En İyi Yabancı Diziler – IMDB 8.0+ 57 Harika Dizi

 En İyi Yabancı Diziler – IMDB 8.0+ 57 Harika Dizi
Okunuyor En İyi Yabancı Diziler – IMDB 8.0+ 57 Harika Dizi

En iyi yabancı diziler listemizden çok izlenen yabancı diziler hangileridir ? En çok izlenen yabancı diziler nelerdir ? gibi sorularınızın cevabını en iyi diziler listemizde vereceğiz .

Bu listedeki çoğu dizi önerileri lMDB 8.0 üzeri puanı almış ve büyük kitleler tarafından izleniyor.

İzlenmesi gereken diziler listesinde 50+ dizi bulunuyor. Şimdiden iyi okumalar ve izlemeler.

En iyi Netflix dizileri ve en iyi bilim kurgu filmleri listemize de göz atabilirsiniz.

Gotham

Gotham | En İyi Diziler - En İyi Yabancı Diziler
Gotham | En İyi Diziler – En İyi Yabancı Diziler

Batman’ın nasıl süper kahramana dönüştüğünü merak ettiniz mi? İşte bu dizi bunu muhteşem bir oyunculukla ele alıyor…

IMDB : 7,9 – Fragman

En iyi yabancı diziler listesini kesinlikle hak eden dizi Gotham yayınlandığı tarihten beri çok popüler olan bir yabancı dizi.

ABD yapımı olan bu dizi ilk yıllarında FOX kanallarında yayınlanırken ilerleyen yıllarda Netflix tarafından alınmış ve tüm dünyada popüler olmayı başarmıştır.

Gotham dizisi Batman’ın eski hayatını ve nasıl Batman olduğunu oldukça heyecanlı bir şekilde ele alıyor.

Dizinin ilk bölümlerinde Bruce Wayne ailesiyle sinemadan dönerken bir hırsız annesi ve babasının tüm eşyalarını çaldıktan sonra ikisini de öldürüyor fakat çocuğa karışmadan kaçıyor.

Olay yerine gelen dedektif Wayne’in ağladığını görüyor ve tesellli etmeye çalışıyor.

İşte ikisinin macerası burada başlıyor.

Lie To Me

Lie To Me | En İyi Yabancı Diziler - Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler
Lie To Me

IMDB : 8.0 – Fragman

Mutlaka izlenmesi gereken diziler listesinin en iyi polisiye filmlerinden olabilecek bu dizi yayınlandığı dönem oldukça beğenildi.

Dizinin genel olarak konusu kendini psikoloji alanında geliştirmiş Dr. Cal Lightman ve ekibi CIA’e danışmanlık yaparak davaları çözmesine yardımcı oluyor.

İşin ilginç yanı ise bu davaları çözmede psikolojik yöntemler kullanıyor.Fakat iş bu kadar kolay değil.

Önlerine gelen ilginç ve zor davaları çözerken yaşadıkları öyle güzel yansıtılıyor ki diziyi izlemekten kendinizi alamıyorsunuz ! Polisiye dizilerini seviyorsanız bu dizi önerisi tam size göre.

13 Reasons Why

13 Reasons Why
13 Reasons Why

Okuldaki öğrencilerden rehberlikçilerine kadar zorbalık gören bir liseli kızın yaşadıklarının hikayesi.

IMDB : 8,0 – Fragman

En iyi yabancı diziler listesindeki bir diğer dizimiz ise 13 Reasons Why dizisi.

Netflix tarafından yayınlandığı andan itibaren binlerce kez izlendi ve farklı kesimlerden farklı farklı yorumlar geldi.

Genel olarak gençlere hitap ettiği düşünülse de emin olun kesinlikle öyle değil.

İlk izlediğimde büyük ihtimalle sizin düşündüğünüz gibi bu puanı hak etmediğini izlemeye bile değmediğini düşünüyordum fakat şu an daha fazlasını hak ettiğini düşünüyorum.

Dizinin Konusu

Evlerini taşıdıkları için farklı bir okula gitmek zorunda olan bir liseli kızın okulda yaşadığı zorbalıklar ele alınıyor.

Öğrenciler o kadar ileri gidiyor ki ; En sonunda intihar etmek zorunda kalıyor ve ardından ölmesine sebep olan 13 kişi için birer kaset kaydediyor.

Bunlardan sonra olanlar oldukça nefes kesici !

Eğer siz de gizem , drama tarzı diziler seviyorsanız bu yabancı dizi önerisi tam size göre !

Criminal Minds

Lie To Me | En İyi Yabancı Diziler - Mutlaka İzlenmesi Gereken Diziler
Lie To Me

Bu dizi ise Lie To Me dizisine benzer şekilde dedektifler insanların beynin yapısını inceleyerek suçluları yakalamaya çalışıyor!

IMDB : 8,1 – Fragman

Dünyada en çok izlenen diziler arasında yer alan Criminal Minds ,  FBI’ın düşünce analizi ünitesindeki suçluların beyin yapısının araştırılmasını ve bunlardan yola çıkarak suçlunun kim olduğunu bulmaya çalışmalarını anlatan ve kusursuz bir senaryoya sahip olan bir suç dizisidir. Suç dizilerini seviyorsanız bu dizi tam size göre ! Fakat burada söylemem gereken bir başka şey ise ; konu ilginizi çekmese bile kesinlikle izleyin derim ! Gerçekten kalite bakımından nadir bulunan diziler arasında.

American Horror Story

American Horror Story - En İyi Korku Dizileri - En Çok İzlenen Yabancı Diziler Sıralaması
780American Horror Story – En İyi Korku Dizileri – En Çok İzlenen Yabancı Diziler Sıralaması

Her sezonunda farklı bir korku hikayesini alan korku dolu dizi… Korku dizilerine olan ön yargıyı yıkabilecek kalitede.

IMDB : 8,1 – Fragman

İzlenecek yabancı diziler listesindeki en heyecanlı ve korku içeren dizi American Horror Story olduğunu garanti ediyorum !

Bu dizi alışılmışın üzerine her sezon farklı farklı konuları işliyor ve korku dolu hikayelerle karşımıza çıkıyor.

Dürüst olmak gerekirse bu dizi izlediğim ilk korku dizisiydi ve izlediğimde korku dizilerine olan ön yargım tamamen yok oldu 🙂

Konusuna gelmek gerekirse ; İlk sezon tamamiyle bir evde geçiyor ve bu evde ölenler yeniden diriliyor ve ilginç şeyler yaşanıyor. Dizi tutunca hızlıca diğer bölümler de çekildi.

The Blacklist

Blacklist | En İyi Yabancı Tarihi Diziler - En İyi Yabancı Diziler
Blacklist | En İyi Yabancı Tarihi Diziler – En İyi Yabancı Diziler

Dünyada en çok aranan kişilerin yer aldığı listeyi FBI’a tek bir şartla vereceğinizi düşünün… Bu karakterimizin şartı , FBI’da bulunan normal bir çalışana vermek olmuş…

IMDB : 8,1 – Fragman 

Mutlaka izlenmesi gereken diziler listesinde yer almayı kesinlikle hak eden bu dizimiz suç dizileri arasında yer alıyor.

İlk çıktığı dönem olsun , son zamanlarda olsun epey izlenen diziyi kesinlikle  izlenmesi gereken diziler listenize ekleyin !

Dizinin Konusu

Konusu oldukça karmaşık olan ( diziyi çok sevmemdeki bir diğer etken de bu ) BlackList dizisi uzun yıllarca kaçak hatayı sürmüş , birçok suç işlemiş Raymond Reddington çok ilginç bir teklifle teslim olmak için FBI’a gelir.

Elinde FBI’ın aradığı ciddi suçlar işleyen kişiler hakkında bilgilerin olduğunu söylediği ve adını BlackList koyduğu bir listeyi vereceğini fakat bu bilgileri sadece FBI’da sıradan bir şekilde çalışan Elizabeth Keen’e vermek istediğini söyler. Şart kabul edilir ve listedeki insanlar yakalanmaya konulur bunun yanında bu listeyi neden Elizabeth Keen adlı kişiye verildiği araştırılmaya başlanır.

Chuck

Chuck | İngilizce Diziler - En İyi Yabancı Diziler
Chuck | İngilizce Diziler – En İyi Yabancı Diziler

Üzerinize iftira atıp işten atılmanıza neden olan arkadaşınızdan 3 yıl sonra bir mail geldiğini düşünün… Ve maili açtığınız gibi CIA için en önemli bilgilerin beyninize kopyalandığı…

IMDB : 8,2 – Fragman

Dizi önerileri listemde konusu mantığa uymasa da takipçileri tarafından oldukça beğenilen bir dizi.Alışılmışın dışında dizileri izlemeyi sevdiğim için sizlere kesinlikle öneriyorum.

Dizinin Konusu

Dizinin ana karakteri olan Chuck , Bryce adında bir arkadaşının yalanı üzerine üniversiteden atılmıştır.

Yıllar sonra , yine aynı Bryce arkadaşı CIA ajanı olmuş ve çaldığı programı vurulmadan önce arkadaşı Chuck’a göndermiştir.

E-Posta içeriğinde ABD Ulusal Güvenlik birimlerine ait çok önemli bilgiler yer almaktadır.

Chuck e-postayı açtığı anda kodlanmış bilgiler beynine kopyalanır ve bilgiler bilgisayardan silinir.

Bu olaydan sonra Amerika’nın inanılmaz bir parçası haline gelir.Final yapmış en iyi diziler arasında hatrı sayılır bir yeri var 🙂

Altered Carbon

Altered Carbon - En İyi Yabancı Diziler
Altered Carbon

Herkesin sonsuza kadar yaşayabildiği dünyada neler olurdu tahmin edebilir misiniz?

IMDB : 8,2 – Fragman

En iyi yabancı diziler listesinde en iyi fantastik diziler arasında yer alan bu dizimiz , ‘Kimse sonsuza kadar yaşayamaz’ sloganıyla karşımıza çıkıyor.

Dizi dünyasına yeni girmiş olsa da oldukça popüler ve IMDB puanı da oldukça iyi ( yeni bir diziye göre ) .

Konusu ise fantastik sevin veya sevmeyin herkesin ilgisini çekecek cinsten.

Ruhunuzun başkasının vücuduna geçirilebildiği yani sonsuza kadar yaşayabilmenizi sağlayabilecek bir teknoloji olduğunu düşünün.

Aşk , cinsellik , romantizm gibi yerlere de değinen Altered Carbon orijinal Netflix dizisi ve kitaptan uyarlanmış. Her kesime hitap ettiği ve muhteşem oyuncuları barındırdığı için bu dizi önerisi listesini kesinlikle hak ediyor !

Lucifer

Lucifer | En İyi Yabancı Diziler
Lucifer

Cehennemde sıkılan bir şeytanın Dünyaya gelip karısının öldürülmesi sonucu olanları ele alıyor bu yabancı dizi önerimiz…

IMDB : 8,2 / Fragman 

Konusu :

En iyi yabancı diziler listemize korku dizileri kategorisiyle devam ediyoruz.

Bu netflix dizisi dinciler tarafından eleştirildi ve büyük tepki topladı ve dizi ilerleyen bölümlerde az da olsa polisiye dizileri tarzına geçiş yaptı.

Dizinin genel olarak konusu , Cehennemin Lordu olan Lucifer’ın cehennemden sıkılması üzerine Dünya’ya gelip Los Angeles’ta yaşamaya karar vermiştir.

Burada aşık olduğu kadının öldürülmesi üzerine oldukça sinirlenen Lucifer ; intikam istemektedir. Gördüğünüz üzere oldukça ilginç bir konusu var.İzleyip izlememek size kalsa da alışılmışın dışında diziler izlemek oldukça keyif verici oluyor.

White Collar

White Collar | Dizi Önerileri - Gelmiş Geçmiş En İyi Yabancı Diziler
White Collar | Dizi Önerileri – Gelmiş Geçmiş En İyi Yabancı Diziler

Defalarca suç işleyip hapishaneden kaçan karakterimiz FBI’dan yanlarında çalışma ve suçluları birlikte yakalama teklifi almasını ele alıyor.

IMDB : 8,3 / Fragman 

Konusu ;

En iyi yabancı diziler listesindeki polisiye dizi önerilerinden farklı olarak komediyi de içerisinde barındıran White Collar izlenmesi gereken yabancı diziler listesini kesinlikle ama kesinlikle hak ediyor.

Dizinin konusu genel olarak şu şekilde ; Uzun süre kapkaç , dolandırıcılık ve bunun gibi birçok suç işleyen Neal , en son girdiği hapishaneden kaçmıştır ve yakalandıktan sonra FBI ona ilginç bir teklif verir.

Onlarla birlikte çalışıp suçluları yakalamalarına yardım etmesi karşılığında özgürlüğünü kazanabileceğini duyan Neal teklifi kabul eder.

Fakat işler hiç onun sandığı gibi olmayacaktır.

How I Met Your Mother

Bu dizimiz basit bir konuyu uzuuun uzadıya ele alıyor. Annemle nasıl tanıştınız?

IMDB : 8,3 / Fragman

Konusu :

En iyi yabancı diziler listesinin en ilginç konuya sahip dizi önerisi diyebilirim 🙂 Dizi 9 yıl yayınını sürdürmüş ve yayınlandığı tarihte de sonrasında da popülerliğini korumuş.

Dizi genel olarak Ted’in çocuklarının klasik ‘annemle nasıl tanıştınız’ sorusuna cevap vermesini ele alıyor ve 208 bölüm boyunca karakterlere bu şekilde yön veriliyor.

‘Bu nasıl konu?’ dediğinizi duyar gibiyim 🙂 Fakat dizi kesinlikle izlenmeye değer!

The Walking Dead

The Walking Dead | En İyi Yabancı Diziler
The Walking Dead | En İyi Yabancı Diziler

Dünyayı zombilerin ele geçirdiğini ele alan dizimiz diğer zombi dizileri ve filmlerinden tamamen farklı…

IMDB : 8,3 – Fragman

Konusu :

İzlenmesi gereken diziler listesinde uzun soluklu zombi dizisi arıyorsanız bu dizi önerisi kesinlikle size göre. Dizi tam 10 sezondan oluşuyor ve her bölüm bitiminde diğer bölümü izlemek için heyecanlanıyorsunuz.

Dizi dünyayı zombilerin ( dizide yürüyen ölüler deniyor ) istila etmesini ele alıyor.

Zombi dizilerinde en büyük sorun gerçekçilik olurken bu dizi kesinlikle bunu başarmış. Netflix diziyi kendi bünyesine alınca popülerliğini arttırdı.

The Originals

The Originals | En İyİ Yabancı Diziler
The Originals

Dünyadaki ilk 4 vampirin özel yeteneklerini ve güçlerini ele alıyor dizimiz.

IMDB : 8,3

Konusu : 

En iyi yabancı diziler listemize vampir dizileriyle devam ediyoruz.

Bu dizi dünyadaki ilk yaratılan ve en güçlü , en hızlı ve insanları hipnotize etme yeteneği olan 4 kişiyi anlatıyor.

Bu vampirler yaşlandıkça güçlenemez ve yeni yetenekler kazanamaz.Ayrıca ilk köken vampir öldüğünde onun soyundan olan tüm vampirler ölecektir.Yani ilk vampirlerin hepsini öldürürsek tüm vampirler ölür. Böyle ilginç konusu olan bu dizi önerisi vampir dizilerini sevenler için bire bir. Hiç izlememiş biri olarak bu diziyi severek izledim 🙂

Ozark

Ozark | En İyi Yabancı Diziler
Ozark | En İyi Yabancı Diziler

Uzaktan bakıldığında normal bir çalışan gibi görünen karakterimiz büyük uyuşturucu kaçakçıları için para aklamasına yardımcı olmasını anlatıyor.

IMDB : 8,3Fragman

Konusu :

Yaz dönemlerindeki sıkılmanıza imkan vermeyecek olan bu dizi popüler bir netflix dizisi.Konusu ise genel olarak şöyle ;

Uzaktan bakıldığında çok normal bir hayat süren Marty ve ortakları şirketlerin mali sorunlarını kaldırmalarına yardımcı oluyorlar.

Fakat bu işin arkasında gizli şeyler dönüyor.Marty büyük uyuşturucu baronlarının paralarını aklıyor ve bundan komisyon alıyor.

Bu sırada karısının kendisini aldattığını ve ortaklarının arkasından iş çevirdiğini görüyor.

En iyi yabancı diziler listesinde bulunmayı ve izlenmeyi kesinlikle hak ediyor !

Dizinin devamı hakkında spoiler vermemek için kısaca burada bırakıyorum 🙂

Lost

Lost | En İyi Yabancı Diziler
Lost | En İyi Yabancı Diziler

Bir uçağın düşmesi sonucu yüzlerce kişinin bir adada yaşamak zorunda kalması…Düşünmesi bile ürkütücü.

IMDB : 8,4 – Fragman 

Lost Konusu : 

Gelmiş geçmiş  en iyi yabancı diziler listesi hazırlarken keşfettiğim ve beni diziye sürükleyen bu dizi ; hem konusu hem oyunculuğuyla tek seferde 5 bölüm bitirecek cinsten.

Adada mahsur kalma dizilerini seviyorsanız bu dizi kesinlikle size göre ! Konusu ise kabaca şu şekilde ;

Bir uçak kazası sonucu adaya mahsur kalan yüzlerce kişinin adada neler yaşadığı , nasıl hayatta kaldıkları ve adaya nasıl düştüklerini ele alıyor.

Bunun yanında karakterlerin geçmiş zamanlarıyla bağlantı kurularak uçağa neden bindiği de ele alınıyor.

Prison Break

Prison Break | En İyi Yabancı Diziler
Prison Break | En İyi Yabancı Diziler

İdam cezası alan abisini hapishaneden kurtarmak için muhteşem bir kaçırma planı hazırlayan Micheal Scofield’ın kaçırma hikayesi anlatılıyor…

IMDB : 8,4Fragman

Konusu :

En iyi yabancı diziler listesini en çok hak eden dizi bu sanırım. Dizi hayranlığım başlamadan önce izlediğim ilk dizi olan Prison Break muhteşem bir zeka ürünü.

Diziyi izlerken ana karakter olan Scofield’ın olaylar karşısında verdiği tepkiler sizi büyülüyor. Dizimizin genel konusu ise şu şekilde ;

Abisi hapse giren Micheal Scofield abisini hapishaneden kaçırmaya karar verir ve kusursuz bir kaçırma planı hazırlar.Her şeyi tamamen hazırladığında bir banka soygununda kendini yakalatır.

Savcı muhteşem bir başarı hayatını gördüğünde bunu yaptığına anlam veremez ve hafif bir ceza hatta hapse atmamayı bile düşünürken Scofield abisinin bulunduğu hapishaneye girmek istediğini ve cezasını çekmek istediğini savcıya söyler.

Bunun üzerine kaçış planı başlar. Dizi 6 sezondan oluşsa da çok kısa sürede bitirilebilecek bir dizi ! Uzun bir süredir dizi izleyen biri olarak bu dizi önerisi kesinlikle size göre !

Fringe

Fringe | En İyi Yabancı Diziler
Fringe | En İyi Yabancı Diziler

IMDB : 8,4Fragman

Konusu :

En iyi yabancı diziler önerilerimizde yer almayı kesinlikle hak eden ve oyunculuğu ve konusuyla büyüleyen bir amerikan dizisi.

Dizimizde FBI’ın dünya çapındaki gizemli olayları çözmesi için bir ekip oluşturması ele alınıyor.

Bu ilginç olaylar için seçtikleri kişiler alanında profesyonel ve olayları çözerken oluşan fikirlerle de büyülüyor.

Önlerine gelen gizemli olaylardan biri de yeni doğan bir bebeğin çok hızlı bir şekilde büyümesi ( 5 dakika gibi bir süre ).

Sense8

Sense8 - En İyi Yabancı Diziler
Sense8

Muhteşem oyunculuğuyla bir netflix dizisi… 8 farklı kişinin birbirlerini hissetmeleri ve yeteneklerini aktarabilmelerini ele alıyor bu yabancı dizi önerimiz.

IMDB : 8,4Fragman

Konusu :

Bu yabancı dizi önerisi 2 sezonluk kısa ama bitirdiğinizde doygunluk veren bir dizi.

Genel olarak konusu 8 farklı ülkeden 8 kişinin birbirilerini hissetmeleri ve yeteneklerini paylaşabilmesini anlatıyor.

Bu 8 kişilerden bazıları birbirlerini öldürmek isterken bazıları da birbirini bulup yeteneklerini paylaşmak ister. Neler yaşadıklarını görünce şok olacaksınız 🙂

Spartacus

Spartacus | En İyi Yabancı Diziler
Spartacus | En İyi Yabancı Diziler

Kölelerin zenginlere karşı ayaklanması…Ve bir kölenin gladyatör olmasını konu alan tarafsız bir tarih dizisi…

IMDB : 8,5 – Fragman

Konusu :

Bu en iyi yabancı dizi önerimiz tarihsel gerçeklikleri tarafsız bir biçimde ele alan bir amerikan dizisi.

Dizi içerisinde genel olarak kölelerin zenginlere karşı ayaklanmasını ve trakyalı bir kölenin gladyatör olmasını anlatıyor. Aklınızda tarihsel diziler sıkıcı oluyor gibi bir düşünceniz var ise; Bu dizi kesinlikle o dizilerden değil!

Suits

Suits | En İyi Yabancı Diziler
Suits | En İyi Yabancı Diziler

Pek bilinmeyen muhteşem dizilerden..Dizi henüz bitmiş değil.İşte Dahi Mike’ın hikayesi.

IMDB : 8,5Fragman

Konusu :

Yeni çıkan yabancı diziler listesine ekleyip eklememekte epey tereddüt etsem de birçok yönüyle popülerliğini korumuş epey uzuuun bir dizi.

Konusu çok ilginç gelmese de genel olarak şu şekilde.

Dizinin ana karakterlerinden olan Mike bir dahidir ve okul hayatında birçok sorunla karşılaşmıştır.

Geçimini başkalarının yerine zeka sınavlarına girerek karşılamaktadır ve ünlü bir avukat zekasını fark eder ve yanında asistan olarak çalışmayı teklif eder.

İşte en ilginç olaylar buradan sonra gerçekleşecektir.

Mr. Robot

Mr. Robot | En İyi Hacker Dizileri
Mr. Robot | En İyi Hacker Dizileri

Hackerların neler yapabileceğinin sınırlarını merak ettiniz mi? Hackerlara olan önyargıyı yıkacak kalitede bir hacker dizisi.

IMDB : 8,5 – Fragman

Konusu :

En iyi yabancı dizi sıralaması içerisindeki tek hacker dizisi olan Mr. Robot bilgisayar korsanlığına karşı ilgi duyanlar için birebir!

Buna ek olarak Mr. Robot dizisi bir bilgisayar korsanının neler yapabileceğini gözler önüne seriyor.

Konusu ise şu şekilde ;

Elliot dizimizin ana karakteri olarak karşımıza çıkıyor ve bu karakterimizin ciddi psikolojik problemleri bulunuyor.

Bu psikolojik sorunların acısını da geceleri ailesine zarar veren kişilerin bilgisayarına sızarak onlara zarar vererek çıkarıyor.

Bir gün çalıştığı şirkete bir hacker saldırısı düzenlenir.Saldırının amacı Elliot’u ekiplerine katmaktır.

Yaptıkları saldırıda ona bir mesaj bırakırlar ve tüm hayatı değişir!

MindHunter

MindHunter | En İyi Yabancı Diziler
MindHunter | En İyi Yabancı Diziler

Suçlularla dostça konuşup beyin yapılarını anlamayı ve diğer suçlularla benzerlik kurarak suçluları yakalamayı ele alan bir dizi…

IMDB : 8,5Fragman

Konusu :

Bu dizi kesinlikle zeka dolu ve kusursuz bir senaryoyla yazılmış ! Dizi yayınlanmaya devam ediyor ve bölümler de öyle uzun ve sıkıcı değil!

Konusu da ayrı ilgi çekici.

FBI’da arabuluculuk yapan Holden Ford bir vakadan oldukça etkilenir ve suçluların yakalanması üzerine farklı bir strateji izlenmesi gerektiğini düşünür.

Ve bu olaydan sonra suçlularla sorgulama yapmadan arkadaş gibi konuşmaya ve suçluları suç işleme nedenlerini anlamaya çalışır.

Bu sayede diğer suçlular arasında benzerlikler kurularak suçlular yakalanabilecektir.

Mad Men

Mad Men | En İyi Yabancı Diziler
Mad Men | En İyi Yabancı Diziler

IMDB : 8,6

Konusu :

Final yapmış bir yabancı dizi olan Mad Men baştan izleyip bitirmek isteyenler için ideal.

Dizi 1960’ların Amerikasını ele alıyor.

Sons of Anarchy

Sons Of Anarchy | En İyi Yabancı Diziler
Sons Of Anarchy | En İyi Yabancı Diziler

IMDB : 8,6 – Fragman

Konusu :

En iyi yabancı diziler listemizdeki bir diğer dizi önerimiz ise Sons Of Anarchy.

Konusu pek ilginç olmasa da muhteşem bir senaryoyla ve her dizinin sonundaki heyecanlarla bir şaheser haline gelmiş.

Dizi ana olarak babasının ölmesiyle kendini liderlik koltuğunda bulan Jax Teller’ın hem aile hayatını hem de çete hayatını birlikte yürütmesini ele almaktadır.Diziyi konusuna aldırmadan başlayıp direkt izlemenizi öneririm.

The Punisher

The Punisher | En İyi Yabancı Diziler
The Punisher

IMDB : 8,6 – Fragman

Konusu :

Eski bir deniz piyadesi olan Frank Castle ailesinin ölümünde parmağı bulunan herkesten intikamını almak için yola çıkar. Çıktığı yolda The Punisher’a dönüşen Frank, kendini New York’un yeraltı dünyası ile çatışma halinde bulur.

Marvel yapımı olan The Punisher dizisi aksiyon ve dövüş sahneleriyle dizi severlerin favori listelerine girecek.

La Casa De Papel

La Casa De Papel - En İyi Yabancı Diziler
La Casa De Papel – En İyi Yabancı Diziler

IMDB : 8,6 Fragman

La Casa De Papel Konusu :

Profesör dahice planladığı darphane soygunu için sekiz profesyonel hırsızdan oluşan ekibini toplar. İspanya Kraliyet Darphanesine girdiklerinde para basmak için rehinelerle birlikte kendilerini kilitlerler. Soygun sırasında hiç düşünmedikleri olayların başlarına gelmesi, polisle olan çatışmaları ve halkı nasıl kendi taraflarına çektiğini konu alan İspanyol dizisi Türkiye’de ve Dünya’da büyük bir hayran kitlesini kısa sürede toplamayı başardı.

Henüz La Casa De Papel dizisini izlemediyseniz bir an önce izlemenizi tavsiye ederim.

The X Files

The X Files | Son Yılların En İyi Yabancı Dizileri
The X Files

IMDB : 8,7 – Fragman

Konusu :

Dizi, X-Files (Gizli dosyalar) departmanında görev alan 2 detektifin paranormal olayları çözerken yaşadıkları maceraları konu alıyor. Detektiflerden biri (Fox Mulder) paranormal olaylara inanırken diğer detektif ( Scully) ise olaylara daha bilimsel ve akılcı yaklaşmaya çalışıyor.

Uzaylılarla ilgili gizemler ilginizi çekiyorsa bu diziyi hiç düşünmeden izlemenizi öneririm.

Six Feet Under

Six Feet Under | En İyi Yabancı Diziler
Six Feet Under

IMDB : 8,7 – Fragman

Konusu :

Ailesinin evinden ayrılıp kendisine farklı bir hayat kuran Ned Fisher, babasının ölüm haberini alı ve ailesinin yanına tekrar dönmek zorunda kalır. Kız kardeşi ve erkek kardeşini neredeyse hiç tanımadığını fark eden Fisher, ailesiyle tekrar bağ kurmaya çalışır.

Doctor House

Doctor House | En İyi Yabancı Diziler
Doctor House | En İyi Yabancı Diziler

IMDB : 8,6 – Fragman

Konusu :

Kendini fazla beğenmesi, üstün zekası ve insanları önemsememesi ile Sherlock Holmes karakterine fazlasıyla benzeyen Doktor Gregory House tıp tanı uzmanlığı bölümünün baş doktorudur. Ekibiyle beraber başından geçen oalyları konu alan dizi şüphesiz en iyi doktor dizilerinden birisidir.

Doctor Who

Doctor Who | En iyi yabanci diziler
Doctor Who

IMDB : 8,7Fragman

Konusu :

Doctor Who bir telefon kulübesi gibi görünan ama aslında bir uzay gemisi olan Tardıs ile uzayda ve zamanda yolculuk yapar. Yolculuğu esnasında başından geçenleri anlatan dizi dünyada en çok izlenen dizilerden birisidir.

Dexter

Dexter

IMDB : 8,7 – Fragman

Konusu :

Darkly Dreaming Dexter adlı romandan uyarlanan dizi, gündüzleri polis departmanında görev yapan geceleri ise seri katil olarak yaşayan Dexter adlı karakterin ilginç hikayesini anlatıyor.

Shameless

Shameless
Shameless

IMDB : 8,7 – Fragman

Konusu :

Dizi varoş bir mahallede yaşayan Frank adında sahtekar ve alkolik bir babaya sahip ve 6 kişiden oluşan Gallager ailesini anlatıyor. Dizide uyuşturucu, alkol ve cinsellik gibi konulara bol bol yer veriliyor.

Better Call Saul

Better Call Saul
Better Call Saul

IMDB : 8,7

Konusu :

Efsane dizi Breaking Bad’de yaşanan olayların henüz yaşanmadığı zamanı anlatan dizinin baş karakteri avukatımız Jimmy McGill (dizide avukatlık yaptığı isim). Walter White ile tanışmamış olan Jimmy’nin avukatlık yaparken başından geçen olayları konu alan diziyi izlemenizi tavsiye ederim. Özellikle de Breaking Bad hayranıysanız kesinlikle kaçırmamanız gerekir.

Dare Devil

Dare Devil
Dare Devil

IMDB : 8,7

Konusu :

Matt Murdok 9 yaşında geçirdiği radyoaktif bir kaza yüzünden görme yetisini kaybeder fakat diğer hisleri çok kuvvetlenir. Eski bir boksör olan Matt’in babası oğlunun bu hale gelmesinden kendini sorumlu tutmaktadır. Oğlunun başına gelenlerden sonra tekrar boks yapmaya devam eder fakat kendine denileni yapmadığı için öldürülür. Babasının ölümünden sorumlu olan Kingpin, artık Matt’in baş düşmanıdır.

Avukatlık yapan Murdok geceleri kötülerle savaşan bir süper kahramana dönüşür.

Dark

Dark
Dark

IMDB : 8,7

Konusu :

Bir Alman kasabasında iki çocuğun kaybolması ardından yaşanan olayları konu alan dizide zaman yolculuğu, geçmiş ve gelecek gibi olaylara şahit olacaksınız.

Freaks And Geeks

Freaks and Geeks
Freaks and Geeks

IMDB : 8,8

Konusu :

Dizi lisedeki iki tip grubu anlatır. Freak (kaçık) ve Geek (inek) gruplarını konu alan dizi ayrıca orta sınıf aile yaşantısını da iyi bir şekilde ele alır.

Arrested Development

Arrested Development
Arrested Development

IMDB : 8,8

Konusu :

Dizi, burjuva sınıfındaki George Bluth’ın şirketi battıktan sonra her şeyini kaybeden sosyetik ailesi ve oğlu Michael arasında geçen hikayeyi anlatıyor.

Absürt komedi tarzındaki dizide olaylar çok hızlı ve hareketli gerçekleşiyor. Yüksek kalitede espriler içeren bu diziyi mutlaka izlemenizi tavsiye ederim.

Roma

Roma
Roma

IMDB : 8,8

Konusu :

Dizi Roma İmparatorluğu’nun çöküşten sonra nasıl yükseldiğini konu alıyor.

The Office

The Office
The Office

IMDB : 8,8

Konusu :

Bir ofis ortamını belgesel tadında izleyeceğiniz bir sitcom dizisi. Dizide zaman zaman karakterler kamera karşısına geçer ve olaylarla ilgili konuşurlar.

The Office dizisi muhakkak izlemeniz gereken komedi dizlerinden birisidir.

West World

West World | En iyi yabancı diziler
West World | En iyi yabancı diziler

IMDB : 8,8

Konusu :

Wetsword vahşi batı temalı bir parktır. İnsanlar bu parkta ev sahibi olan robotlarla istediği her şeyi yapabiliyor.

Farklı bir atmosferi bulunan bilim kurgu filmi her bölümünde merak uyandırarak sizi içine çekecek.

House Of Cards

House of Cards

IMDB : 8,8

Konusu :

Demokrat partiye seçilmiş Frank Underwood amerikan Dış işleri Bakanı olarak seçileceğini düşünmektedir fakat işler düşündüğü şekilde gitmez. Hak ettiği rütbeye erişemediğini düşünen Underwood, tekrar yükselmek için ne gerekiyorsa yapmaya hazırdır.

House of Cards, Siyasi olayların yaşandığı dizileri sevenler için muhteşem bir dizidir.

Peaky Blinders

Picky Blinders
Picky Blinders

IMDB : 8,8

Konusu :

Birinci Dünya Savaşından yeni çıkmış İngiltere’de geçen dizi, polisin dahil herkesin saygı gösterdiği Peaky Blinders adlı çetenin hikayesini anlatıyor.

Narcos

Narcos | En iyi yabancı dizileri
Narcos

IMDB : 8,8

Konusu :

Dünyaca ünlü uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ın hayatını anlatan dizi bir çok kişinin favori dizi listesinde bulunuyor. Amerika tarafından Escobar’ı yakalamak için Kolombiya’ya gönderilen ajan Javier Pena ortağı ile birlikte baronu yakalayabilmek için elinden geleni yapıyor.

Friends

Friends | En iyi komedi dizileri
Friends | En iyi komedi dizileri

IMDB : 8,9

Konusu :

Üç erkek ve üç kadından oluşan arkadaş grubunun hayatını ve eğlenceli maceralarını anlatıyor.

Friends dizisi Dünya’da en çok izlenen komedi dizlerinden birisidir. Her bölümünde kahkaha atacağınız diziyi izlemenizi öneririm.

Black Mirror

Black Mirror
Black Mirror

IMDB : 8,9

Konusu :

Her bölümünde ayrı bir hikayenin anlatıldığı dizi, teknolojinin insanlığa etkisini ve gelecekte bizi nelerin bekleyebileceğini farklı bir bakış açısıyla anlatıyor.

Stranger Things

Stranger Things | En iyi yabancı diziler
Stranger Things

IMDB : 8,9

Stranger Things Konusu :

Arkadaşları bir anda kaybolan kaybolan 3 çocuk ve kaybolan çocuğun annesi, arkadaşlarını bulmak için yola koyulurlar. Arkadaşını bulduklarında doğa üstü güçlerle karşı karşıya gelirler.

Fire Fly

Firefly | Yabancı Dizi Tavsiyeleri
Firefly

IMDB : 9,0

Konusu :

Bilim kurgu severlerin dikkatini çekeceğini düşündüğüm Fire Fly dizi 2517 yılında geçiyor. Serenity adlı uzay gemisinde 9 kişinin maceralarını anlatıyor.

Death Note

Death Note | Yabancı Dizi Tavsiyeleri

IMDB : 9,0

Konusu :

Üniversite sınavına hazırlanmakta olan Yagami Light, üzerinde Death Note yazan bir kitap bulur. Genç adam, kitaba ismi yazılan insanların öldüğünü anladığı zaman kitabı suçlular üzerinde kullanmaya karar verir.

True Dedective

True Dedective | En İyi Yabancı Diziler
True Dedective

IMDB : 9,0

Konusu :

17 yıl boyunca bir seri katili yakalamak içi çalışan 2 detektifi ve bu yolda başlarına gelen olayları konu alan dizi, polisiye dizi severlerin sevgisini kazanacak.

Fargo

Fargo | Dizi önerileri
Fargo | Dizi önerileri

IMDB : 9,0

Konusu :

Her şey kiralık katil Lorne Malvo’nun iş üzerindeyken bir kaza geçirmesiyle başlar. Kaldırıldığı hastanede başarısız bir hayatı olan Lester Nygaard ile tanışır. Nygaard’ın hayatı Malvo’nun etkisiyle bir anda değişir. Katile dönüşen Nygaard karısını öldürür ve Malvo ile birlikte çalışmaya başlar.

Sherlock

Sherlock | En İyi Dedektif Dizileri
Sherlock

Dahi dedektif Sherlock Holmes eğer günümüz dünyasında yaşasaydı nasıl olurdu?

IMDB : 9,1

Sherlock Konusu :

Günümüz dünyasında yaşayan Sherlock dehasıyla tüm gizemleri ortadan kaldırıyor. En yakın arkadaşı Dr. Watson ile gizemleri çözerken yaşadıkları macerayı anlatan ve her bölümünü ayrı bir film tadında izleyeceğiniz bu dizi benim favorilerim arasında.

Soprano Ailesi

The Sopranos  | Popüler Yabancı Diziler
The Sopranos

IMDB : 9,2

Konusu :

Amerika’da yaşayan Soprano ailesinin başındaki Tony Soprano, bir mafya lideridir. Dizide mafya liderinin ve ailesinin hikayesi anlatılıyor. The Sopranos dizisi populer mafya dizileri arasında yer alıyor.

The Wire

The Wire | Gelmiş Geçmiş En İyi Yabancı Diziler
The Wire

IMDB : 9,3

Konusu :

Suç draması olan dizi Amerika’nın Baltimore şehrini ve şehirde kovalamacayı her sezonunda farklı bir bakış açısıyla anlatıyor. Polisiye – suç dizilerini izlemek hoşunuza gidiyorsa bu dizi favorileriniz arasına girecek.

Rick And Morty

Rick And Morty | En İyi Yabancı Diziler
Rick And Morty

IMDB : 9,3

Konusu :

Çatlak bir profesör ve torununun birlikte yaşadığı maceraları anlatan bu çizgi dizi izlenmeyi kesinlikle hak ediyor. Büyük bir keyifle seyredeceğiniz diziyi henüz izlemediyseniz kesinlikle tavsiye ederim.

Game Of Thrones

Game Of Thrones | En İyi Yabancı Diziler
Game Of Thrones

IMDB : 9,4

Konusu :

Yedi krallığın başına geçebilmek için için fitne, fesat ve savaşın eksik olmadığı bir diyarın hikayesini izliyoruz.

Breaking Bad

Breaking Bad | En İyi Yabancı Diziler
Breaking Bad

IMDB : 9,5

Breaking Bad Konusu :

Akciğer kanserine yakanmış Walter White, bir kimya öğretmenidir. Ölmeden önce ailesine miras bırakabilmek için lisedeki öğrencisiyle birlikte uyuşturucu üretmeye ve satmaya başlar. Gün geçtikçe üretim işinde şanı yükselen White, başına geleceklerden habersizdir.

En iyi yabancı diziler listemiz şimdilik bu kadar. Listeye eklenmesini istediğiniz dizileri ve en sevdiğiniz dizileri yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın 🙂

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın