PUBG Mobile Rank Sistemi (Rütbe Atlama)

 PUBG Mobile Rank Sistemi (Rütbe Atlama)
Okunuyor PUBG Mobile Rank Sistemi (Rütbe Atlama)

Stratejik oyunlar kapsamında milyonlarca kullanıcıyı bünyesinde barındıran popüler oyun, PUBG mobile rank sistemi ile kişilerin karşısına çıktı. Oyun severlerin daha fazla mücadeleye girmesi ve rekabet oluşturması adına getirilen sistem birçok özelliği bünyesinde barındırmaktadır. Oyun firmasının duyurduğu özellik hem bilgisayar hem de mobil versiyonu için bulunmaktadır.

Oyun sektörüne girişi ile çeşitli ülkelerde bulunan kesimlerin dikkatini çeken PUBG her geçen gün bünyesine güncellemeler ile özellikler eklemektedir. Diğer oyun firmalarına oyuncu kaptırmamak adına da gerçekleştirdiği bu durumların arasında son olarak rütbe sistemi eklendi. Bilgisayar üzerinden oynanınca farklı mobil için ayrı tasarlanan rütbelerin kullanıcılara sunduğu birçok avantaj bulunmaktadır.

PUBG Mobile Rank Puan Sistemi ve Rütbeler

pubg mobile rütbeler

Rütbeler arasında geçiş yapabilmek adına PUBG mobile rank puan sistemi hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Kişiler kendilerine hedefledikleri rütbe için ne kadar RP lazım olduğunu bilirse bu mantık ile oyun içi ilerlemektedir. Getirilen bu yenilik aslında çok zor bir sistem değildir. Mantığını kavradıktan sonra oyun performansınızı iyi tutarsanız rahatlıkla üst rütbelere atlayabilirsiniz.           

Mobil sistem için geliştirilen rütbe sistemi 8 farklı aşamadan oluşmaktadır. Aşamalar:

 • Bronz,
 • Gümüş,
 • Altın,
 • Platin,
 • Elmas,
 • Taç,
 • As ve
 • Fatih olmaktadır.

Her aşama kendi içerisinde 5 bölüme ayrılır. Mesela Bronz aşamasında; Bronz 5, Bronz 4, Bronz 3… gibi ilerlemektedir. As ve Fatih aşamasında böyle bir ayrım söz konusu değildir.

Önerilen Yazı: PUBG Şekilli Nick Yazma

Kişilerin PUBG mobile rank sistemi 2020 içerisinde üst rütbeye çıkması için alışkın olduğumuzun aksine rakamların küçülmesi gerekir. Örneğin Bronz aşamasından Gümüş aşamasına geçişte son adım Bronz 1 olmaktadır. Oyuna yeni başlayan ve rütbeye sahip olmayan kişilerin rütbe kazanabilmesi için 10 oyunu geçmesi gerekir. 10 oyun sonrası belirlenen etkenler doğrultusunda rütbe kazanılır.

PUBG Mobile Hızlı Rank Atlama Nasıl Yapılır?

pubg mobile hızlı rank atlama

Rütbe sisteminde ilerleme sağlamak birçok avantaj sunmaktadır. En temelleri arasında oyun içerisinde hangi rütbedeyseniz ona göre hediye alırsınız. Bu oyun içi kıyafet olacağı gibi silah adına da yardımlar olabilmektedir. Ne kadar üst rütbede yer alırsanız kazanacağınız hediye de bu denli artmaktadır.

Önerilen Yazı: PUBG Popülerlik Gizleme Nasıl Yapılır?

PUBG mobile rank sistemi puanları kazanarak bir sonraki rütbeye geçersiniz. Peki RP nasıl kazanılır? Hızlı bir şekilde rank atlama nasıl yapılır diye soracak olursanız, firmanın belirlediği algoritmaya uygun hareket etmelisiniz. Oyun içerisinde:

 • Her oyunda en az 8 ölüye sahipseniz ve birinciyseniz +30 puan,
 • Birkaç kişi öldürerek birincilik elde ederseniz +20 puan,
 • Hiç ölü almadan oyunu kaybederseniz -20 puan hanenize eklenir ya da silinir.

Hızlı bir şekilde rank sisteminde ilerlemenin temel adımı: Çok sayıda kill almak ve birinci olmaktan geçiyor. Her modda farklı rütbe elde edebilirsiniz. Tek kişilik oyunda ilerlemek isterseniz buna yönelik rütbe kasarsınız, takım oyunlarında farklı rütbeniz olur. Takım oyununda ilerlemeyi seviyorsanız oyun stilini bildiğiniz arkadaşlar elde etmeniz rütbeniz açısından da katkılar sunacaktır.

PUBG mobile rank sistemi içerisinde hızlı ilerlemenin bir diğer yöntemi de tahmin edildiği üzere çok sayıda oyun oynamaktır. Oyun süreniz ne kadar artarsa ve bu doğrultuda kazandığınız maçlarda artacaksa rütbeleriniz üst sıralara hızlı atlar. Ancak fazla maç oynamaktan ziyade fazla maç kazanmak hedeflenmelidir.

PUBG Mobile Fatih Ünvanı Nasıl Alınır?

pubg mobile fatih ünvanı

Daha önce As ve Fatih rütbelerinin diğerlerinden farklı olduğundan bahsetmiştik. Oyun içerisinde Fatih rütbesi en üst rütbedir. Mevcut rütbeleri sırasıyla geçip son 500 içerisinde birinci olarak kaldığınızda elde edebilirsiniz. Elde etmek için azimle rütbeleri aşmalı, kendi sunucunuz (Avrupa, Asya vb) alanda en iyi ve en çok puan alan 500 oyuncudan birisi olmalısınız.

Fatih rütbesi için PUBG mobile rank puan sistemi içerisinde şu kadar puan almalısınız gibi bir bilgi vermek oldukça zordur. İlk 500 arasında bir sıralamaya tabi tutulacağınız için rakiplerinizin performansı etkili olmaktadır. Ayrıca her gece 12’de sistemin sıfırlandığını unutmamalısınız. İlk gün kazanamadığınız rütbeyi geceden itibaren kazanma olasılığınız bulunuyor.

PUBG Sezon Bitince Rütbe Düşmesi Nedir?

Oyuncuların elde ettiği rütbeler sürekli olarak kendilerinde bulunmamaktadır. Oyun sistemi sürekli olarak gelişimi hedeflendiğinde oyuncularında sabit kalmasını istememektedir. Bundan dolayı sezonlar oluşturmaktadır. Her sezon bitiminde kişilerin rütbeleri silinmektedir. Ancak sıfırdan başlama gibi bir durum söz konusu değildir. Kullanıcının PUBG mobile puan sistemi 2020 içerisinde elde ettiği son rütbe sezon sonrasında değerlendirilir. Tamamen sıfırlama ya da kesin olarak rütbe düşürülmesi kesin değildir. Oyun algoritması oyuncu profillerini ortalama olarak incelemekte yeni sezona da bu doğrultuda oyuncu rütbesi verip devam etmektedir. Kişiden kişiye bu durum farklılaşmaktadır.

Diğer PUBG Mobile İçerikleri:

Dünyanın En İyi PUBG Mobile Oyuncuları

Türkiye’nin En İyi PUBG Mobile Oyuncuları

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın