PUBG Mobile En İyi Silahlar ve Özellikleri

 PUBG Mobile En İyi Silahlar ve Özellikleri
Okunuyor PUBG Mobile En İyi Silahlar ve Özellikleri

PUBG oyunu piyasaya sürüldüğü ilk günden beri oldukça ilgi çekmeyi başardı. PUBG piyasada oldukça fazla sükse yarattıktan sonra mobile telefonlar içinde yeni bir oyun çıkardı. Battle Royal denildiği zaman akla ilk gelen oyunlardan biri olan PUBG oyununda birinci olarak oyunu kazanmak için oyunda kullanacağınız eşyalar ve silahlar oldukça önemlidir. Bizlerde sizlere PUBG Mobile En İyi Silahlar için bir liste hazırladık.

PUBG Mobile Silahları

PUBG Mobile En İyi Silahlar ve bu silahların sahip olduğu özellikler şu şekilde:

AKM

pubg mobile en iyi silahlar akm

PUBG mobile oyununda yakın, orta ve uzun menzilli yapacağınız atışlarda kullanabileceğiniz en güçlü silahlardan bir tanesidir. Bu silahı, silahın geri tepmesini kontrol edebilecek kişiler tercih etmelidir. Silahın atış anındaki geri tepmesi oldukça fazla olduğu için dengeleyici ile kullanılması tavsiye edilmektedir. Silahın mermi kapasitesi 30 birimdir ve mermiler 7.62 mm ebadındadır. Silahın verdiği taban hasar 49 değerindedir ve silah saniyede 10 mermi atmaktadır.

GROZA

pubg mobile groza

PUBG Mobile En İyi Silahlar arasında en çok tercih edilen silahlardan bir tanesidir. Ateş hızını yüksek olması ve hasarının fazla olması nedeniyle çok fazla tercih edilmektedir. Bu silahın oyuncuya dezavantajı yeniden yükleme özelliğinin diğer silahlara göre yavaş olmasıdır. 3 saniye gibi bir sürede yeniden yükleme yaptığı için çatışma sırasında oyunculara zorluk çıkarabilir. Silahta toplamda 30 adet mermi vardır. Bir saniye içerisinde 12 mermi atabilen silahın taban hasarı 49’dur.

M416

pubg mobile m416

PUBG mobile oyununa yeni başlayacak olan arkadaşlara önerebileceğimiz bir silahtır. Bu silahın geri tepmesi oldukça düşüktür ve kullanımı oldukça basittir. Şarjör kapasitesi 30 mermi olan silahın taban hasarı 41 seviyesindedir. Saniye başına 10 mermi atabilen bu silahın mermi çıkış hızı 909 seviyesindedir.

AUG

pubg mobile aug

PUBG Mobile En İyi Silahlar listesinde yer alan en nadir bulunan silahlardan bir tanesidir. Sadece droplardan düştüğü için çoğu oyuncunun bu silaha sahip olması oldukça zordur. Geri tepmesi oldukça düşük olduğundan dolayı orta ve uzun menzilli atışlar oldukça etkili olan bir silahtır. 30 mermi kapasitesine sahip olan silahın taban hasar değeri 41’dir.

KAR98K

pubg mobile kar98

PUBG mobile oyununda yer alan silah arasında en zayıf silahlardan biridir. Fakat oyunu ilk oynayanlar için kullanımı kolay olduğu için kullanılabilecek bir silahtır. Oyunda çok fazla sayıda mevcut olduğundan çoğu kişinin tercih ettiği bir silahtır. Silahın taban hasarı değeri 79 seviyelerindedir. Bu nedenle bu silahı kullanacak olan kişiler rakiplerini direk kafadan vurmaya çalışmalılardır.

AWM

pubg mobile awm

Oyunda sadece droplardan düşen bu silah, keskin nişancı silahları arasındaki en iyi silahtır. Nadir bulunduğu için oyundaki en değerli silahlardan bir tanesidir. Mermi hızı  945 olan bu silah rakipte hangi kask takılı olursa olsun kafadan vurduğunuz taktirde her türlü tek atabilir. AWM’nin taban hasar değeri 156 seviyesindedir. Silahın tek dezavantajı ise keskin nişancı silahlarının hepsinde bulunan mermi yenileme süresidir.

WIN94

pubg mobile win94

Keskin nişancı silahları arasında yer alan, kısa ve orta menzilli çatışmalarda kullanılabilecek olan en iyi silahtır. Uzun menzili çatışmalarda, dürbün takılamadığından dolayı tercih edilmemektedir. Mermi yenileme hızı düşük olduğundan tercih edilebilecek bir nişancı silahıdır.

SKS

pubg mobile slr

PUBG Mobile En İyi Silahlar listesinde yer alan uzun mesafeli çatışmalarda kullanabileceğiniz en iyi nişancı tüfeklerinden bir tanesidir. Mermi yenileme hızı düşük olan bu silahın geri tepmesi biraz yüksektir. Bu nedenle bu silahı kullanacak oyuncular sabit bir şekilde ya da yere çömelerek ateş etmeleri daha iyi olacaktır.

SLR

pubg mobile slr

Uzun menzili çatışmalarda, mermi hızının yüksek olması nedeniyle sizleri bir adım öne çıkarabilecek olan bir tüfektir. Mermi yenileme süresinin yüksek olması yakın mesafe çatışmalarında dezavantaj olabilir. Taban hasar seviyesi bu silahta 58’dir.

MINI14

pubg mobile mini14

Mermi hızı yüksek olduğu için her mesafede yapacağınız çatışmalarda size yardımcı olabilecek bir tüfektir. Oyunda yer alan tüm silahlar arasında mermi kapasitesi 20 olan tek tüfektir. Taban hasar seviyesi diğer nişancı tüfeklerine göre düşüktür fakat mermi hızı sayesinde bu olumsuzluğu ortadan kaldırabilir.

MK14

pubg mobile mk14

PUBG Mobile En İyi Silahlar listesinde yer alan bu silah atılan droplardan düşmektedir. Bu silah, güçlü hasar verme özelliğine sahiptir. Droplardan düştüğü için oldukça zor bulunmaktadır. Mermi yenilme süresi ve geri tepme özelliği otomatik olarak kullanıldığında oldukça fazladır. Silahın mermi kapasitesi 10 adettir ve bu mermiler 7.62 mm ebadındadır.

VECTOR

pubg mobile vector

Yakın ve orta mesafeli çatışmalarda etkili olan ve yeterli hasar çıkarabilen bir silahtır. Bu silahı etkili bir şekilde kullanabilmek için oyuncuların bu silaha Mag eklentisini eklemeleri gerekmektedir. 350 m/s mermi hızına ulaşabilen bu silahın taban hasar seviyesi 31’dir.

UMP9

pubg mobile ump9

PUBG Mobile En İyi Silahlar listesinde, yakın mesafede en etkili olan makineli tüfektir. Mermi atışı sırasında meydana gelen geri tepmenin düşük olması nedeniyle birçok oyuncu tarafından tercih edilmektedir. Taban hasar değeri 41 seviyelerinde olan bu silahı oyununda yer alan bütün loot alanlarından bulabilirsiniz.

M249

pubg mobile m249

Oyunda atılan droplardan düşen ve nadir bulunan hafif makineli tüfeklerden bir tanesidir. Mermi yenileme süresi oldukça düşük olması çatışmalarda oldukça fazla yarar sağlamaktadır. Mermi kapasitesi 100 adet olan bu silahın mermileri 5.56 mm ebadındadır.

DP-28

Hafif makineli tüfekler arasında yer alan M249 tüfeğine göre mermi hızı seviyesi düşüktür. Ancak geri tepme özelliğinin düşük olması nedeniyle tercih edilebilecek olan silahlardan bir tanesidir. Mermi kapasitesi 47 olan bu hafif makineli tüfeğin mermi ebadı 7.62 mm’dir.

Diğer PUBG Mobile İçerikleri:

PUBG Mobile Rank Sistemi

PUBG Popülerlik Gizleme Nasıl Yapılır?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın