Instagram Gönderilerini Planlamak için En İyi 5 Uygulama (Android & iOS)

 Instagram Gönderilerini Planlamak için En İyi 5 Uygulama (Android & iOS)
Okunuyor Instagram Gönderilerini Planlamak için En İyi 5 Uygulama (Android & iOS)

Günlük hayatımızda en çok kullandığımız sosyal medya uygulamalarından olan Instagram’ı çok daha etkili şekilde kullanabileceğiniz gönderilerinizi düzenleyebileceğiniz ve planlayabileceğiz en iyi uygulamaları sizler için derledik. Özellikle bir içerik üreticisi iseniz Instagram gönderi planlama uygulamaları ile Instagram kullanımınızı bir üst seviyeye çıkarabilirsiniz. İşte kulllanabileceğiniz en iyi Instagram gönderi planlama uygulamaları.

Instagram Gönderi Planlama Uygulamaları

Planoly

Planonly - instagram gönderi planlama uygulaması

Planoly, hikayenizi Instagram’da efektif bir şekilde paylaşmanız için size yardım eder. Özellikleri sayesinde, bir hikâye oluşturmaya yardımcı olmak için içeriği hizalayarak sonraki gönderilerinizi kolayca planlayabilirsiniz.


Profil verilerinizi analiz edebilir, gönderi etkileşiminizi izleyebilir ve aynı anda birden fazla hikâye yüklemek için Planoly’nin çok hikâye özelliğini kullanabilirsiniz. Uygulama ayrıca, kullanıcıları Instagram gönderinizden Instagram Alışveriş vitrininize yönlendirebilen Sellit adlı bir özelliğe de sahip.


Instagram’ınız iki veya daha fazla kişi tarafından yönetiliyorsa, onları Planoly’de iş birliği yapmaya ve gönderi stratejilerinizi birlikte planlamaya davet etmek de çok yerinde olacaktır. Planoly’nin gönderileri ne zaman planlayacağınızı planlamanıza yardımcı olacak bir takvimi bulunuyor.

Play Store

App Store

HootSuite

Hootsuite instagram uygulaması

HootSuite, sosyal medya planlama araçları arasındaki bir diğer en iyi uygulama. İhtiyacınız olduğunu bile bilmediğiniz her türden özelliği bulabileceksiniz.


Tahmin edebileceğiniz gibi HootSuite, yüzlerce sosyal medya gönderisini aynı anda toplu yüklemenize ve planlamanıza olanak tanır. İçerik planlamak için her zaman telefonunuza ulaşmanıza gerek yok. HootSuite’in tarayıcı uzantısı, nerede olursanız olun planlamayı kolaylaştırır.


HootSuite’in bir başka harika özelliği de paylaşabileceğiniz veya yeniden yayınlayabileceğiniz alakalı içeriği bulmanızı sağlamasıdır. Kendi hesabınızda seçip paylaşabileceğiniz mevcut gönderileri bulmak için hashtag, konum veya anahtar kelimeye göre arama yapabilirsiniz.


HootSuite’in eksi yönlerinden birisi Instagram gönderilerinde konum eklemeyi desteklemiyor olmasıdır.  Ayrıca aynı hesaba sadece 5 ortak erişebilir. Ücretsiz planlar yalnızca 3 sosyal profile izin veriyor ve birden fazla müşteriyi yönetiyorsanız, bu çok kısıtlayıcı olabilir.

Play Store

App Store

Sked Social

sked social

Sked Social ile her şey son derece hızlı ve efektif. Instagram dahil farklı sosyal medya hesaplarındaki gönderileri otomatikleştirmenize ortam sağlıyor. etiketleri seçebilir, gönderilerin en çok etkileşimi aldığı dönemler için zamanlama yapabilirsiniz.


Sked Social’ı özel kılan, yayınlarınızı geliştirmenize ve Instagram’da öne çıkmanıza yardımcı olmak için kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğe göz atabileceğiniz ve yakalayabileceğiniz Chrome Uzantısıdır.

Play Store

App Store

Preview

preview

Preview, Instagram gönderileri planlamak açısından oldukça güçlü bir çözümdür. Instagram işletme hesabınızı tek bir yerde planlamanıza, tasarlamanıza, düzenlemenize ve analiz etmenize olanak tanır.


Instagram işletmenizin ayrılmaz bir parçası olduğunda, neyin işe yarayıp neyin yaramadığını bilmeniz gerekir. Preview, tam bu noktada eksiksiz analiz araçları paketi sunuyor.Preview, zengin özelliklere sahiptir ve etkili bir gönderi oluşturmak için yayınlarınızı sürükleyip bırakma ve Buffer ve Hootsuite gibi araçların sağlamadığı videoları ve albümleri yükleme olanağı sunar.

Peview uygulamasının sunduğu özelliklerin tam bir listesi:

  • Temalı filtreler kitaplığı
  • Mükemmel beslemeyi seçmek için sürükle ve bırak besleme tasarım aracı
  • Performansı izlemek, göndermek için en iyi zamanları ve en etkili hashtag’leri bulmak için analiz
  • Kenarlık eklemek de dahil olmak üzere fotoğrafları düzenleme yeteneği
  • Fotoğraflar ve videolar için yeniden yayınlama seçeneği
  • Hashtag arama, gruplama ve analiz
  • Yayınları, albümleri ve videoları planlayabilme
  • Hesabınıza ekip üyeleri ekleyebilme
  • 500.000’den fazla fotoğraftan oluşan ücretsiz stok fotoğraf kitaplığı

Play Store

App Store

Later

Later

Later, diğer uygulamaların bazılarından çok daha güçlü bir sosyal medya planlayıcısı. İçeriği birden çok platformda çapraz gönderme yeteneği gibi harika işlevlere sahip.


Linkin.bio ile tek tıklanabilir bio URL’nizi yönetmekten Instagram hikayelerinizi normal yayınların üstüne planlayabilmeye kadar hesabınız için hepsi bir arada bir çözüm sunuyor. Ayrıca, tüm etiketlerinizi düzgün bir şekilde yayınınızın altındaki bir yoruma otomatik olarak gönderen ‘ilk yorum’ özelliğini de gayet kullanışlı.


Later ile ilgili en iyi şeylerden biri, içeriklerinizi çeşitli kaynaklardan zahmetsizce hazır hale getirmenizi sağlayan medya kitaplığıdır.

Play Store

App Store

Instagram kullanımınızı daha aktif ve planlı hale getirebilecek en iyi instagram gönderi planlama uygulamalarını paylaştık. Sizin favori uygulamanız hangisi?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın