Telegram Nedir? Nasıl İndirilir? En Önemli Özellikleri Nelerdir?

Okunuyor Telegram Nedir? Nasıl İndirilir? En Önemli Özellikleri Nelerdir?

Telegram, son dönemin en popüler anlık mesajlaşma servislerinden biri olarak kabul edilmektedir. Çıktığı ilk dönemden itibaren popülerliğini koruyan anlık mesajlaşma servisi, kullanıcılarına oldukça güvenli bir ortam sunmaktadır. Peki, özellikle WhatsApp gizlilik sözleşmesinden sonra iyiden iyiye konuşulmaya başlanan Telegram nedir? Özellikleri nelerdir? Nasıl indirilir? Dilerseniz, milyonlarca kişi tarafından merak edilen bu soruların ayrıntılı yanıtlarını gelin birlikte inceleyelim.

Telegram Nedir?

telegram nedir

Telegram, 2013 yılında Pavel Durov tarafından geliştirilen ve tamamen ücretsiz olan anlık mesajlaşma servisi olarak bilinmektedir. Kısa süre içerisinde popülerliğini en üst düzeye çıkaran anlık mesajlaşma servisi, son derece güvenli alt yapısıyla da dikkatleri üzerine çekmektedir.

Hükümetler dahil 3. taraflara hiçbir veri akışı sağlamayan uygulama, özellikle son dönemlerde iyiden iyiye konuşulmaya başlanmıştır. Telegram uygulamasından Whatsapp alternatifi mesajlaşma uygulamaları yazımızda da bahsetmiştik. Dilerseniz, tamamen ücretsiz olan ve içerisinde herhangi bir reklam barındırmayan anlık mesajlaşma servisinin tüm özelliklerini gelin ayrıntılı olarak daha yakından birlikte inceleyelim.

Uygulamanın En Önemli Özellikleri

telegram özellikleri

2013 Yılında kullanıma sunulan anlık mesajlaşma servisi Telegram özellikleri ile dikkatleri üzerine çekiyor. İşte, son derece güvenli alt yapısı ile dikkatleri üzerine çeken uygulamanın en önemli özellikleri;

 • Uygulama içerisinde hatalı bir şekilde yazılan ve gönderilen herhangi bir mesaj, son derece kolay ve pratik bir şekilde yeniden düzenlenebilmektedir.
 • Uygulama, tamamen ücretsiz ve reklamsız bir şekilde kullanılabilmektedir.
 • 3.Kişiler ile asla veri paylaşımı yapılmamaktadır.
 • Kullanıcılar istemeleri durumunda oldukça basit bir ayar vasıtasıyla son görülme özelliğini kapatabilmekte ve yabancı numaralardan gelecek olan mesajları kolaylıkla engelleyebilmektedir.
 • Kullanıcılar, uygulama içerisinde bulunan özellik vasıtasıyla 2 GB’a kadar veri aktarımını sorunsuz ve hızlı bir şekilde yapabilmektedir.
 • Anlık mesajlaşma esnasında herhangi bir kullanıcı ekran görüntüsünü alır ise karşı tarafa otomatik olarak bildirim gitmektedir.
 • Kullanıcılar, uygulama içerisinde bulunan özellik sayesinde birbiri ile oldukça pratik bir şekilde konumlarını paylaşabilmektedir.
 • Uygulama içerisinde yer alan ve oldukça kullanışlı olan bir özellik ile sohbet mesajları bir süre sonra kendini imha edebilmektedir.
 • Anlık mesajlaşma uygulamasında silinen mesajlar otomatik ve oldukça hızlı bir şekilde karşı taraftan da silinebilmektedir.
 • Uygulama içerisinde tamamen ücretsiz olarak sesli ve görüntülü sohbetler yapabilmek mümkündür.

Anlık Mesajlaşma Uygulaması Nasıl İndirilir?

Telegram indirme işlemi oldukça pratik ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Söz konusu anlık mesajlaşma servisini ücretsiz bir şekilde indirmek ve kullanmak için aşağıda bulunan bağlantı seçeneklerini kullanabilirsiniz.

 • Anlık mesajlaşma servisini Android cihazlarınıza indirmek için tıklayınız.
 • Anlık mesajlaşma servisi İOS cihazlarınıza indirmek için tıklayınız.

Telegram Uygulaması Neden Seçilmeli?

Telegram uygulaması neden seçilmeli sorusu, son günlerde oldukça sık sorulmaya ve araştırılmaya başlanmıştır. Söz konusu uygulama başta mesaj düzenleme özelliği olmak üzere birçok çeşitli avantajı kullanıcılarına aktif bir şekilde sunmaktadır.

Eğer anlık mesajlaşma uygulamalarında güvenliği ön planda tutuyor, 3.taraf kişiler ile veri paylaşımı yapılmasını istemiyor ve büyük boyutlarda dosya gönderip alıyor iseniz söz konusu uygulamayı rahatlıkla tercih edebilir ve herhangi bir ek ücret ödemesi yapmadan reklamsız bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın