WhatsApp Görüntülü Görüşme Sınırı 50 Kişi Oldu!

 WhatsApp Görüntülü Görüşme Sınırı 50 Kişi Oldu!
Okunuyor WhatsApp Görüntülü Görüşme Sınırı 50 Kişi Oldu!

WhatsApp 50 Kişi ile Görüntülü Görüşme Yapmak

Son zamanlarda pandemi nedeni ile evden çalışma durumları oldukça arttı. Bu artışın ardından uygulama yapımcıları yeni nesil konferans uygulamalarını geliştirmeye başladı. Her ne kadar yeni uygulamalar piyasaya çıkıyor olsa da eskilerin de piyasadan silinmemek için söz konusu özellikleri kendi bünyelerine eklemeleri gerekiyor.

Dünyaca ünlü sohbet uygulaması Whatsapp sonunda görüntülü görüşme sınırını genişletti. Son dönem aldığı güncellemeler ile grup görüntülü sohbete izin veren uygulama 50 kişilik sohbet yapılmasına da olanak tanır hale geldi. Söz konusu uygulama üzerinden arkadaşlar ile konuşma ya da iş görüşmesi sağlanabilir durumda.

Whatsapp Görüntülü Konferans Güncellemesi

whatsapp görüntülü görüşme

Son zamanlarda herkes evlere kapanmak zorunda kaldı. Hal böyle olunca işler de evden yürümeye başladı. Her ne kadar hızlı bir evden çalışma durumuna geçiş sağlanmış olsa da kullanıcılar görüşme yapmak için hazır değildi. Hızlı bir şekilde Pandemi dönemine girilmesinin ardından görüntülü görüşme sağlayan uygulamalar elde tutulur hale geldi.

Whatsapp görüntülü konferans güncellemesi alarak kendini bu uygulamalar arasına katmayı başardı. Söz konusu Zoom ve Google Hangouts’un başarısının ardından piyasaya atılan Whatsapp daha kolay kullanım sunmayı başardı. Sadece oda oluşturarak görüntülü sohbet izni veren sohbet uygulaması yeni aldığı güncelleme ile izin verdiği kişi sayısını 50 kişiye çıkarttı.

Whatsapp Görüntülü Konferans Nasıl Yapılır?

Whatsapp görüntülü konferans nasıl yapılır? Söz konusu özelliği kullanabilmek için uygulamanın güncel bir sürümünü kullanıyor olmanız gerekiyor. Güncel bir sürüme sahipseniz yapmanız gereken tek şey bir görüşme odası açmak. Görüşme odasının yanı sıra normal grup kurarak grup üyeleriniz ile de 50 kişiye kadar görüntülü ve sesli sohbet sağlayabilirsiniz.

Adım Adım Whatsapp Messenger Rooms Nasıl Açılır?

Whatsapp Messenger Rooms Nasıl Açılır? Söz konusu özelliği kullanabilmek için adımları doğru şekilde uygulamanız gerekmekte. Doğru şekilde uyguladıktan sonra sorunsuz bir şekilde görüşme sağlayabilirsiniz.

  • Whatsapp da hali hazırda sohbet ettiğiniz bir gruba girin ya dayeni bir grup oluşturun. Söz konusu grup içerisine görüşme yapmak istediğiniz kişileri ekleyin ardından sohbet butonunun yanında bulunan “+” simgesine tıklayın. Açılan ekranda oda ya da rooms seçeneğini seçin.
  • Messenger uygulamasına yönlendirme işleminden sonra açılan bölüme ekranda görülecek oda adınızı yazmanız gerekiyor. İsmi belirledikten sonra Messenger Rooms odanız hazır.
  • Söz konusu odaya kişileri davet etmek için grup içerisinde link paylaşımı yapabilirsiniz. Link paylaşımı yapmadan da kişilerin konuşmanıza dahil olmasını bekleyebilirsiniz.

Whatsapp Messenger Rooms Olmadan Görüntülü Görüşme

15 kişiden fazla olmayan bir sohbet grubuna sahipseniz Messenger Rooms açmadan da görüşme sağlayabilirsiniz. Bununu için yapmanız gereken tek şey görüşme sağlayacağınız kişilerin de içerisinde bulunduğu bir sohbet odası aşmak.

  • Görüşme yapmak istediğiniz kişilerin de içerisinde bulunduğu bir konuşma grubu kurun.
  • Kişilerin tamamını ekledikten sonra mesaj grubuna girin ve sağ üstte bulunan üç noktaya tıklayın.
  • Açılan pencereden görüntülü görüşme ya da sesli görüşme seçeneğini seçin. Söz konusu seçimin ardından kişilere normal Whatsapp çağrısı gidecek.
  • Grup içerisinde bulunan üyeler çağırıyı açtıktan sonra görüşmeye başlayabilirsiniz.

Whatsapp Messenger Rooms olmadan açılan sohbetlerde link paylaşım özelliği bulunmuyor. Bu nedenle sohbete dışarıdan birilerini almak için mutlaka mesajlaşma grubuna da almanız gerekiyor. Söz konusu görüşme sırasında dışarıdan kimseyi almayacaksanız pratik bir şekilde kullanım sağlayabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın