Whatsapp Kararından Döndü Haberi Doğru Değil!

 Whatsapp Kararından Döndü Haberi Doğru Değil!
Okunuyor Whatsapp Kararından Döndü Haberi Doğru Değil!

Geçtiğimi günlerde Whatsapp, yeni gizlilik sözleşmesini 8 Şubat tarihine kadar kabul etmeyenlerin uygulamayı kullanamayacağını açıklamıştı. Twitter’da bir kullanıcı Whatsapp’ın kararından geri döndüğünü söyleyen bir tweet paylaştı ve paylaşılan tweet sosyal medyada viral oldu.

Kaynağı CNN olarak belirtilen ve sosyal medyanın gündemine oturan “Whatsapp kararından döndü” haberi şimdilik doğru değil. Whatsapp yeni gizlilik sözleşmesi yetkililer tarafından aksi belirtilmediği sürece geçerliliğini koruyacak.

Kaynağı CNN Olarak Belirten Tweet

pusholder whatsapp

Pusholder adlı Twitter kullanıcısı attığı bu tweet ile Whatsapp gizlilik sözleşmesi iptal mi edildi? sorusunu akıllara getirdi. Kaynağı CNN olarak belirten kullanıcı kısa süre sonra televizyonda çıkan haberin fotoğrafını paylaştı.

Haberin viral olmasının ardından Demet Akalın da tweeti “Kesin mi?” diye sorarak yanıtladı.

demet akalın pusholder

CNN’in internet sitesindeki haberde Whatsapp gizlilik sözleşmesinin iptal edildiği fakat hiçbir resmi kurumun açıklama yapmadığı belirtiliyor. Yani bu haber hiçbir resmiyete dayalı değil.

Sonuç olarak bu olay da sosyal medyada viral olan her şeyi doğru olarak kabul etmememiz gerektiğini bize bir kez daha hatırlatmış oldu. Whatsapp’ın gizlilik sözleşmesini iptal edip etmeyeceğini ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

Whatsapp Gizlilik Sözleşmesi İptal Olabilir mi?

Yeni gizlilik sözleşmesinin iptali çok uzak bir ihtimal gibi görünüyor. Facebook kullanıcı verilerini zaten topluyordu. Yeni sözleşme ile sadece bizden izin alarak verilerimizi toplamaya başlayacak. 8 Şubata kadar sözleşmeyi kabul etmediğiniz taktirde uygulamayı kullanamayacaksınız. Eğer farklı bir uygulama kullanmak isterseniz Whatsapp alternatifi mesajlaşma uygulamaları arasından seçim yapabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın