Instagram İşletme Hesabı Hakkında Tüm Detaylar

 Instagram İşletme Hesabı Hakkında Tüm Detaylar
Okunuyor Instagram İşletme Hesabı Hakkında Tüm Detaylar

Milyonlarca aktif kullanıcısı olan Instagram’da kullanıcılar kişisel hesapların yanı sıra pek çok işletme hesapları sayesinde hem tanınırlığını arttırıyor hem de satışlarını. Siz de bir işletmeye sahipseniz ve Instagram işletme hesabı detayları ile ilgili sorularınız varsa doğru yerdesiniz. Yazımızın devamında Instagram işletme hesabı detayları ile alakalı her şeyi bulabilirsiniz.

Nasıl Instagram İşletme Hesabı Açılır?

Instagram işletme hesabı açmak aslında sandığınızdan daha kolaydır. Sorun yaşamadan Instagram işletme hesabı açabilmeniz için adımları size tek tek açıklayacağız.

Adım 1. Instagram Uygulamasını İndirin

Instagramı indirmiş olmak Instagram işletme hesabı detayları arasında yer almaktan ziyade yapılması gereken majör bir işlemdir. Instagram’ı telefonunuzda kullanmak bilgisayarınızda kullanmaktan çok daha kolaydır. Bu sebeple eğer Android işletim sistemine sahip bir telefonunuz varsa https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Instagram.android&hl=en linkinden, telefonunuz IOS işletim sistemine sahip ise https://apps.apple.com/tr/app/Instagram/id389801252 linkinden Instagram uygulamasını edinebilirsiniz.

Adım 2. Kişisel Bir Hesap Oluşturun

Hali hazırda bir kişisel hesabınız yoksa işletmeniz için bir tane oluşturmanız gerekir. Sıfırdan başlıyorsanız sosyal medya yöneticinizin email adresiyle bir kişisel hesap yaratabilirsiniz. Hesabınızı oluştururken işletme isminize sahip bir email adresi kullanmanızda fayda vardır. Örneğin denizrestaurant@gmail.com

Adım 3. Kullanıcı Adı ve Şifrenizi Seçin

Profil oluştururken Instagram sizden bir kullanıcı adı ve şifre seçmenizi ister. Kullanıcı adınızın işletmenizi iyi yansıttığından emin olmalısınız. Diğer Instagram kullanıcıları kullanıcı adınızdan sizi tanımalı. Aynı zamanda kullanıcı adınız akılda kalıcı olmalıdır ve benzer ya da aynı isime sahip işletmelerden ayrılmalıdır. İşletmenizin ismi alınmışsa işletme mottonuzu ya da işletme ismine yakın başka bir ismi kullanıcı adınız yapabilirsiniz. Hesabınızın şifresi güvenilir ve ezberinizde tutabileceğiniz mümkünse harf, sayı ve noktalama işaretleri kombinasyonundan meydana gelmelidir.

Adım 4. Profil Fotoğrafı Seçimi

Şüphesiz bir işletmeye sahip Instagram hesabının profil fotoğrafı da işletmeye ait bir fotoğraf olmalıdır. Bu fotoğraf direkt olarak mekanınızın fotoğrafı, işletmenizin logosu, reklam afişiniz ya da ürünlerinizden biri olabilir.

Adım 5. Instagram ile Facebook’unuzu Bağlayın

Instagram, Facebook tarafından satın alındığından beri Instagram işletme hesabına sahip olmak için hesabınızı işletmenize ait bir Facebook işletme sayfasına bağlamanız gerekmektedir. Bu bağlama işlemi Instagram işletme hesabı detayları arasından belki de en önemlisidir. Bağlama işlemini yapabilmek için profil sayfanızın sağ üst köşesinden Ayarlar’a tıklayın. Ayarlar’a girdiğinizde ”Instagram İş Araçlarını Dene” seçeneğini görene kadar ekranın aşağısına inin ve daha sonra tıklayın. Daha sonra ekrana gelecek olan slayt gösterisini Instagram hesabınızı Facebook iş sayfanıza bağlayana kadar geçin ya da izleyin.

6. İşletmenizi Kategorize Edin

Instagram, sizden işletmenizi kategorize etmenizi isteyecektir. İşletmeniz için en doğru kategoriyi seçmek daha çok ilgili kullanıcıya ulaşmanız için önem arz eder. İşletmenizi kategorize ederken iletişim bilgilerinizi de gözden geçirin ve doğru yazdığınızdan emin olun.

7. İşletme Hesabınızdaki Eksiklikleri Tamamlayın

Artık postlarınıza hazır olan Instagram işletme hesabınıza işletmenizi özetleyen iyi bir bio yazın. Bionuz aynı zamanda işletmenizin mottosunu da içerebilir, kullanıcılarınızı çekmesi gerektiğini unutmayın. Bio’nuzu istediğiniz zaman profili düzenle kısmından düzenleyebilirsiniz. İşletmenizle ilgili fotoğraf ve videoları post etmeye başlayabilirsiniz. Paylaştığınız gönderilerde işletmenizin adını hashtag olarak belirterek işletme hesabınızın görünürlüğü arttıracaktır.

Önerilen Yazı: Instagram Kalıcı Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Instagram Hikayeleri ile İşletme Hesabınızın Takipçilerini Arttırın

Instagram işletme hesabı detayları arasında takipçilerinizin fazla olması önemli bir yere sahiptir. Takipçilerinizi arttırmak için Instagram’da aktif olmalısınız. Aktif olmak sadece gönderi paylaşmak ile sınırlı değildir, sıklıkla işletmenize ve pazarladığınız ürünlere dair hikayeler atmak da aktif olmanın gereklerindendir. Sizin için hazırladığımız Instagram takipçi sayısı arttırma yöntemleri ile takipçi sayınızı nasıl artıracağınızı detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın