Şimdiye Kadar Netflix’te En Çok İzlenen Diziler

 Şimdiye Kadar Netflix’te En Çok İzlenen Diziler
Okunuyor Şimdiye Kadar Netflix’te En Çok İzlenen Diziler

Son zamanlarda ki sohbetlerin en çok sorulan sorularından bir tanesi de ‘’ Netflix’te en çok izlenen diziler neler?’’ olduğu için, bu konuda bilmemiz gereken çok şey var diye düşünüyoruz. Geride bıraktığımız 2020 yılında hepimizin ilk defa ortak noktada buluştuğu bir konu oldu aslında. Karantina süreci ve Pandemi. Karantina sürecinde bol bol dizi izleyip elde ki avuçta ki her şeyi tüketince, yeni sezonları iple çeken dizi hayranları yeniden başlayacakları yeni diziler aramaya başladı bile. Üstelik hatırı sayılır bir kullanıcıya erişim sağlayan Netflix gibi önemli bir platformda, kullanıcılarını memnun etmek için şuan her zamankinden daha fazla çalışmakta.

İşte henüz izlemedikleriniz ve belki de tekrarlarını bile hızlıca tükettiğiniz Netflix’te en çok izlenen diziler

Netflix En Çok İzlenen Diziler

1- The Witcher

the witcher

Başrollerini Henry Cavill, Freya Allan, Anya Clothora, Joey Batey’in paylaştığı, yönetmenliğini Robert Eggers’in yaptığı ve 28 Günde 76 milyon izlenen The Witcher; Netflix’in fantastik drama türde ki Amerikan yapımı bir internet dizisidir. Orijinalinde Andrzej Sapkowski’nin aynı isimli kitabından dizi olarak uyarlanmıştır. İlk yayınlanma tarihi 20 Aralık 2019’dan beri 76 milyon izlenmeye ulaşan dizide, cadılar, büyücüler ve ejderhalarla fantastik bir dünya evinize doluyor. Henüz ilk sezonu ile izleyicilerle buluşan The Witcher yapımcıları, 2021’in ilk yarısı için 2.sezonun gelebileceğini duyuruldu.

2- La Casa De Papel

la casa de papel

Dünya çapında ve ülkemizde de büyük ilgi gören suç, dram, gerilim ve soygun dizisi La Casa De Papel, Netflix için hazırlanmış İspanyol yapımlarından biri. Dizide bir suç dehası ve planını gerçekleştirmek için ustaca yetiştirdiği 8 hırsızın rehineler alarak İspanya Kraliyet Darphanesini soyması konu alınıyor. 4. Sezonunun final bölümüne göre 5.sezonun geleceğini bekleyen dizinin hayranları, henüz kesin bir tarih alamadılar. Ancak şu bir gerçek ki bu dizi Netflix’te en çok izlenen diziler arasında muhakkak ilk 3’te yer almalı.

3- Stranger Things

ABD yapımı bilimkurgu ve korku dizisi Stranger Things, kısa sürede yüksek bir hayran sayısına ulaşan Netflix yapımlarından biri. İzleyicilerin adeta gözdesi haline gelen dizi, IMDb’den 8,8 alarak efsane dizilerden biri olarak kendini gösteriyor. 80’li yıllardan müzikleri ve oyuncuların oldukça başarılı performanslarının harmanlandığı bu bilim kurgu dizisi, Will adında küçük bir çocuğun bir an da ortadan kaybolmasıyla ve yıllar sonra geri dönen küçük bir kız çocuğuyla başlıyor. Toplamda 3 sezondur izlediğimiz Stranger Things, Netflix’te en çok izlenen dizilerden 3.sırada yer almayı başarıyor.

4- Tiger King

tiger king

İlk bölümü 20 Mart 2020’de yayınlanan mini televizyon dizisi Tiger King, Amerikan yapımı gerçek bir suç belgeseli. Başrollerinde Joe Exotic, Carole Baskin, Jeff Lowe, Bhagavan Antle ve Rick Kirkham’ı izlediğimiz dizi 7 bölümden oluşuyor ve her bir bölüm yaklaşık 50 dakika uzunluğunda. 28 günde 64 milyon izlenme sayısına ulaşan belgesel tadında ki mini dizi, Netflix’te en çok izlenen diziler kategorisinde 4.sırada kendine yer buluyor.

Oklahoma’da bir hayvanat bahçesi işleten Joe Exotic ve büyük kedilere karşı olan aşırı zaaflarının onu sokacağı zor durumları izleyeceğimiz bu dizide, en güçlü takıntısı ve tutkusu büyük kediler olan bir adamın çıkarları için neleri göze alabildiğini izleyeceğiz. Ayrıca geniş bir perspektiften bakıldığında dizide hayvan kaçakçılığı, hayvanların tutsaklığı ve hayvan hakları mücadelesinin de ele alındığını görebiliyoruz. Yönetmenliğini Eric Goode ve Rebecca Chaiklin’in yaptığı mini dizi IMDb’den de 7.6 almıştır.

5- Bridgerton

bridgerton

Chris Van Dusen tarafından yaratılan dönem drama dizisi Bridgerton, ilk olarak 25 Aralık 2020’de Netflix’te yayınlandı. Başrollerini Rege-Jean Page, Phoebe Dynevor, Nicola Coughlan, Jonathan Bailey ve Julie Andrews’in paylaştığı dizi toplamda 1 sezon yayınlamasına rağmen 28 günde tam 63 milyon kişi tarafından izlenmiştir. Biraz kurgu biraz da gerçek Kraliyet ailesinden gelen dizi, 1813 ve 1827 arasında Londra’da geçiyor. ‘’ Asiller farklı ırklardan ve geçmişlerden olsaydı ne olurdu?’’ sorusuna cevap arayan dizide bir çok siyahi oyuncu da yer almakta. Julia Quinn’in romanlarından esinlenilerek ortaya çıkan dizide, Bridgerton kardeşlerin İngiltere sosyetesinde yaşadıkları duygusal ilişkileri ve bağları izliyoruz. İlk sezonunda 8 bölüm izlediğimiz dizinin bölümleri yaklaşık 1 saat civarında. Netflix’te en çok izlenen diziler sıralamasında 5.sırada kalan bu dizide dönem kıyafetlerinden ve dönem müziklerinden de bol bol nasibimizi alacağız gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir: Netflix 2021 Türk Dizi ve Filmleri

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın