En İyi Online Oyunlar – 10 Şahane Oyun

 En İyi Online Oyunlar – 10 Şahane Oyun
Okunuyor En İyi Online Oyunlar – 10 Şahane Oyun

Oyunlar hayatımızda gitgide daha fazla yer edinmeye başladı. Bunun üzerinde elbette teknolojinin ve internet kullanım artışının etkisi var. Evde yapılacak olan en iyi aktivitelerden biri de oyun oynamaktır. Oynarken keyif alacağınız en iyi 10 online oyun!

En İyi Online Oyunlar

Online oyunlar sizlere hem tek hem de arkadaşlarınızla birlikte oynama fırsatı vermektedir. Oldukça eğlenceli bulunan online oyunların kullanıcı sayısı çok fazladır. Bu nedenle en çok oynanan online oyunlar PC, mobil gibi birçok cihaza uyumlu hale getirilmiştir. Oyun sektöründe bu tarz oyunların müşteriler tarafından ilgi görmesi online oyunların daha farklı türlerde ve fazla sayıda yayınlanmasına kapı açmaktadır. Oyun severlerin oldukça beğendiği en çok oynanan online oyunlar hakkında mini bir liste hazırladık.

İşte açıklamaları ile birlikte online oynanabilen en iyi oyunlar listesi:

1 – PUBG (PlayerUnknown’s BattleGround)

PUBG en çok oynanan online oyunlar

İlk olarak 2017 yılında piyasaya sürülen online oyun PUBG adeta oyun dünyasını kasıp kavurmuştur. Kısa sürede üne kavuşan oyun farklı tarzı ve grafikleri ile kendisini diğer oyunlardan öne çıkarmayı başarmıştır. PUBG, en çok oynanan online oyunlar arasında yerini kaptı.

Önerilen Yazı: Dünyanın En İyi PUBG Mobile Oyuncuları

Oyunda üç kişilik gruplar halinde takım oluşturuyorsunuz ve ardından uçaktan paraşütle şehrin içine atlıyorsunuz. Burada takım olarak hareket etmek oldukça önemli. Çünkü takımınızın kazanması için uçakta bulunan herkese karşı galip gelmek ve hayatta kalmak zorundasınız. Oyun içerisinde değişik malzemelerin ve araçların kullanımına izin verilmesi oyundaki heyecanı daha da artırıyor.

2 – Fortnite

fortnite en iyi online oyunlar

Fortnite online oyun PC ve mobil uyumlu olduğu gibi Playstation konsolları içinde uyumludur ve online olarak oynanabilmektedir. Ödüle doymayan Fortnite en çok oynanan online oyunlar içinde oldukça ünlü diyebiliriz.

Oyun 2017 yılında piyasaya girmesine rağmen çok geçmeden popüler oldu. Oyunu güzel yapan elbette istediğiniz kadar kişi ile online olarak oynanabilmesidir. Fortnite nişancı aksiyon oyunu olup oyun devi Epic Games tarafından geliştirilmiştir.

3 – CS:GO

CS:GO en iyi online oyunlar

Yılların eskitemediği, asla oynanmaktan bıkılmayan en çok oynanan online oyunlar arasında ilk akla gelen yapım CS:GO diyebiliriz. En eski online oyunlardan bir tanesidir. Oyun 2012 yılında piyasaya sürülmüş ve kullanıcılar tarafından oldukça beğenilmiştir. Günümüze kadar yenilenerek gelen CS GO hala daha online oynanabilen en iyi oyunlar arasında yerini korumaktadır.

Önerilen Yazı: CS:GO Başlatma Seçenekleri

Oyunda karşı düşmana karşı silah ve ekipmanlarınızla savaşarak takımınızla birlikte galip gelmeye çalışıyorsunuz. Bu online oyun PC başta olmak üzere tüm oyun platformlarında oynanabiliyor.

4 – League Of Legends

League Of Legends

Birçok ödüle sahip mükemmel online oyunlardan bir tanesi daha League Of Legends. Yediden yetmişe herkesin severek oynadığı oyun canlı grafikleri ve fantastik karakterleri ile insanı kendisine bağlıyor. Oyunda savaşçı, büyücü, tank gibi her türlü yeteneğe sahip ayrı ayrı karakterler bulunmaktadır.

Önerilen Yazı: Türkiye’nin En İyi Lol Oyuncuları

İstediğiniz karakterle oyun oynayabiliyorsunuz. Burada önemli olan kendi takımınızın üssünün yıkılmasına izin vermeden karşı takımın üssünü ele geçirmektir. Bunun içinde tam bir ekip oyunu oynamak zorundasınız. Oldukça eğlenceli olan oyun Riot Games tarafından geliştirilmiş ve yayınlanmıştır.

5 – GTA V Online

GTA V Online

2013 yılında Rockstar Games tarafından geliştirilen GTA V, oynarken asla bıkmayacağınız online olarak oynanabilen bir oyundur. Oyunda yer alan eğlenceli ve farklı karakterler, grafiklerin canlılığı ve online seçeneğinin bulunması GTA V’in en sevilen özelliklerindendir. Oyun en iyi online oyunlar arasında yer alırken birçok ödüle de ev sahipliği yapmıştır.

6 – Apex Legends

Apex Legends

PC üzerinde oldukça fazla oynanan oyun Playstation konsollarına da uyumlu hale de getirildi. Apex Legends’i istediğiniz cihaz üzerinden online olarak oynayabilirsiniz. Savaş oyunu olan Apex Legends 2019 yılında piyasaya sürüldü ve Respawn Entertaintment tarafından geliştirildi. Kısa sürede ünlenen oyun en çok oynanan online oyunlar arasında yerini aldı.

7 – Dead By Daylight

Dead By Daylight

Dead By Daylight, 2016 yılında Behaviour Interactive tarafından tasarlanan korku ve hayatta kalma oyunudur. Oyun online olarak gerçek kişilerle grup halinde oynanmaktadır. Oyunda hem hayatta kalmaya çalışan kurbanların tarafında olabiliyorsunuz hem de katil karakterini de dilerseniz oynayabiliyorsunuz.

Her iki karakter seçimi tamamen size bağlı olarak değişebiliyor. En iyi online oyunlar arasında yer alan Dead By Daylight heyecan ve korkuyu iliklerinize kadar hissettireceğine emin olabilirsiniz. Yılda en az iki kez düzenli olarak gelen güncellemeler ile oyuna yeni karakterler ve grafikler eklenmektedir. Bu da oyuncuların oyundan sıkılmamasını sağlayan ana etmenlerden biri diyebiliriz.

8 – The Last Of US Remastered

the last of us remastered

The Last Of Us Remastered oyunu 2014 yılında Naughty Dog tarafından geliştirilip Sony Interactıve firması vasitasıyla piyasaya sürülmüştür. Hikayesiyle oldukça beğeni alan oyunun online olarak oynanabilen kısmı da bulunuyor. The Last Of Us Remastered, çok oynanan online oyunlar arasında yerini koruyor diyebiliriz.

Oyunda takım arkadaşlarınızla karşı grubun kutusunu açmak vb. bazı görevleri yerine getirerek düşmana galip gelmeye çalışıyorsunuz.  Oyun aksiyon macera ve hayatta kalma konusuna sahiptir.

9 – World Of Tanks

world of tanks

Çok oynanan online oyunlar listesine World Of Tanks’ı almasak olmazdı. Oyunda tankınızın patlamasını önlemeye çalışıp karşı takımın üssünü ele geçirmeye çalışıyorsunuz. Tabi sizinle birlikte takım arkadaşlarınızda bulunuyor. Her iki takımdan hangisi üssü ele geçirirse galip gelen takım o oluyor.

2010 yılında ilk olarak piyasaya sürülen oyun 2015 yılında bir anda popüler oldu diyebiliriz.  Wargraming tarafından geliştirilen World Of Tanks birçok ödüle layık görülmüştür. Her oyun cihazına uyumlu birden fazla World Of Tanks sürümü bulunmaktadır. Bu Online oyunlar mobil ve PC üzerinde oynanabildiği gibi Playstation gibi oyun konsollarında da oynanabilmektedir.

10 – The Sims 4

 sims 4

2000’li yıllardan beri oldukça sevilen The Sims oyun serisi 2014 yılında 4. Cü oyununu piyasaya sürdü. Oldukça fazla katılımcısı olan rol yapma oyunu The Sims 4’te kendinize sanal dünyada yeni bir hayat kuruyor ve yer inşa ediyorsunuz. Oyunun mobil, PC ve Playstation konsollarına uyumlu sürümleri de bulunmaktadır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın