Instagram Kalıcı Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Instagram

Instagram uygulaması, sosyal medyada ücretsiz olarak video ve fotoğraf paylaşılan bir platformdur. Instagram, 2010 yılında kurulmuştur. Instagram, ilk kurulduğu yıldan beri, kullanıcılarına çektikleri bir fotoğrafın üzerinde dijital filtre kullanma ve bu fotoğrafı sosyal medyada paylaşma hakkını üyelerine vermiştir. Kurulduğu günden beri Instagram uygulamasının üye sayısı her geçen gün artmaktadır. 1 milyardan fazla kullanıcının, hayatlarına bir renklilik katarak çektikleri bir fotoğraf ya da videoyu paylaşma hakkı tanıyan Instagram, dünya çapında herkesin birbirinden ilham almasına, yaratıcılıklarının gelişmesine de katkı sağlamaktadır.

Önerilen Yazı: Instagram Çekilişi Nasıl Yapılır?

Instagram Kalıcı Hesap Silme

Sosyal ağlar günümüzde çok gelişti. Arkadaşlarımız ve çevremizle aynı platformlarda yer almak için birçok sosyal ağda hesaplar açıyoruz. 1 milyardan fazla kullanıcıya sahip olan Instagram uygulaması, dünya çapında en büyük sosyal mecralardan biridir. Instagram’da her gün milyonlarca video ve fotoğraf paylaşılmaktadır. Bu paylaşılan video ve fotoğraflara her gün milyonlarca beğeni gelmektedir. Paylaştığınız bir fotoğraf ya da video, dünyanın herhangi bir yerinden milyonlarca tanıdık ya da yabancı kişi tarafından görülmektedir.

Fotoğraf ve video paylaşma odaklı en popüler olan sosyal ağ Instagram’dır. Instagram’a konulan bir fotoğraf ya da video dakikalar içinde milyonlarca kişi tarafından görülebiliyor. Ancak bazı durumlarda bireyler, açmış oldukları sosyal medya hesabını kapatmak isteyebiliyorlar. Girdikleri sosyal ağdan memnun kalmayan ve hesabını kalıcı olarak silmek isteyenler olabiliyor. Instagram kalıcı hesap silme ya da Instagram hesabı dondurma gibi işlemler birçok kullanıcı tarafından yapılabiliyor.

Instagram kalıcı hesap silme ve Instagram hesabı dondurma işlemleri birbirinden farklıdır. Eğer Instagram’dan bir süre uzaklaşmak isterseniz o zaman hesabınızı dondurmalısınız. Eğer Instagram’dan sıkıldıysanız o halde kalıcı olarak birdaha geri dönemeyecek bir şekilde Instagram kalıcı hesap silme işlemini uygulamalısınız.

Instagram Kalıcı Hesap Silme Aşamaları

Instagram hesabınızı silmeye kararlıysanız aşağıdaki   Instagram kalıcı hesap silme işlemlerini uygulayın: 

 1. Masaüstü ya da dizüstü bilgisayarınızı alıp açmalısınız.
 2. İnternet tarayıcısından Instagram adresine girerek kullanıcı adı ve şifrenizi yazarak hesabınıza giriş yapmalısınız.
 3.  https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/permanent/  Sonra bu adreste bir ekran karşınıza çıkacak.
 4. ‘’Hesabını Sil’’ başlıklı bir yazı ekranını göreceksiniz. Bu sayfada Instagram tarafından hesabınızı sildiğiniz için üzgün olduklarını belirten bir mesajla karşılaşacaksınız.
 5. ‘’Hesabını Sil’’  başlıklı yazı ekranının en alt kısmında şu yazıyla karşılaşacaksınız: ‘’Hesabını neden siliyorsun?’’ Bu soruya cevap vermeniz gerekir. Şıklardan birini (kullanmaya başlamakta zorlandım, çok fazla reklam var, takip edecek kişiler bulamıyorum, gizlilikle ilgili endişeler, bir şeyi kaldırmak istiyorum, çok zamanımı alıyor, ikinci bir hesap açtım, başka bir şey)seçmeniz gerekiyor.
 6. ‘’Hesabını neden siliyorsun?’’ sorusu ile karşılaştınız. Cevaplara bakıp, size en uygun gelen yanıtı işaretlemelisiniz.
 7. Bu aşamaların hepsini uyguladıktan sonra hesabınızı kalıcı olarak silmiş olursunuz.

Uyarı: ‘’ Eğer Instagram hesabınızı kalıcı olarak silecekseniz, Instagram’da paylaşmış olduğunuz fotoğraf ya da videoları yedeklemelisiniz.’’

Instagram Hesabı Dondurma Aşamaları

Instagram’dan bir süre uzaklaşmak isterseniz o zaman hesabınızı dondurmalısınız. Instagram hesabı dondurma işlemi aşamaları:

 1. https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary   Bu linke tıklayıp hesabınıza giriş yapmalısınız.
 2. Sonra ekranda ‘’Hesabını Geçici Olarak Kapat’’ yazısı çıkacak. Bu sekmeye basın ve hesabınızı dondurun.
 3. Hesabınızı haftada sadece bir kere kapatabilirsiniz.

Hesabınızı yeniden açmak isterseniz son kullandığınız kullanıcı adı ve şifrenizi girmelisiniz. Bunu uygularsanız hesabınız yeniden aktif hale gelecektir.

Instagram Kalıcı Hesap Silme Nasıl Yapılır?” için 10 yorum

 • Mart 10, 2020 tarihinde, saat 01:58
  Permalink

  Çok merak ediyordum insta hesabi mi nasıl kökten silerim diye sonunda buldum

  Yanıtla
 • Mart 10, 2020 tarihinde, saat 20:45
  Permalink

  Sonunda buldum şimdi gidip instagram hesabımı kökünden silcem teşekkürler

  Yanıtla
 • Mart 13, 2020 tarihinde, saat 16:26
  Permalink

  Oha Lan Gerçektende Silindi Hiç Beklemiyordum.

  Yanıtla
 • Mart 13, 2020 tarihinde, saat 16:50
  Permalink

  Sonunda hesabımı kalıcı olarak sildim

  Yanıtla
 • Mart 15, 2020 tarihinde, saat 13:56
  Permalink

  Çok güzel hesabımı kalıcı olarak sildim

  Yanıtla
 • Mart 15, 2020 tarihinde, saat 18:21
  Permalink

  Çok saolun ya sonunda hesabı kapatabilirm

  Yanıtla
 • Mart 18, 2020 tarihinde, saat 19:34
  Permalink

  Çok sağolun teşekkür ediyorum sizin sayenizde hesaptan kurtuldum

  Yanıtla
 • Mart 19, 2020 tarihinde, saat 13:52
  Permalink

  aga helal sonunda gitti instagram

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir