Alınabilecek En İyi Oyun Telefonları

 Alınabilecek En İyi Oyun Telefonları
Okunuyor Alınabilecek En İyi Oyun Telefonları

Eğer telefondan oyun oynamayı seviyorsanız en iyi oyun telefonları hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. Bizde bu yüzden yazımızda bu konuya yer vermeye çalışacağız. Son dönemlerde oyun sektörünün ne kadar fazla geliştiğini birçoğumuz biliyoruzdur. Özellikle bilgisayar ve konsol oyunları artık fazlasıyla iyi grafik ve oynanışlarla karşımıza çıkabiliyor.

Bunların yanı sıra tabi ki günümüzde mobil oyunlarda son hızla gelişmeye devam ediyorlar. Ancak tabi ki oyun dünyası geliştikçe kullanıcılara da daha güçlü cihazlar gerekebiliyor. Bu yüzden son zamanlarda çıkan oyuncu telefonları da günümüze uygun şekilde güçlü donanımlarla bizleri karşılıyor.

Fazlasıyla güçlü donanımlarla donatılan bu telefonlar kendi aralarında bazı avantajlara sahip olabiliyorlar. Eğer sizde oyunlar ve PUBG için en iyi telefon hangisi diye merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

En İyi Oyun Telefonları

Listemizdeki en iyi oyun telefonları 2020 yılında piyasaya sürülen cihazlardan oluşuyor. Bizim amacımız ise 2021’in başlarında oyun için kullanılabilecek en iyi cihazları sizler için listelemek. Çünkü 2021 yılının başlarında olduğumuz için henüz çok fazla cihaz tanıtılmamış durumda. Kısacası yazımızda bulunan cihazlar en iyi oyun telefonu ve en iyi PUBG telefonu olarak da gösterilebilirler.

Asus ROG Phone 3

Asus ROG Phone 3

Özellikle ürettiği bilgisayar aksesuarlarıyla ve donanımlarla tanınan Asus, telefon pazarında da cihazlar üretmeye devam ediyor. Geçtiğimiz senelerde çıkardığı uygun fiyatlı cihazlarıyla ülkemizde de tercih edilen marka oyuncular içinde özel bir telefon serisi üretiyor. ROG Phone olarak adlandırılan serinin önce ki modellerinden birisi en iyi oyun telefonları listesinde karşımıza çıkabiliyordu.

Yeni modelde de günümüze uygun güçlü özellikler bulunuyor. Örneğin, listemizde bulunan ROG Phone 3, 144Hz yenileme hızında ekrana ve 6000 mAh kapasitesinde bir bataryaya sahip.

Bunlara ek olarak cihaz Snapdragon 865+ gibi güçlü bir işlemciyle karşımıza çıkıyor. Kısacası Asus ROG Phone 2 modelinin üst versiyonu olan bu cihaz mobil oyunları son derece rahat şekilde oynatabiliyor.

ZTE Nubia Red Magic 5G

ZTE Nubia Red Magic 5G

Çinli ZTE şirketinin geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü ZTE Nubia Red Magic 5G cihazı da listemize girmeyi başarıyor. Normal cihazlardan daha farklı bir tasarıma sahip olan cihaz, donanımsal olarak da oyuncular için özel olarak hazırlanmış.

İlk olarak cihazın fiyatının diğer en iyi oyun telefonları fiyatları ile oldukça benzer olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra cihazda ROG Phone 3’de olduğu gibi 144Hz yenileme hızına sahip ekran bulunuyor. Snapdragon 865 işlemcisine sahip cihazın batarya kapasitesi ise 4500 mAh olarak bizleri karşılıyor.

Ayrıca bu güçlü cihazda da birçok oyuncu cihazında olduğu gibi özel soğutma sisteminin bulunduğunu belirtelim. Son olarak cihazın isteğe göre 16 GB’a kadar RAM kapasitesi seçeneği sunduğunu belirtmemizde fayda var.

Xiaomi Black Shark 3 Pro

Xiaomi Black Shark 3 Pro

Son zamanlarda yükselişte olan Xiaomi, bu telefonuyla en iyi oyun telefonları listemize girmeyi başarıyor. Normal şartlarda şirket giriş, orta ve üst segment için ayrı ayrı cihazlar üretiyor. Ancak bunların yanı sıra şirketin birde oyuncular için ürettiği özel serisi Black Shark bulunuyor.

Bu kısımda ilk olarak Xiaomi Black Shark 4 modelinin yakın zamanda tanıtılmasının beklendiğini belirtelim. Ancak bu cihaz henüz tanıtılmadığı için listemizde Xiaomi Black Shark 3 Pro modeline yer veriyoruz.

Dikkat çekici tasarımıyla karşımıza çıkan modelde diğer birçok güçlü cihazda olduğu gibi Snapdragon 865 yonga seti bulunuyor. Ayrıca cihaz, 7.1 inç boyutunda 90Hz yenileme hızına sahip bir AMOLED ekran ile karşımıza çıkıyor. Son olarak cihazın 5000 mAh kapasitesinde bataryaya sahip olduğunu belirtelim.

Lenovo Legion Phone Duel

Lenovo Legion Phone Duel

En iyi oyun telefonları listemizin sonunda bizleri 90W hızlı şarj özelliğiyle dikkat çeken Lenovo Legion Phone Duel karşılıyor. Bildiğiniz üzere Lenovo, bilgisayar modelleriyle ülkemizde fazlasıyla tanınıyor. Ancak şirket bilgisayar modellerinin yanı sıra akıllı telefonlarını da tanıtmaya devam ediyor.

Çinli şirket geçtiğimiz sene oyuncular için hazırladığı Lenovo Legion Phone Duel modelini resmen tanıtmıştı. Lenovo en iyi oyun telefonları arasında bulunan cihazda güçlü amiral gemi işlemcisi Snapdragon 865+ yer alıyor. Birçok oyuncu cihazında olduğu gibi 144Hz AMOLED panel ekrana sahip cihazın bataryası ise 5000 mAh olarak karşımıza çıkıyor.

Cihazın en önemli avantajlarından bir tanesi daha önce belirttiğimiz gibi 90W hızlı şarj özelliğine sahip olması. Son dönemlerde gelişen hızlı şarj teknolojisi ile beraber birçok cihazda şarj sürelerinin kısaldığını görebiliyoruz. Ancak yine de 90W hızlı şarj özelliğinin daha önce çok fazla karşımıza çıkmadığını söyleyebiliriz.

Bu modelle birlikte listemizin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Yazımızda en iyi oyun telefonu hangisi diye merak eden kullanıcılar için kafalarındaki soruyu gidermeye çalıştık. Daha önce bu modelleri duymamış olabilirsiniz ancak bu en iyi oyun telefonları bir dikkat çekmeyi başarıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler:

5g Uyumlu Telefonlar Hangileri?

2020 Yılında En Çok Para Kazanan Mobil Oyunlar

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın