Steam Kış İndirimleri Bitmeden Kaçırılmayacak 10 Oyun

 Steam Kış İndirimleri Bitmeden Kaçırılmayacak 10 Oyun
Okunuyor Steam Kış İndirimleri Bitmeden Kaçırılmayacak 10 Oyun

Steam kış indirimleri, oyun severler için oldukça cazip bir fırsattır. Çünkü platformda bulunan çok sayıda oyun ve oyun içi öğe için indirimler uygulanır. Bu indirimler sayesinde oyunları daha uygun fiyatlara satın alabilir ve oyun oynama deneyiminizi zenginleştirebilirsiniz.

Steam’in en popüler indirimlerinden olan kış indirimleri, yılın en büyük indirimlerinin yapıldığı bir dönemdir. Bu indirimler genellikle Aralık ayının son haftasından Ocak ayının ilk haftası arasında yapılır. Kış indirimlerinde platformda bulunan pek çok oyun ve oyun içi öğe için yüzde 90’a varan indirimler uygulanır.

Bu yıl Steam kış indirimleri 5 Ocak tarihinde sona eriyor. İndirimlerin bitmesine az bir süre kalmışken oyun severler için indirimler bitmeden kaçırmamanız gereken 10 oyunu derledik.

Steam Kış İndirimleri En iyi 10 Oyun

God of War (40% İndirim)

Önceki Fiyat: 329 TL

İndirimli Fiyat: 197,40 TL

God of War Santa Monica Studio tarfından geliştirilen açık dünya ve aksiyon – macera oyunudur. Playstation için yapılan oyunun yakın zamanda PC versiyonu da çıktı. Steam kış indirimleri sırasında kaçırılmaması gerekilen oyunların başında geliyor diyebiliriz.

God of War hikayesiyle ve oyun mekanikleriyle oyuncuların büyük beğenisini kazanmayı başarmıştı. Oyun hikayesi Kratos ve ve oğlu Atreus’un mecarasını konu alır. Oyun sırasında Kratos ve Atreus, birçok farklı yerde tanrı ve yaratıklarla savaşırlar.

Assassin’s Creed Valhalla (%67 İndirim)

Önceki Fiyat: 699 TL

İndirimli Fiyat: 230,67 TL

Assassin’s Creed serisinin son çıkan ve en çok beğenilen açık dünya oyunu, Vikingler döneminde geçmektedir.

Vikinglerin İngiltere’ye yerleşme çabalarını konu alan oyunda Eivor karakterini yönetirsiniz. Karakterinizle birlikte İngiltere’ye yerleşme yolculuğunda karşına birçok tehlike ve sorun çıkacaktır. Sorunları çözmek ve İngiltere’de kendiniz kabul ettirmek için diğer birliklerle ittifak kurmanız gerekmektedir.

Oyunun birden fazla sonu bulunuyor. Bu yüzden oyunda yapacağınız her seçim oyunun sonunu etkileyebilir.

Cyberpunk 2077 (%50 İndirim)

Önceki Fiyat: 249 TL

İndirimli Fiyat: 124,50 TL

Cyberpunk 2077, CD Projekt Red tarafından geliştirilen bir rol yapma oyunudur. Çıktığı ilk zamanlarda grafik kalitesinden oldukça söz ettirmişti fakat oyun içi hatalar nedeniyle tartışmalara neden olmuştu.

Oyunun hikayesi, Night City adında 2077 yılında Night City adında bir metropol şehrinde geçiyor. Night City, gelecekteki teknolojinin en ileri seviyesine ulaşmış bir şehirdir. Buna rağmen şehirde kontrolsüz ve tehlikeli güç hakimdir.

Oyun sırasında seçtiğiniz karakterle Night City’i keşfederken bir yandan da çeşitli görevleri tamamlamaya çalışırsınız. Night City’i deneyimlemek isterseniz Steam kış indirimleri bitmeden indirimli fiyatıyla oyuna sahip olabilirsiniz

Assassin’s Creed Odyssey (%75 İndirim)

Önceki Fiyat: 269 TL

İndirimli Fiyat: 67,25 TL

Assassin’s Creed Odyssey, Ubisoft tarafından geliştirilen bir açık dünya oyunudur. Oyun, antik Yunan’da geçer ve oyuncular, Yunanistan’ın dört bir yanını güzel manzarası ile keşfederler. Oyun hikayesi Yunan mitolojisi üzerine kuruludur. Oyuncular, güçlü kahramanların, tanrıların ve mitolojik yaratıkların rolünü oynarlar.

Oyunda, birçok farklı silah ve zırh seçenekleri vardır ve oyuncular, kendi kahramanlarını istedikleri gibi özelleştirebilirler.

The Elder Scrolls Online (%70 İndirim)

Önceki Fiyat: 179 TL

İndirimli Fiyat: 53,70 TL

The Elder Scrolls serisinin bir parçası olan oyun, PC ve oyun konsollarında oynanabilen çok oyunculu rol yapma oyunudur. Oyuncular oyunu Tamriel adlı fantastik bir dünyada oynar.

Çoğu online oyunda olduğu gibi kendi karakterinizi oluşturur ve geliştirirsiniz. Oyunda karakterinizi farklı ırklardan ve sınıftan seçebilir ve özelleştirebilirsiniz. Tamriel’de gezinirken bir çok görev yaparak ve diğer oyuncular ile iletişime geçerek oluşturduğunuz karakteri geliştirirsiniz.

Detroit: Become Human (%50 İndirim)

Önceki Fiyat: 142 TL

İndirimli Fiyat: 71 TL

Detroid: Become Human, Quantic Dream tarafından geliştirilen yapay zeka odaklı bir aksiyon macera oyunudur. Oyun gelecekte Detroit adlı bir şehirde geçer. Oyunu oynarken android adı verilen insansı yapay zekaları kontrol ederek hikayenin akışını siz belirlersiniz.

Oyun sırasında kontrol ettiğiniz her androidin farklı hikayeleri bulunuyor. Bu hikayelerde yaptığınız her seçim oyunun akışını tamamen değiştirebilir veya hikaye akışına daha az etkisi olabilir.

Horizon Zero Dawn (%67 İndirim)

Önceki Fiyat: 329 TL

İndirimli Fiyat: 108,57 TL

Horizon Zero Dawn bir açık dünya aksiyon-macera oyunudur. Oyun, gelecekte insanlarla robotların bir arada yaşadığı bir dünyada geçer.

Oyunun geçtiği dünyada, insanların yerine robotların hüküm sürdüğü bir düzen vardır. Oyunu oynarken kontroll ettiğiniz Aloy karakteri, bu robotların hükmettiği dünyada doğmuş ve büyümüş bir kızdır. Aloy nereden geldiği bilinmeyen bu robotların nasıl oluştuğunu ve nereden geldiğini bulmak için çıktığı macerada birçok tehlike ile karşılaşır.

Horizon Zero Dawn ilk çıktığında playstation için geliştirilmişti ancak 2020 yılında PC versiyonu da yayınlandı ve Steam üzerinden satın alınabilir. Horizon Zero Down dünyasını henüz keşfetmediyseniz kış indirimleri bitmeden indirimli şekilde alabilirsiniz.

The Witcher 3: Wild Hunt (%80 İndirim)

Önceki Fiyat: 59,99 TL

İndirimli Fiyat: 14,99 TL

The Witcher 3: Wild Hunt oyunu CD Project Red tarafından geliştirilmiş açık dünya oyunudur. Oyunu oynarken Geralt isminde bir Witcher’ı canlandırırsınız.

Oyun hikayesinde Witcherlar zor koşullar altında yaşayan, genellikle diğerleri tarafından dışlanan büyücülerdir. Ana karakterimiz Geralt da witcher olarak doğmuş ve bu büyücüler tarafından eğitilmiştir.

Ana karakterimiz Geralt’ın amacı Witcherlar tarafından özel olarak eğitilmiş ve Geralt ile özel bağı bulunan Ciri’yi bulmak ve onu korumaktır. Ciri’yi arama macerasında karşınıza birçok problem çıkacaktır. Oyundaki görevleri yaparak ipuçları toplayıp birleştirerek Ciri’yi bulmaya çalışırsınız. Bu görevler sırasında farklı canavarlar ve insanlarla karşılaşarak onlarla savaşırsınız.

Euro Truck Simulator 2 (%75 İndirim)

Önceki Fiyat: 140 TL

İndirimli Fiyat: 37,25 TL

Euro Truck Simulator 2 SCS Software tarafından geliştirilen bir yük taşıma simülasyonu oyunudur. Oyunda kendinize özel bir tır oluşturuşunuz ve bu tır ile Avrupa’nın çeşitli ülkelerine yük taşırsınız.

Oyun içerisinde, çeşitli görevlerle tırınıza yük alırsınız ve görevin sizi yönlendirdiği ülkeye veya şehire yükünüzü boşaltırsınız . Yük taşıma süresince tırınızı güvenli bir şekilde sürmelisiniz ve yol kurallarına uymalısınız. Aksi halde tırınızı tamir ettirmek veya yolda aldığınız cezaları ödemek için ekstra oyun içerisinde ücret ödemeniz gerekir.

Euro Truck Simulator 2 oyununda hayvanlar, otomobiller, konteynerler ve daha birçok farklı yük taşırsınız. Görevinizi başarıyla tamamlayıp eksiksiz ücret alabilmek için yükleri zamanında ve güvenli bir şekilde teslim etmeniz gerekir.

FIFA 23 (%60 İndirim)

Önceki Fiyat: 699,99 TL

İndirimli Fiyat: 279,99 TL

Futbol severlerin favori oyunu FIFA 2023 gerçekçi bir futbol simülasyon oyunudur. EA Sports tarafından geliştirilen oyun, oyun severlere gerçekçi bir futbol deneyimi yaşatmayı amaçlıyor.

Oyunda kontrol ettiğiniz takımı yönlendirirken tamamlamanız gereken lig maçları, kupa maçları ve özel futbol turnuvaları gibi birçok etkinlik bulunuyor. FIFA 2023 oyununda tıpkı gerçek dünyadaki gibi kurallar bulunuyor ve takımınızı başarıya götürebilmek için yine gerçek dünyadaki gibi stratejiler oluşturmanız gerekir.

Steam Kış İndirimleri Ne Zaman Bitiyor?

Her yıl oyunlarda büyük indirimler yapılan Steam kış indirimleri 22 Aralık tarihinde başlamıştı ve 5 Ocak tarihinde bitiyor. İndirimlerin bitmesine birkaç gün kalmışken almanız gereken ve oyuncuların büyük beğenisini toplayan en iyi oyunları derledik. Sizin bu oyunlar arasında favoriniz ve alacağınız oyun hangisi? Yorumlarda belirtebilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın