Kyk Burs Taahhütnamesi Yaparken Taahhütname Tutarı1 Tl Görünmesi - Nasil Denir
Yeni Yazılar
Yükleniyor...

16 Kasım 2019 Cumartesi

Kyk Burs Taahhütnamesi Yaparken Taahhütname Tutarı1 Tl Görünmesi

Kyk Burs Taahhütnamesi Yaparken Taahhütname Ücreti 1 Tl Görünmesi


Hepinize merhaba arkadaşlar, bu yazımızda kyk burs sonuçlarının açıklanmasından sonra Burs almaya hak kazanan öğrenci arkadaşlarımızın taahhütname yaparken taahhütname ücretini 1 Tl (Bir Türk Lirası) olarak görülmesi sorunun sebebini açıklayacağız.


Şunu söylemeliyim ki bu sorun sadece Burs almaya hak kazanan öğrencilerde görülen bir sorun, öğrenim kredisi almaya hak kazanan arkadaşlar doğrudan öğrenim süresince alacakları ücretin toplamı görünüyor.Örneğin 4 Yıllık okuyacak ve öğrenim kredisi almaya hak kazanan bir öğrenci 26,400 Tl görürken,Burs alacak arkadaşlarda bu rakam sadece 1 Tl olarak görünüyor.Bunun sebebi burs alacak kişinin ücretinin kesinleşmemiş olması yani o kısımda görülen 1 Tl tamamen temsili bir rakam onun dışındada bur alacak bir kişinin 1 tl burs alması saçma olurdu 😁.

Bu yazımızdan bu kadar arkadaşlar bu konu hakkında aklınıza takılan herhangi bir sorunu varsa aşağı taraftan yorum olarak belirtmeyi unutmayın diğer yazılarımızda görüşmek üzere.

Özet:

Taahhütname işlemleri için istenen 1 TL onay için istenen temsili bir rakamdır. Herhangi bir yere ödeme yapmanıza gerek yoktur. #kykbursu
Yorumlar


EmoticonEmoticon

Bildirim
Sitemize Arkadaşlarınzla Paylaşarak Bize Destek Olabilirsiniz.
Tamam