Whatsapp Alternatifi 5 Mesajlaşma Uygulaması

 Whatsapp Alternatifi 5 Mesajlaşma Uygulaması
Okunuyor Whatsapp Alternatifi 5 Mesajlaşma Uygulaması

Whatsapp , 2009 yılında geliştirilmiş olup anlık mesajlaşma ve arama, video ve fotoğraf gönderme vb. özelliği bulunan Facebook tarafından yönetilen popüler uygulamalardan biridir. Bugüne kadar Google Play’ de 5 milyardan fazla kişi tarafından indirilen Whatsapp uygulaması kullanıcılarına kullanım sözleşmelerini 8 şubat 2021 tarihinde yenileyeceğinin haberini verdi. Gizlilik anlaşmasıyla oldukça tedirgin olan birçok kişi Whatsapp alternatifi uygulamalar araştırması yapmaya başladı.

Şubat ayında yenilenecek olan Whatsapp kullanım gizlilik sözleşmesi ile birçok kişi şimdiden Whatsapp’a alternatif mesajlaşma uygulamaları telefonlarına kurmaya başladı ve bu da Whatsapp kullanıcı sayısının yavaş yavaş azalmasına neden oldu.

Whatsapp alternatifi olarak kullanabileceğiniz 5 uygulamayı derledik.

Whatsapp Alternatifi Mesajlaşma Uygulamaları

Whatsapp alternatifi mesajlaşma uygulamaları arasından en yakın 5 uygulamayı sizler için seçtik. Bahsedilen bu beş uygulama Google Play’ de diğer mesajlaşma uygulamalarına nazaran daha fazla indirilmiş olup, günümüzde Whatsapp alternatif uygulamaları arasında en popüler olanlarıdır.

BİP

whatsapp alternatifi bip uygulaması

30 mart 2020 yılında güncel haliyle BİP piyasaya sürülmüştür. BİP uygulaması ile kullanıcılar birbirlerine mesaj, fotoğraf ya da video gönderebilmektedir. Kısacası Whatsapp üzerinde olan tüm özellikler BİP üzerinde de mevcut olup bu uygulamayı da rahatlıkla kullanabilmektedir. BİP, Turkcell tarafından geliştirilmiş olsa da diğer operatörlere kayıtlı olan kullanıcılar tarafından da ücretsiz olarak indirebilmektedir. BİP uygulaması 10 milyon kişiden fazla kullanıcıya sahiptir.

Telegram

whatsapp alternatifi uygulamalar -telegram

Telegram, 2013 yılında Rus asıllı program geliştiricisi olan Pavel Durov tarafından piyasaya sürülmüştür.  Telegram anlık olarak mesajlaşma, video ve fotoğraf gönderme gibi özelliklere sahip olmasının yanında insanların toplu çalışma ortamı oluşturmalarına da olanak sağlamaktadır. İsteyen iki kişi olarak ayrı şekilde de sohbetlerini sürdürebilmektedir. Bu yönüyle Telegram, Whatsapp uygulamasının sunduğu imkanlar baz alındığında ondan bir tık öne geçiyor diyebiliriz.

Whatsapp alternatifi mesajlaşma uygulamaları arasında oldukça popüler bir program olan Telegram insanların yeni iletişim aracı arayışına girmesiyle kullanıcı sayısını daha da artırmıştır.

Skype

skype

2003 yılında Amerikalı yapımcılar tarafından piyasaya sürülen Skype, 11 milyondan fazla indirime sahiptir. Oldukça eski bir geçmişe sahip olan Skype ile kullanıcılar istedikleri gibi arama yapabilmekte, mesaj, fotoğraf ya da video gönderme vb. birçok imkânı da kullanabilmektedir. Skype uygulamasını kullanabilmek için Whatsapp’ ta olduğu gibi internetinizin olması gereklidir.

Signal

signal mesajlaşma uygulaması

Signal, şu anda Whatsapp alternatifi programlar arasında en çok konuşulan ve güven duyulan uygulamadır. Özellikle Elon Musk’ ın bu uygulamayı işaret eden tweet’i göndermesiyle birçok kişi Signal uygulamasını indirmişlerdir. Şimdiye kadar uygulama 10 milyondan fazla kişi tarafından indirilmiştir. Signal uygulaması, Signal vakfı tarafından geliştirilmiş olup 2014 yılında piyasaya sürülmüştür.

Bu uygulama da Whatsapp gibi bütün iletişim özelliklerini içeriğinde barındırmaktadır.

Viber

viber mesajlaşma uygulaması

Whatsapp alternatifi programlar arasında son olarak bahsedeceğimiz uygulama Viber.

Viber uygulaması da Skype gibi eski bir iletişim aracıdır. Viber kullanıcılarına anlık mesajlaşma, arama, video ya da fotoğraf gönderme gibi birçok imkânı sunmaktadır. 2012 yılında Android sürümü piyasaya sürülen Viber şu ana kadar 500 milyondan fazla kişi tarafından indirilmiştir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın