İngilizce Öğrenmek İçin Kullanabileceğiniz 3 Uygulama

Okunuyor İngilizce Öğrenmek İçin Kullanabileceğiniz 3 Uygulama

Dünya üzerinde en çok kabul gören dilin İngilizce olduğu herkes tarafından bilinmekte ve insanlar tüm yabancı diller arasında en çok İngilizceyi öğrenmek istemektedir. Günümüzde bilinçli aileler çocuklarının çok küçük yaşlardan itibaren İngilizceye aşina olması için çaba harcamaktadır. Yine birçok insan işe kabul sırasında İngilizce bilme şartıyla karşılaşmaktadır. Tüm bu ihtiyaçları karşılamak amacıyla çeşitli dil kursları bulunmaktadır. Ancak hem kurslara ayıracak zamanın bulunmaması hem de kurs ücretlerinin fazla olması nedeniyle bu kurslardan herkes faydalanamamaktadır.  Bu durumda olan insanlar için ücretli ya da ücretsiz olabilen çeşitli cep telefonu uygulamaları bulunmaktadır.

En Çok Tercih Edilen Uygulamalardan Biri Olan Duolingo

Duolingo - İngilizce öğrenme uygulaması

Birçok özelliği bir arada bulunduran Duolingo isimli uygulama, İngilizce öğrenmek isteyenler için iyi bir seçenektir.  Uygulama içerisinde çok sayıda kategori bulunmaktadır. Ayrıca her bir kategoride cümle tamamlama, duyduğunu yazma ve çeviri yapma gibi çeşitli alıştırmalar bulunmaktadır. Alıştırma sayısı çok olup her bir bölüm için kullanıcıya belli bir yanlış yapma hakkı tanımaktadır. Verilen yanlış hakları bitirildiği halde bölüm tamamlanamadıysa bir sonraki bölüme geçme izni vermemektedir. Bu sayede her bir bölümde verilenlerin iyice öğrenilmesini sağlamaktadır. Ücretsiz olarak kullanılabilen Duolingo uygulaması isteyen kişiler için Premium üyelik seçeneği de sunmaktadır.

Play Store’dan İndir

App Store’dan İndir

Konuşarak İngilizce Öğrenmek İsteyenlere İçin Cambly

Cambly - İngilizce öğrenme uygulaması

İngilizce öğrenmek isteyen kişilerden bazıları için yazmak ve okumak önemliyken bazıları için de konuşmak daha önemli olabilmektedir.  Yabancı dili görüntülü bir şekilde konuşarak öğrenmek isteyenler için Cambly en uygun uygulamalardandır. Cambly uygulamasında dil öğrenmenize yardımcı olacak eğitmenlerin tamamının ana dili İngilizcedir. Bu sayede kişiler kelimelerin telaffuz edilişini en doğru şekilde öğrenebilmektedir. Ayrıca yapılan tüm konuşmalar video olarak kayıt altına alınmakta ve istendiğinde tekrar izlenebilmektedir. Bir kod yardımıyla kısa süreli deneme imkânı sunan uygulama tam erişim için belli bir ücret almaktadır.

Play Store’dan İndir

App Store’dan İndir

Leo ile İngilizce Uygulaması

Leo - İngilizce öğrenme uygulaması

İngilizce ve başka birkaç dil daha öğrenme imkânı sunan uygulamalardan biri de Leo ile İngilizce adındaki uygulamadır. Bu uygulama okuma, dinleme ve yazma gibi çalışmalar yaptırarak birçok kavramın kolayca öğrenilmesini sağlamaktadır. Ayrıca tüm bu çalışmaları oyunlaştırılmış bir şekilde sunduğu için çocuklara da hitap etmektedir. Ücretsiz içeriklere sahip olan bu uygulamanın Premium üyelik seçeneği de bulunmaktadır.

Play Store’dan İndir

App Store’dan İndir

Dil Öğrenmek İsteyenler Neler Yapmalı?

Dil öğrenmek birkaç günde olabilecek bir şey olmadığı için öğrenme geniş bir zamana yayılmalıdır. Bu süreçte düzenli çalışmak ve pratik yapmak şart olmaktadır. İngilizce öğrenirken okuma, konuşma, dinleme, yazma ve izleme gibi çalışmalar muhakkak bir arada yürütülmelidir. Kişi öğrenme sürecinde olduğu yabancı dili hayatına yerleştirmelidir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın