• Ana Sayfa
  • Oyun
  • App Store’da 2020’nin En Çok İndirilen Oyunları Açıklandı: İşte Zirvedeki Oyunlar

App Store’da 2020’nin En Çok İndirilen Oyunları Açıklandı: İşte Zirvedeki Oyunlar

 App Store’da 2020’nin En Çok İndirilen Oyunları Açıklandı: İşte Zirvedeki Oyunlar
Okunuyor App Store’da 2020’nin En Çok İndirilen Oyunları Açıklandı: İşte Zirvedeki Oyunlar

Apple, 2020 yılında App Store’da en çok indirilen ücretli ve ücretsiz oyunları açıkladı. Kişilerin beğeni doğrultusunda tercihleri farklılaşsa da sosyal medyanın gücü de göz önüne alındığı zaman birkaç oyun üzerinde yoğunlaşmalar meydana geldiği görülüyor.

2020 yılı içerisinde özellikle meydana gelen salgın neticesinde sayısız kişi evlerinde kalmak zorunda kaldı. Dışarı ile olan sosyal ortam kesildiğinde oyunlara ilgi de giderek arttı. Özellikle oyun içerikli yayınlar yapan ve Youtube gibi platformlar üzerinden içerik paylaşan kişilerin sayısı da artış gösterdi. Mevcut kanallara ilgi ise olduğundan daha fazla arttı. Bu durum uygulama mağazalarında olan indirme sayılarını da doğrudan etkiledi.

2020 Yılında En Çok İndirilen Ücretsiz Oyunlar

App store en çok indirilen ücretsiz oyunlar

Uygulama mağazaları arasından 2020 yılında App Store’da en çok indirilen oyunlar arasında ilgiyi daha çok ücretsiz oyunların çektiği görülüyor. Oyun firmaları tarafından koyulan ücretsiz oyunların bu anlamda ücretli oyunları geçtiği ve sıkı sıkıya bir rekabet oluşturduğu biliniyor.

Listede 2019 yılında en çok indirilen oyunların bazıları da bulunuyor. Ancak bunun yanı sıra seneler önce piyasaya sürülmesine rağmen bu sene içerisinde adeta patlama yaşayan oyunlar da listede yer alıyor.

1. Among Us!

2020 yılı içerisinde şüphesiz en çok yer alan ve indirilen oyun Among Us! Oyun içeriğinin eğlenceli bir o kadar da gerilim dolu olması kişilerin seçme noktasında etkisi altına aldı. Temel mantığı ise oldukça basittir. Oyuncular Among Us oyununu takım halinde oynayabiliyor.
                              
2020 yılında App Store’da en çok indirilen ücretsiz oyunlar arasında yer almasını sağlayan en büyük sebeplerinden birisi oyun içi etkileşimdir. Üç farklı harita içerisinde oyuncular oyuna başlar, kişi sayısına göre 1 ya da 2 ‘imposter’ denilen katiller bulunur. Katillerin amacı diğerlerine yakalanmadan ‘crewmate’ yani masumları öldürmektir.

2. Call of Duty: Mobile

Yıllardır oyun sektöründe görmeye alışık olduğumuz isim artık Call of Duty Mobile haliyle telefonlara kadar girdi. Bilgisayar üzerinden de aktif olarak oynanabilen oyun yine takım halinde oynamayı tercih edenler için bulunmaktadır. Düşman/terörist olarak adlandırılan kişilerin öldürülmesi hedeflenir. Farklı silah seçenekleri bulunmakla birlikte tamamen strateji bazlı bir oyundur. Oyun içi konuşma ve birlikte hareket etme imkânını sağlıyor.

3. Roblox

Roblox, oyun içerisi oluşumu neticesinde genel bir hedef doğrultusu bulunmamaktadır. Üç boyutlu oluşturulan grafikleri neticesinde ilerleme sağlamak kullanıcılara bağlıdır. Parça parça hedefler belirlense de bunlar sürekli değişiklik gösterir. Farklı haritaları bulunması oyun içi çeşitliliği sağlıyor.

4. Subway Surfers

2019 yılında App Store üzerinden indirilme sayısı ile ilk sıralara oynayan oyun bu senede iddiasını korudu. Oyun içerisinde görevlerin bulunması ve bitmeyen bir içerik olması ile her yaştan kullanıcıyı kendine çekmektedir. Kişilerin temel amacı ise bekçi ve köpekten kaçmaktır.

5. Tattoo Drawing

Dövme dükkânı içerisinde oyun başlamaktadır. Tatto Drawing uygulamasında gelen müşterilerinizin talep ettiği şekilleri elde etmeye çalışmak temel görevdir. Kazanılan paralar ile mevcut dükkân üzerinde yenileştirmeler yapılabilmektedir. Basit bir oyun mekanizmasına sahip oluşu küçük yaştaki bireylerin de tercih etmesinde etkili olmaktadır.

6. Magic Tiles 3: Piano Game

Magic Tiles 3: Piano Game, App Store’da en çok indirilen ücretsiz oyunlar arasında kendine yer edenmeyi başarmış oyunlardan birisidir. Kolay yapısının yanı sıra müzikle birlikte bütünleşmesi ve giderek zorluğunun artması ilk serisinden itibaren dikkatleri üzerine üzerine çekmeyi başarıyor. Farklı besteler arasında seçim yaparak akan ekran da belirtilen kutucuklara basmak temel görevdir.

7. Brain Test: Tricky Puzzles

Çeldiricisi bol bir zekâ oyunu arayanlar adına en uygun tercih 2020 senesinde Brain Test: Tricky Puzzles oldu. Kısa bölümleri bulunan oyun içerisinde belirtilen cümle ve sorulara iyi düşünerek yanıt vermek gerekiyor. Sanıldığından daha farklı anlamlar cümlenin altında yatabilmektedir.

8. Brain Out

Bir önceki oyunla benzerlik taşıyan Brain Out, daha fazla seviye sayısına sahiptir. Kişiler 144 bölümden oluşan seviyelerini zekasını kullanarak geçmeye çalışmaktadır. Çok tercih edilmesinden dolayı internet üzerinden cevaplarına yönelik birçok arama da gerçekleştirilmiştir.

9. Coin Master

Geliştirmeye dayalı oyunlar arasında Coin Master ilk sıralarda bulunuyor. Mevcut alanınızı büyütmek ve geliştirmek adına oyun içi bazı malzemeler gerekmektedir. Konsolu çevirerek ve mevcut olan koleksiyon kartları ile bunları gerçekleştirmek mümkündür. Bunun yanı sıra farklı alanlara saldırarak alanınızı da genişletebilirsiniz.

10. Cube Surfer

Cube Surfer oyununda engelli bir alanda koşu gerçekleştirilir. Koşu sırasında karakter karşısına çıkan sarı kutuları toplayarak bir yükseklik elde edilmesi gerekir. Oyun sırasında kırmızı renkte bulunan kutucuklara çarpıldığında ise mevcut sarı kutularınızda azalma oluşur. Sahip olduğunuz kutular neticesinde engelleri aşarak ilerlemek hedeflenir.

2020’nin En Çok Satan Ücretli Oyunları

App store en çok indirilen ücretli oyunlar

Ücretli olarak satışa sunulan ancak buna rağmen dünya genelinde çok sayıda kullanıcı tarafından satın alınmış oyunlar bulunuyor. Daha önce bilgisayar üzerinde oynandığından tanık olduğumuz oyunlar olduğu kadar sene içerisinde gelen yeni oyunlar da mevcut.

1. Minecraft

App Store’da 2019 yılının en iyi ücretli uygulamaları içerisinde de kendine yer edinmiş olan Minecraft, bu sene de en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. 3 boyutlu dünyası ve sınırsız gelişim imkânı ile kullanıcı sayısı gün geçtikçe artmaktadır. 2 farklı mod seçeneği arasından birisini seçerek oyunu oynamak mümkün.

2. Plague INC

Günümüze de oldukça uygun olan Plague INC oyununda, oyun içerisinde seçeceğiniz mutasyon özelliklerine sahip olarak bir salgın virüsü oluşturmanız bekleniyor. Bu virüsün yayılmasını istediğiniz ülkeyi haritadan seçtikten sonra tüm dünyaya yayılması hedeflenen amaçtır. Virüsün zorluk derecesini iyi seçmek hedefe ulaşmanızın en etkili yöntemleri arasında bulunuyor.

3. Heads Up!

Arkadaş ortamında eğlence yaratacak oyunlardan birisidir. Uygulama içerisinde seçilen kategorilere göre kullanıcıya bir kelime verilmektedir. Kişi bu kelimeyi görmeden telefonu alnında tutar. Arkadaşları ise kelimeyi bulmasını sağlayacak ipuçları vererek kişinin kelimeyi bulması sağlanır.

4. Monopoly

Yıllardır oynandıkça zevk alınan ve eğlenceli anların baş kahramanı olan Monopoly uygulama mağazalarında da aynı oranda tercih edilmektedir. Oyun mantığı aynı doğrultuda ilerlemektedir. İlerlemek ve bu ilerleme sırasında mal mülk sahibi olmak gerekir. Online olarak oynama fırsatını kullanıcılara sunmaktadır.

5. Bloons TD 6

Maymun karakterleriyle oynanmayı sağlayan Bloons TD 6 diğer serilerine benzerlik gösterir. Sadece grafiksel ve ekstra güçlerin olduğu bir oyunu kullanıcılarına sundu. Oyun içerisinde maymunlar belirli alanlara yerleştirilir. Daha sonrasında gelen balonları kalmadan tek geçişte patlatma ile oyun devam eder.

6. Geometry Dash

2020 yılında App Store da en çok indirilen ücretsiz ve ücretli oyunlar listesinde ünlü Youtuberlar tarafından da denenen ve gelmiş geçmiş en zor oyun olarak tarif edilen uygulama: Geometry Dash! Oyun içerisinde sahip olunan geometrik şekil ile durmadan ilerleyen bir sistem bulunmakta ve müdahaleler ile engelleri aşmak hedeflenmektedir.

7. NBA 2K20

Basketbol severler tarafından hiç şüphesiz en çok tercih edilen oyun yıl içerisinde NBA 2K20 oldu. Oyun içerisinde mevcut bir takım kurarak koçluğu yapılmaktadır. Farklı modlarda ilerlemek mümkündür. Bunun yanı sıra haftalık ve aylık hedefler bulunmaktadır. Takımı diğerleri arasında en iyi seviyeye getirmek amaçlanır.

8. GTA: San Andreas

Bilgisayar oyunları arasında efsane oyunlar arasında yer alan GTA: San Andreas artık telefon üzerinden de oynamak mümkündür. Bilgisayar kullanıcıları tarafından çok sık sayıda tercih edilmesi mobil uygulama mağazalarında da indirme oranlarının artmasına sebep oldu. Temelde görevleri yerine getirmek gibi amaçların yanı sıra özgür olarak oynamak da mümkündür.

9. Game of Life

Simülasyon oyunu olarak tanıtılan ve oynanan Game of Life oyununun her yaştan kullanıcısı bulunmaktadır. Mevcut bir koloni üzerinde oyun başlamaktadır. Ve gerçek hayat baz alındığından sadece fiziksel ihtiyaçlar değil sosyal ortamlara da önem verilmektedir. Komşu sayınızın azlığına göre ölebilir ya da kalabalık yüzünden zarar görebilirsiniz. Hayatta kalmak adına birçok koşulu kontrol etmek gerekiyor.

10. True Skate

Kaykay severlerin dikkatini çekmek için oluşturulmuş bir mobil oyundur. Oyun içerisinde bulunan kaykayı parmak ile kontrol edip çeşitli engel ve nesneler sayesinde farklı hareketler oluşturmak hedeflenir. Hareketin zorluğu neticesinde puan almak mümkündür.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın