Darius S11 İtem Rehberi

 Darius S11 İtem Rehberi
Okunuyor Darius S11 İtem Rehberi

League of Legends, sezon 11 güncellemesi ile yeniliklere kapısını açtı. Yeni eşyalar ve öneri seçenekleri değişti. Bu düzenleme ile darius oyuncuları için farklı item tercihleri yapması ise muhtemel gereklilik haline geldi. Yeni sezon başlangıcı için Türkiye sunucusunda kullanılmaya başlanan itemlerin farklı özellikleri ve rakibe karşı kullanım amacı da aynı değişikliklere uğradı.

Darius oyuncuları için yeni güncelleme ve sezon oldukça heyecanlı başladı. Alışılmış itemler dışında eklenen efsanevi eşyalar hazırlandı. Bu eşya türleri her karakter için farklı kullanılmaktadır. Ayrıca verdiği özellikler ise aynı şekilde her karakter için uygun değildir. Darius s11 item rehberi ve rün dizilimi hakkında bilgiler paylaşılmıştır.

Darius S11 İtem Rehberi ve Özellikleri

Başlangıç eşyası olarak karşınızda bulunan rakibe göre musibet iksiri veya doran kalkanı alabilirsiniz.

LOL Darius Başlangıç İtemleri
LOL Darius Başlangıç İtemleri

Musibet İksiri

Musibet iksiri üç yük taşır ve her base atıldığında yenilenir. Satın alma ücreti 500’dür. 1 yük içerisinde 12 saniye geçerli 125 can ve 75 mana doldurma özelliği bulunmaktadır. Yük içerisinde musibet dokunuşu sağlar, büyü ve saldırı hasarı verir. Rakip şampiyon 12 saniye boyunca musibet dokunuşu alır ve büyü hasarı yer.

İlk Base Atıldığında Alınacak İtem

Dişli kama ve sürat çizmesi olarak tamamlamalısınız. Ardından lane giderek rakibiniz ile savaşmalı ve farm yapmalısınız.

Darius İlk Base İtemleri
Darius İlk Base İtemleri

Dişli Kama

25 Saldırı gücü ve %12 zırh deşme özelliği verir. Kelle avcısı rünü ile beraber bir rakip öldürdükten sonra hasar veren yeteneğinin isabeti halinde devreye girer. 40 ilave fiziksel hasar verir bekleme süresi 30 saniyedir.

Sürat Çizmesi

%25 hareket hızı verir ve satın alma ücreti 300 altındır.

Oyun Ortası Alınacak İtemler

Sinsi pençe yeni güncelleme ile S11 efsanevi eşyalar bölümündedir. Dişli kamayı tamamlayan eşyadır.

Darius Oyun Ortası İtemleri
Darius Oyun Ortası İtemleri

Sinsi Pençe

Suikast eşyasıdır. 3200 Altın karşılığında alınmaktadır ve 3 farklı özellik barındırır. +65 saldırı gücü, +21 zırh deşme ve +10 yetenek hızı özellikleri bulunuyor. Hedef rakibin arkasına atılarak 1-18 arası seviyelerde 100 ile 200 arası fiziksel hasar verir. Ayrıca +45 ilave saldırı gücü eklenir. Rakibin zırhını 3 saniyeliğine %30 azaltır.

Çelik Kaplamalı Çizme

+30 zırh ekler. 1100 altın karşılığında alınmaktadır. Normal saldırılardan gelen hasarı %10 engeller. +45 hareket hızı sağlar.

Oyunun İlerleyen Süreçlerinde Alınacak İtem

Sinsi pençe, çelik kaplamalı çizme, ağırkan ve kazma olarak ilerlenmelidir. Ağırkan ve kazma full build olmanız için üçlü kuvvet almanızı sağlar.

Full Build Olurken Alınacak İtemler

darius s11 item rehberi - full build
Darius Full Built

Sinsi pençe, Üçlü kuvvet, ölü adamın zırhı, çivili zırh, ölümün dansı ve sterak’ın güvencesi tercih edilir. Sterak veya ölümün dansı yerine çizme tercih edebilirsiniz.

Üçlü Kuvvet

+250 can, +250 mana, +25 saldırı gücü, +%40 saldırı hızı, bekleme süresinde %20 azalma ve +%5 hareket hızı özelliklerini verir. 3733 altın karşılığında alınır. Normal saldırılarda %20 hareket hızı alırken, rakip katletmede %60 hareket hızı alırsınız. Bir yetenek kullanımı ardından ilk saldırıda, isabet halinde taban saldırı gücünün %200 kadarına ilave fiziksel hasarı verir.

Ölü Adamın Zırhı

+425 can ve +60 zırh özelliklerini verir. 2900 altın karşılığında alınır. Hareket halindeyken ivme yükü biriktirir. İvme sersemletme, kışkırtma, korkutma, dönüştürme ya da hareketsiz bırakma durumlarında hızlıca kurtulmayı sağlar. Kazanılan bütün ivmeleri 2 yük başına 1 ilave fiziksel olarak verir.

Çivili Zırh

+80 zırh ve +250 can özelliklerini verir. 2900 altın karşılığında alınır. Normal saldırı alındığında, rakibin saldırı hızı 1 saniyeliğine %15 düşer. Normal saldırı aldığında +25 ilave zırh değerinin %10 kadar büyü hasarı verir ve 1 saniyeliğine ağır yara açar.

Ölümün Dansı

+80 saldırı gücü ve bekleme süresinde %10 azalma özellikleri verir. 3500 altın karşılığında alınır. Fiziksel hasar vermek, verilen hasarın %30 kadarı iyileşme sağlar. Alan etkisi bulunan hasarlarda %33 olarak geçerlidir. Alınan hasarın %15 kadarı 3 saniye boyunca kanama olarak alınır.

Sterak’ın Güvencesi

+400 can ve +%25 taban saldırı gücü özelliklerini verir. 2600 altın karşılığında alınır. 5 saniye içinde rakip şampiyon seviyesine bağlı en az 400 ile 1800 hasar alınması halinde, 8 saniyelik ilave can değerinin %75 kadarı bozulan kalkan verir. Sterak’ın hışmı can simidi devreye girdiğinde büyüyerek güçlenir ve fazladan %40 taban saldırı gücü verir.

Darius S11 Top Lane Rün

Darius sezon 11 rün seçimi, eski alışık olduğumuz rünleri üzerinde pek oynama yapılmadı. Farklılık gösteren rün seçeneği bulunmamaktadır. Böylece alışık olduğunuz tercihleri yapabilirsiniz. Ancak kullanacağınız darius sezon 11 itemleri için farklı rün tercihleri de yapabilirsiniz.

İsabet: Yenilmez, zafer, efsane çeviklik ve son darbe

Hakimiyet: Kan tadı ve mükemmel avcı

+%9 Saldırı hızı

+10 Değişken kuvvet

+15 ila 90 Can (seviyeye bağlı)

Diğer League of Legends İçerikleri:

Dünyanın En İyi LOL Oyuncuları

LOL FPS Arttırma Yöntemleri

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın