Android Telefona Windows İşletim Sistemi Nasıl Kurulur?

 Android  Telefona Windows  İşletim Sistemi Nasıl Kurulur?
Okunuyor Android Telefona Windows İşletim Sistemi Nasıl Kurulur?

Android telefona Windows işletim sistemi kurma yöntemine geçmeden önce ihtiyacınız olan şeyler:

  • Yüksek hızda bağlanacağımız bir internet bağlantısı
  • USB kablosu
  • Android telefon ya da tabletiniz
  • Kişisel ya da dizüstü bilgisayarınız
  • Yazılımımı Değiştir adlı yazılım
  • Ücretsiz şarj (En iyisi Mcent ücretsiz şarj uygulaması)
  • Dosya aktarım uygulaması (En iyisi Xender dosya transferi uygulaması)
  • Zamanınızın 15 dakikası

Bu hususlara dikkat ettikten sonra sistemi kurmaya başlayabilirsiniz. Yukarıda sayılan maddelerin sizde olduğundan emin olun. Bu sanki yapılmayacak, zor bir şey gibi görünse  de aslında Windows işletim sistemini Android telefon veya tabletinize yükleyebilirsiniz. Windows 7,Windows 8, Windows 8.1, Windows 10 ve Windows XP işletim sistemini  android cihazlarınıza kurabilir ve çalıştırabilirsiniz. Android telefon ya da tabletlerinize Windows işletim sistemini kurmanız ve çalıştırmanız ‘’Yazılımlarımı Değiştir’’ adlı yazılımı kurmanıza bağlıdır.

Önerilen Yazı: 5G Uyumlu Telefonlar Hangileri?

Android  Telefona  Windows  İşletim  Sistemi  Kurma Aşamaları

Android telefonunuza Windows işletim sistemini nasıl kuracağınızı madde madde anlatacağız. İşte Android  telefonunuza Windows işletim sistemi  kurmanızın aşamaları:

Android telefonunuzdan başlamak için öncelikle Menü seçeneğine dokunun. Menü seçeneğini açtıktan sonra ‘’Ayarlar’’ kısmını seçin.

Geliştirici Seçenekler kısmına basın. Ardından ‘’USB hata ayıklama’’ tuşunun yanındaki onaylama işaretini tıklayın.

‘’Yazılımımı Değiştir’’ seçeneğini seçin.

İhtiyacınız olan en iyi Windows işletim sistemi sürümünü seçin.

Ekrandaki komutları takip ederek, yüklemeyi tamamlayın. Yükleme bitince program başlatılacaktır.

Android telefonunuzu ya da Android tabletinizi USB kablosu kullanarak bilgisayarınıza bağlayın.

Android üzerindeki pencereleri yüklemek için Android>Windows öğesini seçin. Windows öğesi olarak Windows 8, Windows 8.1, Windows 7 ya da Windows  XP seçeneklerinden istediğinizi seçin.

Android telefonunuz  düzgün bir şekilde çalışıyorsa, komutları takip etmeye devam edin. ‘’Devam et’’ seçeneğine tıklayın.

En önemli aşamalardan birine geldik, dil. Dilinizi seçin ve komutları takip etmeye devam edin.

Dilinizi seçtikten sonra, Windows sürücü indirme işlemi otomatik olarak başlatılacaktır.

İndirme işlemi bitince ‘’Yükle’’ seçeneğine tıklayın.

Andorid’i Kaldır Seçeneği

‘’Android’i  Kaldır’’ seçeneğiniz var. Çift yükleme işlemini yapmak istemiyorsanız yani Windows ve Android’i birlikte çalıştırmak istemediğinizde, sadece Android telefonunuzda pencereleri çalıştırabilirsiniz.

‘’Android’i Kaldır’’ seçeneğini göz ardı ederseniz, bu çift yükleme işlemini onayladığınız yani Windows ve Android’i birlikte çalıştıracağınız anlamına gelecektir.

Windows işletim sistemi kurulum süreci Android telefonunuzda başlayacaktır.

Windows işletim sistemi kurulum sürecini ve tüm özellikleri dosyalar yükleninceye yani işlem tamamlanıncaya kadar bekleyiniz.

Tüm dosyalar yüklenip, işlemlerin tümü tamamlanınca Android telefonunuz otomatik olarak yeniden başlatılacaktır.

Android telefonunuz yeniden başlatıldıktan sonra, Android  telefonunuzda kullanmak için Windows veya Android’i seçin.

Windows kullanmanın sizi rahatsız edeceğini düşünüyorsanız, Android sürümüne dönmek için bir seçeneğiniz var. Bunun için, Android telefonunuzu bilgisayarınıza yeniden bağlayın ve sonra ‘’Yazılımımı Değiştir’’ tuşuna tıklayın ve işlemi başlatın. Karşınıza çıkacak menüden ‘’Orijinal durumuna geri yükle’’ tuşuna tıklayın. Bu seçenek ile, Android telefonunuzdan geri Android işletim sistemine dönebileceksiniz.

Yukarıdaki maddelerde size Android telefona Windows işletim sisteminin nasıl kurulacağını aşamalar halinde anlattık. Android telefonunuza, bu maddeleri takip ederek ve uygulayarak sonunda Windows işletim sistemini kurdunuz. Artık bunun keyfini çıkartabilirsiniz.

Android Telefona Windows İşletim Sistemi Kurma, Android Telefona ve Android İşletim Sistemine Zarar Verir Mi? Bazı kullanıcılar Anroid telefona Windows işletim sistemi yükleyince, bu durum telefonuma ve Android  işletim sistemime zarar verir mi diye düşünüyor olabilirler.  Bu konuya bir açıklık getirelim. Android telefonunuza   Windows işletim sistemini yüklediğinizde, Android telefonunuza ve Android işletim sisteminize kesinlikle hiçbir zarar gelmez.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın