• Ana Sayfa
  • Oyun
  • Sokağa Çıkma Yasağında Eğlenceli Vakit Geçirebileceğiniz 5 Online Oyun

Sokağa Çıkma Yasağında Eğlenceli Vakit Geçirebileceğiniz 5 Online Oyun

 Sokağa Çıkma Yasağında Eğlenceli Vakit Geçirebileceğiniz 5 Online Oyun
Okunuyor Sokağa Çıkma Yasağında Eğlenceli Vakit Geçirebileceğiniz 5 Online Oyun

Dünya sağlık gündeminin en büyük sorunlarından birisi olan “COVID-19” virüsü hala hayatımızı kısıtlamaya devam ediyor ve ülke genelinde hafta sonu sokağa çıkma yasağı başlatıldı. Vaka sayılarının artış göstermesinden dolayı ülkemizde yürürlüğe giren sokağa çıkma yasağı, insanları eve kilitlemiş durumda. Evde tıkılı kalmışken zamanın su gibi akıp geçeceği eğlenceli vakit geçirebileceğiniz 5 online oyunu derledik.

1-Counter Strike Global Offensive

Çıktığı günden bu yana her yaştan oyuncu kitlesine sahip olan CS:GO listemizin ilk sırasında yer alıyor. Dünya üzerinde en çok oynanan oyunlardan biri olma sıfatını taşıyan bu oyun, rekabetçi yapısı ile size kaliteli ve güzel zaman geçirmenizi sağlayacaktır.

Oyunumuz “FPS” yani “Birinci Şahıs Nişancı” oyunu olarak nitelendiriliyor. FPS tarzında oyunlar bilgisayar oyunlarının icadından bu yana oyuncuların her zaman gözdesi olmuştur. Oyunumuzda iki taraf bulunuyor. “Teröristler” ve “Anti Teröristler”. Teröristler amaç olarak haritalardaki bomba bölgelerine “C4” patlayıcı yerleştirmeyi hedefliyor. Anti Teröristler ise onları bu bombayı yerleştirmeden veya yerleştirdikten sonra durdurmaya çalışıyor.

Oyunun içerisinde normal rekabetçi haritalar haricinde daha birçok mod bulunuyor. “Ölüm Maçı,” “Sörf Sunucuları,” “BunnyHop” sunucuları bunlara verebileceğimiz örnekler arasında. Eğlenmek için birebir olan bu sunucular, sokağa çıkma yasağında sizi bilgisayar başına kilitleyecek.

2-Valorant

CS:GO’ya nispeten daha yeni bir oyun olan ve “FPS” ve “MOBA” tarzı oyunları birbiriyle harmanlayan “Valorant” listemizde ikinci sırada. CSGO oynayanların birçoğunun aynı zamanda oynadığı ve gerçekten çok yönlü bir oyun olan “Valorant”, Riot Games tarafından 2 Haziran 2020 tarihinde piyasaya sürüldü.

Oyun CS:GO ile rekabetinden dolayı bir süre boyunca gündemden düşmedi ve milyonlarca oyuncusu ile hala rekabete devam ediyor. Oyunumuz CS:GO ile benzerlikler göstermesine rağmen, belli bir yerde CSGO mecrasından tamamen ayrılıyor. Bu yer ise oyunun içerisindeki şampiyonlar ve şampiyon yetenekleri. Oyun içerisinde birbirinden özel bir şekilde tasarlanmış ve detaylandırılmış şampiyonlar bulunuyor.

Rekabeti hat safhaya taşıyan bu oyunda her şampiyonun ayrı bir görevi var. Mesela belli şampiyonlar “Düellocu” olarak nitelendiriliyor ve bu şampiyonlar bire bir düellolar için özel yeteneklerini kullanıyorlar. Bazı şampiyonlar ise “Gözcü” olarak nitelendiriliyor ve bu şampiyonlar ise rakip takımın stratejisini çözebilmek için istihbarat topluyorlar. Hal böyle olunca oyun içerisinde birçok senaryo oluşabiliyor ve bu durum oyunu sokağa çıkma yasağında oynanacak oyunlarda ikinci sıraya ekliyor.

3-Rocket League

Çıktığı zamanlarda arabayla futbol mu oynanır dedirten bu oyun, zamanla oyun severlerin gözdesi olmayı başarmıştır. Rocket League sokağa çıkma yasağında oynanacak oyunlar listemizin üçüncü sırasında yer alıyor.

Rekabetçi olmasına rağmen bir o kadarda eğlenceli olan bu oyun Temmuz 2015 yılında Psyonix tarafından piyasaya sürüldü. Oyun en başta çıktığında birçok önyargılı oyuncu ile karşılaştı. Bunun en büyük sebebi oyunun amacıydı.

Oyun içerisindeki amacınız öncesinde seçtiğiniz arabalarla rakip takımın kalesine gol atmak. Evet kulağa ne kadar garip gelse de bu oyun dünyanın en çok oynanan oyunlarından birisi. 1v1, 2v2, 3v3 hatta 4v4 oynayabileceğiniz bu oyun, içerisindeki eğlenceli modlar ile sizi karantina stresinden kurtarmaya yardımcı oluyor. Ayrıca oyunun içerisinde Basketbol, Voleybol ve Dropshot gibi değişik oyun seçenekleri de bulunuyor.

En başta Steam platformu üzerinden satın alınan oyun daha sonrasında Epic Games şirketi tarafından satın alınıp ücretsiz oynanabilir duruma getirilmiştir. Eğer futbolu ilginç hale getirmek istiyorsanız bu oyun sizin için altın madeni diyebiliriz.

4- Among Us

Sokağa çıkma yasağında arkadaşlarınızla görüşemiyor vakit geçiremiyor olsanızda, Among Us ile online olarak bir araya gelmek mümkün. Son zamanların en çok konuşulan rol yapma oyunlarından olan “Among Us”, şu an oyun dünyasını ve sosyal medyayı etkisinin altına almış durumda. Oyun gruplar halinde oynanabiliyor ve sokağa çıkma yasağında sizi eğlendirecek oyunlardan birisi olarak listede dördüncü sırada yer alıyor.

Oyunun amacı ise çok basit, uzay gemisini tamir etmek. Tabi kulağa böyle söylenince hiç eğlenceli gelmiyor. Asıl eğlence ise siz bu gemiyi tamir etmek isterken sizin kuyunuzu kazan hain arkadaşlarınız olunca başlıyor. Oyun en fazla 10 kişi ile oynanabiliyor ve bu 10 kişi arasında 2 adet hain bulunuyor. Siz gemi tamirleri ile uğraşırken hainler gelip sizi öldürebiliyor veya yaptığınız işleri sabote edebiliyor.

Oyun her ne kadar ilk zamanlardaki popülerliğini korumasa da hala hatırı sayılır derecede bir oyuncu kitlesine sahip.

5- Minecraft

Oyun dünyasının yine en köklü oyunlarından biri olan “Minecraft” listenin beşinci sırasında yer alıyor. Uzunca bir süredir oynanan ve her güncelleme ile kendini yenileyen oyun büyük yazılım şirketi Microsoft tarafından satın alındıktan sonra adeta evrim geçirdi. Sokağa çıkma yasağı süresi boyunca madenlere inebilecek, yaratıklarla savaşabilecek ve eğlenceli tüm modları oynayabileceksiniz.

Topluluk sunucularına sahip olan Minecraft, ayrıca içerisinde “Battle Royale” gibi popüler modlar barındırıyor. Müdavimi olan bir oyuncu kitlesi olduğundan dolayı yıllardır süregelen “Minecraft”, toplu veya bireysel olarak sokağa çıkma yasağında sizi eğlendirebilecek oyunlardan beşincisi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın