Amazon Luna Nedir? Abonelik Ücreti Ne Kadar?

 Amazon Luna Nedir? Abonelik Ücreti Ne Kadar?
Okunuyor Amazon Luna Nedir? Abonelik Ücreti Ne Kadar?

Gelişen teknolojik alt yapı ile birlikte hayatımıza giren bulut tabanlı oyun servisleri, son dönemlerde oldukça popülerliğini arttırdı. Özellikle 2020 yılı içerisinde tanıtılan ve hizmete sokulan bulut tabanlı oyun servisleri ile birlikte oyun severlerinde ilgisi bu alana doğru iyiden iyiye kaydı. Yakın zaman içerisinde tanıtılan ve oldukça popüler olan oyun servislerinden biri de Amazon Luna servisidir. Peki, Amazon Luna nedir, abonelik ücreti ne kadard?

Amazon Luna Nedir?

amazon luna

Amazon Luna, Amazon şirketi tarafından geliştirilen, 24 Eylül 2020 tarihinde kullanıma sunulan yeni bulut tabanlı oyun servisidir. Oldukça popüler olan ve kısa süre içerisinde büyük ilgi gören yeni bulut tabanlı oyun servisi alt yapı olarak AWS’ i kullanmaktadır.

Yeni nesil bulut tabanlı oyun servislerine oldukça benzeyen Luna, Twitch ile entegrasyonlu bir şekilde kullanıcılara sunuldu. PC, Amazon Fire TV, Mac ve İOS işletim sistemlerinde sorunsuz bir şekilde çalışan yeni oyun servisi, ayrıca oldukça geniş bir kütüphane hizmetine de sahip.

İlerleyen dönemlerde Android cihazlara da gelecek olan yeni bulut tabanlı oyun servisi, Ubisoft ile özel bir anlaşmaya da sahip. Yapılan anlaşma doğrultusunda oyun severler, Ubisoft’ un yeni çıkan oyunlarını çıktığı gün oynayabiliyor. Peki, son derece popüler yeni oyun servisinin temel özellikleri neler? İşte, oyun severler tarafından merak edilen bu sorunun detaylı yanıtı…

Amazon Luna Temel Özellikleri

amazon luna fiyatı

Bulut tabanlı oyun servisi Amazon Luna özellikleri ile oldukça göz kamaştırıyor. Yeni servise üye olan oyun severler, tüm oyunları 1080 piksel çözünürlüğünde ve 60 FPS desteğinde oynayabiliyor.

Son derece gelişmiş grafik özelliklerine sahip olan yeni servis, oyun severlere sınırsız oynama süresi de vaat ediyor. Ayrıca, söz konusu bulut tabanlı oyun servisi sayesinde oyun severler, aynı anda 2 farklı cihaz da eş zamanlı olarak yayın yapabiliyor.

Cloud Direct teknolojisi ile donatılmış oyun koluna sahip olan yeni servis de aynı zamanda oldukça geniş bir kütüphane de bulunuyor. Oyun severler, diledikleri oyunu diledikleri kadar sınırsız bir şekilde kolaylıkla oynayabiliyor.

Servisi Kullanabilmek İçin Gerekli İnternet Hızı

Amazon Luna servisini akıcı ve sorunsuz bir şekilde kullanabilmek için en az 10 Mbps internet hızına gereksinim duyuluyor. Oyun severler, yeni çıkan oyunlarda dahil olmak üzere dilediği oyunu 4K çözünürlüğünde oynayabilmek için en az 35 Mbps bağlantı hızına ihtiyaç duymaktadır.

Abonelik Ücretleri Ne Kadar?

amazon luna fiyatı

Geçtiğimiz Eylül ayı içerisinde kullanıma sunulan bulut tabanlı oyun servisi Amazon Luna fiyatı ile oldukça dikkat çekiyor. Söz konusu servise üye olmak isteyen kişiler erken erişim fırsatı sayesinde standart pakete üye olabiliyor. Standart paket için belirlenen aylık ödeme tutarı ise Amazon tarafından 5,99 Dolar olarak açıklandı.

Standart paketin yanı sıra Ubisoft+ paketine üye olmak isteyen ve çeşitli ayrıcalıklardan yararlanmak isteyen oyun severler ise aylık 14,99 Dolar ödeme yaparak bu pakete üye olabilecekler. Abonelikten memnun kalmayan oyun severler ise diledikleri zaman abonelikten çıkabilecek.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın