Dünyanın En İyi LOL Oyuncuları – En İyi 5 Oyuncu

 Dünyanın En İyi LOL Oyuncuları – En İyi 5 Oyuncu
Okunuyor Dünyanın En İyi LOL Oyuncuları – En İyi 5 Oyuncu

League of Legends, dünya üzerinde büyük çapta etki yaratan online oyun kategorisinde yer alıyor. Her yaştan ve cinsiyetten oyuncuları yüz milyonları aşan kitleyi oluşturuyor. Dünyanın en iyi lol oyuncuları listesine dahil olmak ve böyle anılmak ise birçok kişinin hayalidir. Bu hayalleri gerçekleştirerek dikkatleri üstüne çeken kitle ise başarılarının sırrını öğrenmek istiyor. Farklı çeşitlerde sıralanan en iyi oyuncu çeşitleri mümkündür. Oyun mekanikleri, oyun yönetim performansı ve metaların dışında işlevler gerçekleştirmiş oyuncular vardır. Her insan ilgisine göre oyun sergileyenlere karşı tutkuludur.

Dünyanın En İyi LOL Oyuncuları

LOL çıkışı ile beraber gerçekleştirilen espor maçları ile ününü arttırmıştı. Tabi bu durum ilk oyuncuların gelişimi ve takım kondisyonunu oldukça arttıran serüven olmuştu. Bir kaptan eşliğinde oynanan ve iyice gözlemlenen rakip arasında farklı oyun yaşanır. 5 kişilik ekip takım kaptanı olmadan sesli sohbet veya chat kullanılarak bilmediğin rakipler ile karşılaşmak ayrı durumdur. Her ne kadar takım arkadaşınla uyumlu oynasan dahi bu işin ruhunu taşıman gerekir. Espor oyuncuları en büyük başarısını ise takım ruhunu tamamen yaşamaları ve beraber yaptıkları yoğun antrenmanlar sonucu kazanmıştır.

1 – FAKER (MİD)

LOL En İyi Oyuncusu
Faker – En İyi LOL Oyuncuları

League of Legends oyununun en iyi ve yenilmez oyuncusu olarak adlandırılan Faker 24 yaşındadır. Kariyerine SKT 1 takımı ile başlayarak ve kendisini yaptığı tek bir zed oyunculuğu ile dillere dolayan kişidir. Güney Kore kökenli oyuncu LOL e spor maçlarında toplamda 3 şampiyonluğu tatmış isimdir. Takımı ile sağladığı uyum ve üstün mekanik yeteneklerini seneler öncesinden kanıtladı. Yayıncı kimliği ile oyunlarına devam eden ve egoist kişiliği ile tanınan oyuncudur.

2 – DEFT (ADC)

Deft - LOL oyuncusu
Deft LOL

DEFT, 23 yaşında ki profesyonel oyuncu espor hayatına başladığı dönemlerde üstün mekanik hareketleri ile tanınan birisiydi. Güncel olarak devam ettiği Zone DragonX takımı ile birçok maça çıkmıştır. Gösterdiği üstün yetenek ve agresif oyun ile çoğu maçı takımına kazandırmanın öncülüğünü yaşamıştır.

3 – CAPS (MİD)

Caps LOL en iyi mid oyuncusu
Caps – LOl Oyuncuları

Profesyonel lig hayatına FNATIC ile başlayan oyuncu, mid koridorunun vazgeçilmez ve ezici yeteneği olduğunu kanıtlamıştı. Birçok yönden kendini eğitmiş ve alışılmış dışında uyguladığı mekanik yetenekleri ile ünlenmiştir. Rakiplerine karşı çok rahat domine edebildiği oyun yapısı ve savunma mekanizması çalıştırdığı düşünülen mid lane oyuncusudur. FNATIC ile aldığı ikincilik madalyasının üzerine yeni başarılar eklemek için yeni takımı olan G2 ile anlaşma sağladı.

4 – TARZAN (JUNGLE)

Tarzan - LOL jungle oyuncusu
Tarzan – En iyi lol jungle oyuncusu

Bir oyunun gidişatını en iyi şekilde yönlendiren ve takım arkadaşlarını yenilmez yapacak taktikleri ile tanınmıştır. Mekanik yönlerinin üst düzey olması ile beraber bulunması gerektiği yeri doğru zamanlama ile tamamlayan kişidir. Bu yetenekleri sayesinde destek çıktığı lanelerin eli boş dönmemesini sağlayan ve karşı takımı oyundan düşüren hamleleri uygulayan zekaya sahiptir. Aktif olarak Griffin takımında profesyonel oyun hayatını sürdürmeye devam ediyor.

5 – WUNDER (TOP)

Wunder- League of legends top oyuncusu
Wunder – LOL Top oyuncusu

2016 sezonunda EU LCS Spring Split döneminde tanıttı. Yetenekleri ve hızlı oyun kurma taktikleri ile üst koridorun tüm yönetimini almayı başaran agresif yapıya sahip oyuncudur. 2018 yılında kendini kanıtlaması ile G2 takımına girmeye hak kazanan oyuncu çoğu şampiyona üst düzeyde hakimdir. Bu özelliği ise rakiplerine karşı engel konulamaz bir algı yaşatıyor. 2018 takımın en iyi taşıyıcısı ve 2019 en iyi lol oyuncusu ünvanını kazandı. Ayrıca onu tanıyan yeni kişiler arasında Pyke ile yaptığı muhteşem hareketler vardır.

Dünyanın En İyi LOL Oyuncuları Sadece E-spor Üzerinden Sınıflandırılmıyor

Profesyonel oyunculuk aslında kendinizi geliştirme ve üst düzey ligler ile karşılaşmanızda belli oluyor. LOL üzerinde birçok deneyime sahip global oyuncu kitlesi mevcuttur. Ancak bunların hiçbiri profesyonel espor takımlarında aktif maçlara çıkmıyor. Kendinizi geliştirerek rakiplere karşı güçlü olabilir ve bir gün bu listelerde yer alabilirsiniz. Oyun mekanikleri ve harita takibini güçlendirmek ile işe başlayabilirsiniz. Ardından karakterlerin özellikleri veya oyun içi rakibe karşı kullanılacak eşyaların işlevlerini öğrenmelisiniz. Biraz pratik ve antrenmanlar ile sizde bu listelere adınızı taşıyabilirsiniz.

En İyi Oyuncuların Stratejileri ve İlgili Alanları

LOL oyuncuları genel olarak üç farlı oynayış stiline bakmaktadır. Oyun mekanikleri üst düzey olan ve gerçekleştirenler ilgi odağıdır. Oyun içerisinde kendini geliştirdiği karakterler ve lanelerin tarzını yansıtan stillerini sergilemeleri veya rakibe karşı avantajlı yönleri gerçekleştirir. Bu durum aldığınız karakterin meta düzeylerinde rakipten güçsüz olması gerektiğini söyler, ancak mekanik bilgisi ile bu durumu eşit hale getirebilirsiniz. Profesyonel oyuncular genellikle bu terimi oldukça sık uygularlar ve antrenman esnasında mekanik yönlerini güçlendirirler.

Önerilen Yazı: Türkiye’nin En İyi LoL Oyuncuları

Oyun yönetim gücü ve performansı sergileyen oyuncular genellikle yönlendirme konusunda kendilerini geliştirirler. 5v5 veya bireysel atılan savaşlarda kendilerini ve takım arkadaşlarını en doğru şekilde yönlendirmeye çalışırlar. Bu durumun rekabeti kızıştırması ve rakiplere karşı galibiyet elde edilmesi açısından önemi büyüktür. Böylece takım kontrolünü en iyi biçimde yapmak sizi dünyanın en iyi oyuncuları klasmanında bulunmanızı sağlayabilir. Meta takibi ve sürekli güncellenen özelliklerin takibini yapmak ise rakibinize karşı bilginizin fazla olmasını sağlar. Bu durumdan en iyi faydalanma biçimi ise güncellemelerde hangi karakter veya item için ne gibi düzenlemeler yapıldı. Bu tür takiplerin sonucunda daha kararlı ve işlevsel oyun tarzı kurabilirsiniz. Ayrıca bu duruma ek olarak meta dışı hareketler sergilemek ise çoğu oyuncunun dikkatini çekmenize sebep olur.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın