Tüm Zamanların En İyi Animeler Listesi

Okunuyor Tüm Zamanların En İyi Animeler Listesi

En iyi animeler listesi için örnekler vermeden önce animeler hakkında yanlış düşünülen bir durumdan bahsetmek gerekiyor. Anime bir çok kişi tarafından çizgi film zannedilse de aslında öyle değildir. Çizgi filmler ile ortak özelliği çizimlerden oluşuyor olmasıdır. Animeler yalnızca çocukların izleyeceği kategori de yer almaz. İçerikleri ve anlatım tarzları ile yaş sınırı olmayan genç ve yetişkinlerinde severek izleyebilmeleri için tasarlanmıştır. Japon çizim teknikleri ile oluşturulan karakterlerden oluşur. Bu çizim tekniği ile yapılan sanata manga denir. Manga çizimlerin yumuşatılmış ve daha fazla kitlelere hitap edecek şekilde tasarlanmış olanları animelerdir.

En iyi animeler listesi için incelemeler yaptık. Anime karakterlerinin görsellerinin alt duygularının benzer olduğu ortadadır. Her bir animenin dış görünüşünde ortak paydalar oluşturulmuş. Uzun bacak ve kollar, küçük ağız, suratına oranla daha büyük gözler gibi. Anime karakterlerinde belirli geleneksel duygular yer alır. Japon kültürünün etkileri görülmektedir. Anime karakterlerinin duygularında baskınlık kurgulanmıştır. Duygusal tepkileri normal yaşamın daha üst seviyelerinde gösterirler. Ağlamaları, sinirlenmeleri ile oluşan mimikleri gösterişlidir.

Diğer Listelere Göz Atın:

En İyi Yabancı Diziler

En İyi Netflix Dizileri

Bütün Animeler

Japon çizim sanatı ile oluşturulan animeler arasında en iyi animeler listesi çıkardık. Her yaş grubuna hitap etmesi ile beğeni kazanmış olan animelere yapılan yorumlarda oldukça başarılı bulunduğu yönünde oldu.

Cowboy Bebop

en iyi animeler listesi

Orijinal kurgusu olan senaryosu ile dikkatleri çeken animeler arasında yer alır. Gezegenler arası geçitlerin kurulmasının ardından yaşanan bir aksilik ile ay ve dünya arasında ki geçitte problem yaşanır. Geçidin kendini yok etmesi üzerine ay yüzeyinde kalıcı bir delik oluşur. Bu delik oluşurken ay yüzeyinde parçalanan parçalar süratle dünyaya yaklaşmaktadır. Dünyaya gelecek olan meteor yağmurları üzerine dünya üzerinde yer alan bir çok insan hayatını kaybeder. Yaşanamayacak bir hal alması üzerine bir çok insan yer altına sığınak kurarak yaşama alanı oluşturur. Olayların üzerine Bebop ve arkadaşlarının maceralarının konu alındığı bir animedir.

One Piece

one piece anime

En iyi animeler listesi içerisinde yer alan anime de Korsan Kral Gold Roger’ın ölümünden önce itiraf ettiği hazinesinin yerinin aranması ile başlar. Grand Line’ da yer aldığını ve burada ki hazinenin hayali ile yaşayan herkesin arama maceralarını barındırır. Bu kişilerden biri de Luffy’dir. Küçüklükten beri zengin ve korsan olma hayali bulunan Luffy hazineyi bulmak için çalışmalara başlar. Ama Grand Line girmesi de çıkması da çok zor ve çaba gerektiren bir yerdir. Yanlışlıkla Akuma No Mi yemesinin sonucunda değişiklikler yaşar. Şeytan meyvesinin birçok çeşidi ve farklı yan etkileri bulunmaktadır. Meyveyi ısıran kişide fiziksel ve ruhsal özel güçler meydana gelir. Bu özel güçlerin yanında ise asla yüzememek gibi bir cezası vardır. Luffy meyveyi yedikten sonra lastik bir çocuk olur. Hareketlerinin bir sınırlaması artık yoktur.  One Piece hazinesini bulmak için denizlere açılır. Tek amacı Grand Line gitmek ve hazineyi elde etmek olur.

Bleach

bleach anime

Ölülerle konuşabilme yeteneği olan bir çocuğun konu aldığı en iyi animeler listesi içerisinde yer almaktadır. Babası ve kardeşleri ile klinik işleten ve sıradan bir hayata sahip ailenin 15 yaşındaki oğulları olan Ichigo sıradan bir öğrencidir. Daha sonradan fark edeceği üstün bir yeteneği vardır. Ölüm tanrısı olan Rukia bir gün Ichigo’nun odasına girer. Ichıgo’nun onu fark etmesi üzerine çok şaşırır, çünkü o bir ölüdür ve insanların onu fark etmesi olanaksızdır. Ichigo’nun üstün yeteneği ölüleri görmesi ve onlarla iletişim kurabilmesidir. Ölüm tanrısının kötü ruhlarla savaşması ve onları yok etmesi gerekir. Güçlerini Ichigo’ya devreder. Artık bu görev 15 yaşında ki çocuğa kalmıştır.

Bakemono No Ko

bakomono no ko

En iyi animeler listesi içinde ailesinin ölümü sonrasında hayatı değişen bir kızı konu alan Bakemono No Ko animesi yer alır. Ailesini beklenmedik bir kaza sonucunda kaybettiğinde Ren 9 yaşındaydı. Hayatta yalnızca akrabaları kalır. Onlarla beraber yaşamak istemediği için evden kaçar. Sokaklarda yalnız ve tek başına kalır. Bu durum bir süre sonra korkutucu bir hale geldiğinde karşısına bir hayvan çıkar. Adının Kumatetsu olduğunu öğrenir ve peşine takılır. Bu hayvan onu bambaşka bir yere götürür. Kendini Hayvanlar Krallığında bulur. Bir süre başının çaresine bakmaya çalışır. Daha sonra Kumatetsu ile yolları tekrar kesişir. Bu krallığın başına geçmek isteyen Kumatetsunun bir çırak yetiştirmesi şarttır. Hiçbir hayvan tarafından sevilmez. Kendine çırak olarak Ren’i seçer.

Fantastik Animeler

Japonya kültüründen bütün dünyaya yayılan bir yapı olan ve çok beğenilen en iyi animeler listesi içinde yer alan fantastik animeler vardır. Fantastik doğa üstü olayların, gerçekleşmesi mümkün olmayan ve tamamen hayal ürünü olan konuların yer verilmesidir. Bu tarzda hazırlanan animeler izleyici tarafından beğenilmiştir.

Blue Exorcist

en iyi animler listesi

Rin adında bir çocuğun başına gelecek heyecanlı konular anlatılır. Annesi bir insan, babası ise şeytandır. Şeytanın dünyaya ulaşmak gibi bir hedefi vardır. Bu hedefi içinde Rin’i kullanmaya karar verir. Bu durum için Rin’in karar vermesi gerekir. Şeytanla iş birliği yapabileceği gibi, ona karşı savaşada bilir. Sonunda kararını veren Rin artık şeytan ve kötü ruhlara karşı savaşacaktır.

İnuyasha

İnuyasha

En iyi animeler listesi içinde fantastik tarzda yer alan animedir. İki farklı zaman arasında yolculuğun yapılmasını konu almıştır. Kagome dedesinin ona verdiği kolyeyi boynuna takar. Evlerinin bahçesinde bulunan kuyuya yaklaştıklarında kuyudan bir ruhun çıkması ve boynundan almaya çalışması ile dengesini kaybeder. Dengesini kaybederek kuyunun içerisine düşer. Kuyuya düşmesinin ardından zamanda yolculuk yaparak eski Japonya tarihine gider.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın