The Sims 5 Duyuruldu! Çok Oyunculu Sims Oyunu Mu Geliyor?

 The Sims 5 Duyuruldu! Çok Oyunculu Sims Oyunu Mu Geliyor?
Okunuyor The Sims 5 Duyuruldu! Çok Oyunculu Sims Oyunu Mu Geliyor?

The Sims 5 Duyuruldu! EA Games’in sevilen yapımı Sims, uzunca bir süre sessizliğe gömülmüş ve 2014 Yılında Sims 4’ün çıkmasının arından yeni bir oyun duyurusunda bulunmamıştı.

Geçtiğimiz günlerde alınan ani bir karar ile birlikte Sims 4 oyunun ana oyunu olan sürümünün tamamen, herkes için ücretsiz olacağı açıklanmıştı. Bu açıklamanın ardından, oyun tüm platformlarda tüm oyuncular için tamamen ücretsiz hale geldi.

Sadece ana oyunu içeren ücretsiz yapma adımı oyunun halen pahalı ek paketlere sahip olmasını değiştirmiyor.

The Sims 5 Sonunda Geliyor!

Sims 5
Sims 5

The Sims 4’ün ücretsiz olması için atılan adım sonrasında oyun seveler, yeni bir oyunun yolda olduğunu anlamış ve forumlarda konularını açmaya başlamıştı bile.

Nitekim, oyuncuların bu ön görüşü doğru çıktı ve yeni The Sims 5 oyununun geleceği 19.10.22 tarihinde yapılan “Sims Zirvesi” olarak bilinen toplanma gününde tüm oyunculara duyuruldu.

Oyunun yeni sürümü pek çok yenilikleri içinde barındırırken oyuncuların yıllardır istediği bir yeniliği de bünyesine dahil ederek pek çok alandan kitle toplamayı başardı bile.

İlk Çok Oyunculu Sims Oyunu Geliyor

Sims 5 çoklu oyuncu modu
Sims 5 Çoklu Oyuncu Modu Desteği

The Sims 5 Duyurusu sırasında oyunun bazı özelliklerinden bahsedildi. Bahsedilen ve ilgi çeken en önemli özelliği ise oyunun arkadaşlar ile veya daha geniş bir çevrim içi ağ ile çok oyunculu şekilde oynanacak oluşuydu.

Tanıtım sırasında dikkat çeken bir başka özellik ise oyuncuların aynı oyunu bilgisayar, telefon, konsol gibi platformlardan aynı anda oynayabilecek olmasıydı. Özellikle büyük olması beklenen bir oyunun telefon ve bilgisayardan aynı anda aynı şekilde oynanabilmesi oldukça ilgi çekici.

EA Games bu konuda yeni bir mobil Sims oyunu mu yayınlayacak yoksa sadece eşya yerleştirme gibi basit işlerin yapılabilmesi için destek sunan farklı bir program mı yayınlayacak halen merak konusu.

Daha Detaylı Eşya Düzenlemesi ve Topluluk Atölyesi

sims 5 eşya düzenlemesi
Sims 5 eşya düzenlemesi

The Sims 5 ile gelecek yenilikler arasında belki de en dikkat çekeni hile ve mod yüklemeden yapılabilecek olan detaylı eşya düzenleme ve yerleştirme sistemidir.

Oyun içindeki eşyalar önceki oyunlarda belirli alanlara yerleştiriliyor ve şekil vermek, çevirmek ve hassas şekilde yerleştirmek mümkün bile değildi. Tabi, bazı hile kodları veya modlar ile bu sınırı aşmak ve evi istediğiniz gibi dekore etmek de mümkündü.

Yeni The Sims’in özellikleri arasında kendinden gelen detaylı eşya düzenleme sistemi oyuncuları oldukça sevindirmiş durumda.

Detaylı eşya düzenleme sisteminin yanı sıra “Topluluk Atölyesi” sistemi gibi çalışacak olan yeni menü alanı sayesinde özel olarak tasarladığınız eşyaları diğer kullanıcılar ile paylaşabilecek veya onların tasarladığı eşyaları kullanabileceksiniz.

Evet, bu da bir başka özelliğin habercisi. Artık eşyaları da detaylı şekilde özelleştirmenize olanak sağlayan bir panel ekleniyor. Kendi eşya tasarımlarınızı yapabileceğiniz gibi kolaylıkla diğer oyuncularla da bu eşya tasarımlarını paylaşabileceksiniz.

The Sims 5 Ne Zaman Çıkacak?

Sims 5 ne zaman çıkacak?
Sims 5 ne zaman çıkacak?

Sims zirvesi ile birlikte açıklanan The Sims 5 ne zaman çıkacak? Pek çok oyuncunun dikkatini çekmeyi başaran Sims,  pek çok sosyal medya sitesinde de zirveye çıkmayı başardı.

Her ne kadar çıkışı kesinleşmiş olsa da ne zaman çıkacağına dair herhangi bir açıklama yapılmadı ancak, gelecek olan özelliklere bakılırsa önümüzde bizi bekleyen uzun bir süreç var gibi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın