Steam Oyun Kodu Nasıl Etkinleştirilir?

 Steam Oyun Kodu Nasıl Etkinleştirilir?
Okunuyor Steam Oyun Kodu Nasıl Etkinleştirilir?

Steam oyun kodu ile farklı oyunları Steam’inize ekleyebilirsiniz. Steam oyun kodlarını farklı sitelerden satın alabilirsiniz . Steam oyun kodu nasıl etkinleştirilir? diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz.  Yazımızın devamında Steam oyun kodu nasıl etkinleştirilir? sorusunun cevabını bulacaksınız.

Steam Oyun Kodu Nasıl Olur?

Steam oyun kodları dünya üzerinde yaygın olarak kulanılan perakende mağazalardan ya da internet sitelerinden farklı para birimleriyle satın alınabilen kodlardır. Steam oyun kodu bazı harflerden veya harf ve rakam kombinasyonlarından oluşur. Bu kombinasyonlar üç şekilde olabilir. Bunlar:

  • AAAAA-BBBBB-CCCCC
  • AAAAA-BBBBB-CCCCC-DDDDD-EEEEE
  • 237ABCDGHJLPRST 23

Steam Oyun Kodu Nasıl Etkinleştirilir?

Steam oyun kodu aldınız fakat nasıl etkinleştireceğinizi bilmiyorsanız ve Steam oyun kodu nasıl etkinleştirilir? diye düşünüyorsanız endişelenmenize gerek yok çünkü bu işlem çok kolay.

Öncelikle Steam uygulamasını açın ve sol üst köşedeki ”Oyunlar” kısmına tıklayın. Oyunlar kısmının altında çıkan ikinci seçenek ”Steam’de Ürün Etkinleştir” seçeneğinin üzerine gelin ve tıklayın. Daha sonra karşınıza Ürün Etkinleştirme sekmesi gelmiş olmalı. Ürün etkinleştirme sekmenizde Abonelik Sözleşmesi’ni göreceksiniz. Steam oyun kodunuzu aktifleştirmek için Abonelik Sözleşmesi sekmesindeki ”Kabul Ediyorum” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Kabul ediyorum dedikten sonra karşınıza farklı bir ”Ürün Etkinleştirme” sekmesi gelmiş olmalı. Bu Ürün Etkinleştirme sekmesindeki Ürün Kodu yazılı kutuya Steam oyun kodunuzu girin. Ürün Etkinleştir sekmesindeki İleri tuşu siz oyun kodunu girdikten sonra aktif hale gelecektir. İleri tuşuna tıklayın. İleri tuşuna tıkladıktan sonra oyun koduna göre size verilen oyun Steam’inizde etkin hale gelir. Karşınıza çıkan sekmenin sağ altında yer alan ”Bitir” seçeneğine tıkladığınızda işleminiz tamamlanmış olur.

Etkinleştirilen oyunu kontrol etmek için sol üst taraftaki Kütüphane seçeneğine tıklayın ve aşağıda çıkan seçeneklerin ilki olan Ana Sayfa’ya tıklayın. Kod ile Steam’inize eklenmiş olan oyun sol tarafta görünmelidir. Görünmüyorsa sayfayı yenileyin ya da Steam’i kapatıp açın.

Önerilen Yazı: En İyi Mobil Oyunlar Hangileri?

Steam Oyun Kodumu Etkinleştiremiyorum Ne Yapmalıyım?

Kod etkinleştirilmezse kodu tekrar kontrol edin Bazen kodu doğru yazdığınızı düşünseniz bile kodu yanlış okuyor olabilirsiniz.

Bu sebeple:

– 0 (sıfır) veO harfinin ayrımına dikkat edin.

– O harfi ile Q harfinin ayrımına dikkat edin.

– 1 ile küçük L harfinin ayrımına dikkat edin.

– Küçük L (l)  ile büyük I harfinin ayrımına dikkat edin.

– B harfi ile 8 rakamının ayrımına dikkat edin.

– G harfi ve 6 rakamının ayrımına dikkat edin.

Steam Oyun Kodu Nereden Alınabilir?

Steam haricinde farklı sitelerden oyun kodu alınabilir. Bu internet sitelerinin farklı alternatifleri mevcuttur. Steam oyun kodları Steam hesaplarından bağımsız kodlardır. Birisi size hediye kod verirse o kodu kendi hesabınızda kullanabilirsiniz.

Steam Oyun Kodumu İade Edebilir Miyim?

Almış olduğunuz Steam oyun kodu farklı sitelerden alındığı için iadesi yapılmaz. Oyun kodunu iade etmek için kodu aldığınız siteye başvurmanız gerekir.

Steam Oyun Kodumu Farklı Bir Ülkede Kullanabilir Miyim?

Steam oyun kodlarında genel olarak bir ülke kısıtlaması bulunmamaktadır. Böylece yabancı sitelerden aldığınız oyun kodlarını da Steam’inize ekleyebilirsiniz. Yalnız bu durumun istisnası bazı Asya ülkeleridir. Asya’dan alınan bu Steam oyun kodları sadece o bölgede kullanılabileceğini unutmayın.

Umarız yazımız Steam oyun kodu nasıl etkinleştirilir? ve Steam oyun kodu ile ilgili diğer sorularınıza yeterli cevabı vermiştir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın