Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları – Android ve IOS

 Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları – Android ve IOS
Okunuyor Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları – Android ve IOS

Sosyal medya ortamlarında fotoğraf paylaşımlarının artması insanları fotoğraf düzenleme uygulamaları konusunda araştırma yapmaya yönlendiriyor. Fotoğraf düzenleme uygulamaları ile fotoğrafınızdaki kusurları kapatabilir, ışığı ayarlayabilir, farklı efektler kullanabilir ya da renklendirebilirsiniz. Yüzünüzde istenmeyen bir sivilceyi ya da kırışıklıklarınızı ve daha pek çok düzenlemeyi fotoğraf düzenleme uygulamaları sayesinde yapabilirsiniz. Başlıca fotoğraf düzenleme uygulamalarını sizin için listeledik.

Önerilen Yazı: 5G Uyumlu Telefonlar Hangileri?

Adobe Lightroom

fotoğraf düzenleme uygulamaları adobe lightroom

Adobe Lightroom, dijital fotoğraf düzenlemesi için ilk tercih edilen fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında yer alır. Kolay arayüzü ve ileri seviyede senkronizasyon seçenekleri nedeniyle, bulut tabanlı sürüm Adobe Lightroom CC’deki fotoğrafları yönetmek veya düzenlemek yalnızca profesyonel fotoğrafçılar tarafından değil herkes tarafından yapılabilir. Hem Android hem de iOS’ta bulunan Adobe Lightroom CC, RAW fotoğraf desteği, hazır ayarlar, pozlama ayarları, filigran ekleme ve çok daha fazlası ile eksiksiz bir tam özellikli fotoğraf yöneticisi ve düzenleyicisidir. Fotoğrafları indirmek ve düzenlemek ücretsizdir, ancak fotoğraflarınızı cihazlar arasında senkronize etmek ve premium özellikleri kullanmak istiyorsanız, Adobe’den üyelik satın alabilirsiniz. Ücretli üyeliğiniz sayesinde Photoshop ve Lightroom Classic’e masaüstünden erişim sağlayabilirsiniz.

Google Play’den İndir

App Store’dan İndir

Afterlight 2

afterlight 2

Afterlight 2, hepsi bir arada ve özelliklerle dolu olarak bilinen çok tercih edilen fotoğraf düzenleme uygulamaları arasına yer alır. Pozlama, ton, doygunluk, kontrast ve tonu ayarlamak için araçlar da dahil olmak üzere beklediğiniz tüm temel özelliklere sahiptir. Metin ekleme ve özelleştirme seçenekleri çok geniştir. Ayrıca, seçebileceğiniz 100’ü aşkın farklı çerçeve ya da ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebileceğiniz tonlarca harika filtre içerir. Prizma aracı, ışıklandırma seçenekleri ve film kaplamaları gibi bir dizi temaya sahiptir. Bunlar, öne çıkan ve insanların hayran olacağı görkemli fotoğraflar oluşturmanıza olanak tanır. Uygulama iOS ve Android uyumludur.

Google Play’den İndir

App Store’dan İndir

Photoshop Express

photoshop express

Bedava fotoğraf düzenleme uygulamaları arıyorsanız Photoshop Express tam size göre. Adobe, Photoshop kadar iyi olmasa da, fotoğrafları kesip kırpmanıza, ışığı ayarlamanıza ve farklı görevleri gerçekleştirmenize izin veren bir süre önce Express sürümünü yayınladı. Uygulamada kendi hazır ayarlarınızı bile oluşturabilirsiniz, bu da telefonunuzda veya tabletinizde fotoğrafları düzenlerken büyük bir zaman tasarrufu sağlayabilir. Photoshop Express ayrıca bir iyileştirme aracına, bulanıklaştırma seçeneklerine ve kolaj şablonlarına sahiptir. Bununla birlikte, bir Adobe uygulamasındaki katmanlarla çalışmak istiyorsanız, Photoshop Mix oldukça kullanışlıdır.

Google Play’den İndir

App Store’dan İndir

Snapseed

snapseed

Snapseed, fotoğraf düzenleme uygulamaları içerisinde Google tarafından üretilen nadir uygulamalardandır. En sıradan fotoğrafların bile profesyonel hale gelmesine yardımcı olmak için çok sayıda düzenleme seçeneğine sahiptir. Snapseed bir fotoğrafın bulanıklığını, sıcak renk dengesini düzenler ve 1960’ların tarzı film makarası efektleri veya benzersiz Retrolux filtresi dahil olmak üzere diğer nitelikleri değiştirebilen bir dizi efekt ekleyerek resimlerinizi istediğiniz hale getirmenizi sağlar. Perspektif kesimleri, bir iyileştirme fırçası, eğriler ve yerel ayarlamalar gibi daha gelişmiş seçenekler de uygulamanın yapabileceklerindendir. Tüm bu özellikler fotoğraf düzenlemeniz için birden fazla uygulama indirmenize engel olur çünkü dilediğiniz her şeyi Snapseed ile yapabilirsiniz.

Google Play’den İndir

App Store’dan İndir

VSCO

vsco

Instagram’ın gözde uygulamalarından biri olan VSCO fotoğraf düzenleme uygulamaları alternatiflerinden en bilinenlerden biridir. Bu ücretsiz fotoğraf uygulaması, fotoğraflarınızı analog film kameralarında çekilmiş gibi gösteren çarpıcı filtrelere sahiptir. Yumuşak ve hoş filtreler, fotoğraflarınıza birçok Instagram hazır filtrelerine kıyasla farklı bir hava katar. VSCO, kaydırılabilir filtreler ile düzenleme işleminizi kolayca tamamlamanızı sağlar. Uygulama aynı zamanda ayarlamalar, kırpma, çerçeve ve kenarlıklar gibi tüm standart düzenleme araçlarına sahiptir. Fotoğraftaki kontrastı düzenlemek, ten tonlarını ayarlamak da dahil olmak üzere pek çok şey için VSCO’yu kullanabilirsiniz.

Google Play’den İndir

App Store’dan İndir

Yapılan Yorumlar
 • Avatar for Gökhan Gökhan dedi ki:

  Hepsi birbirinden güzel ve yararlı uygulamalar. Foto edit konusunda ücretsiz olmaları da çok güzel.

  • Avatar for Veli karabaş Veli karabaş dedi ki:

   Fotoğrafların editi konusunda çok yararlı bir araştırma. Ve de hepsi ücretsiz olmasıyla beraber harika bir araştırma ortaya çıkartmış herkese bu araştırmayı incelemesini tavsiye ederim

 • Avatar for Gamer3943 Gamer3943 dedi ki:

  Teşekkür ederim bende fotoğraf düzenleme uygulaması arıyordum

 • Avatar for Veli topoğlu Veli topoğlu dedi ki:

  Windows 10 yükseltilmesi nasıl yapıldığını anlatıyor çok yararlı bir araştırma diğer herkese de bu siteyi tavsiye ederim

 • Avatar for Efe Efe dedi ki:

  Bunları kim yaptıysa bravo çok güzel yapmış

 • Avatar for Ahmet Ustabaşı Ahmet Ustabaşı dedi ki:

  Araştırma çok güzel olmuş. Burda verilen uygulamaların ücretsiz olmasında ayrı güzel. Herkese bu siteden yararlanmasını tavsiye ederim. Ellerinize sağlık.

 • Avatar for hamza eren hıraoğlu hamza eren hıraoğlu dedi ki:

  vay be çok iyi fotoğraf çekiyorum

 • Avatar for Cansel Cansel dedi ki:

  Yararlı bir bilgi olmuş teşekkürler

 • Avatar for Hatice Hatice dedi ki:

  Vsco ‘yu biraz araştırdıktan sonra indirdim denedim, sanki gerçek çekim gibi acayip mükemmel fotoğraflar çıktı ortaya çok beğendim çok teşekkür ederim

 • Avatar for Yusuf Yusuf dedi ki:

  En iyisi photoshop express

 • Avatar for anıl anıl dedi ki:

  Ben bu uygulamaları kullandım çok güzeller işinize yarıyorlar hem de ücretsizler bu yüzden herkes fotoğraflarını kolayca düzenleyebilir.

Bir Yorum Yapın