Cyberpunk 2077 Steam ve Epic Games İçin Önyüklemeye Açıldı

 Cyberpunk 2077 Steam ve Epic Games İçin Önyüklemeye Açıldı
Okunuyor Cyberpunk 2077 Steam ve Epic Games İçin Önyüklemeye Açıldı

Büyük merakla beklenen ve Cyberpunk 2077 oyununun önyükleme özelliği Steam ve Epic Games için açıldı. Dünya üzerinde belki de halihazırda en çok beklenen oyunlardan birisi olan Cyperpunk 2077, Twitter resmi hesabından önyüklemelerin Steam ve Epic Games için açıldığını duyurdu.

Cyberpunk 2077 Önyüklemesi Nasıl İndirilir?

Oyunun önyüklemesini bilgisayarınıza indirebilmeniz için öncelikle oyunu ön sipariş ile almış olmanız gerekiyor. Daha sonra Steam hesabınıza ya da Epic Games hesabınıza giderek önyükleme dosyalarını indirmeye başlayabilirsiniz.

Cyberpunk 2077 önyükleme dosya boyutu yaklaşık 60 GB olarak görünüyor. Oyunun tam boyutu ise yaklaşık 100 GB olacağı tahmin ediliyor.

Cyberpunk 2077 Ne Zaman Çıkacak?

cyberpunk 2077 ne zaman çıkacak

2012 yılından bu yana insanları uzunca bir süre bekleten, çıktı çıkacak denilen ama araya giren problemlerden dolayı sürekli ertelenen oyun sonunda çıkış tarihini 10 Aralık olarak belirlemişti. Oyun severleri bir nebze rahatlatan bu haberden sonra 7 Aralık tarihinde Cyberpunk 2077 Twitter resmi hesabı üzerinden atılan tweet ile Steam ve Epic Games için önyükleme açıldı. Eğer bir problem çıkmazsa oyun kesin olarak 10 Aralık 2020 tarihinde oyunculara kapılarını açacak.

Cyberpunk 2077 Oynanışı

8 yıl boyunca beklenen bir oyunun oynanış konusunda oyunculara sunması gereken gerçekten birçok şey olması gerekiyor. Cyberpunk 2077, bu konuda yayınlanan oynanış videoları ile bekleyenleri bir nebze soğuttu diyebiliriz. Peki Cyperpunk bunca sene boyunca oyunda neleri detaylandırdı, neleri diğer oyunlardan farklı yaptı?

Öncelikle oyun gelecekte geçtiğinden dolayı birçok teori üzerine planlanmış bir oyun. Fantastik bir yapıya sahip olmasından dolayı ilk artı özelliği ise karakter özelleştirme oldu. Karakter özelleştirme ekranı gerçekten çok garip detaylara sahip. Diş renginden tutun, tırnak uzunluğuna ve hatta cinsel organların uzunluğu ve derinliklerine kadar karakter özelleştirme ekranı olacağı konusunda tartışmalar bulunuyor. Ayrıca oyun içerisinde yaptığınız karakter özellikleri oyunun oynanışına da doğrudan etki ediyor. Hal böyle olunca bekleyenlerde artık sabırsızlanmaya başlıyor.

Oynanış konusunda bir diğer tartışılan konu ise ana hikayesinin kısa olması. Oyuncuların büyük iştahla beklediği Cyperpunk 2077 oyunu hikaye konusunda oyuncuların tüm hikayeyi oynayıp bitirebilmesi için ana hikayeyi kısa tuttuğunu söylüyor. Ana hikaye 25 saatlik bir hikaye olmasına rağmen oyunu oynayan GameTester ekibi 175 saat oynasa dahi oyunu henüz bitiremediğini söylemiş.

Oyun içerisindeki karakterler ise gerçekten kendine has görünüşlere sahip. Royce, Dex, Bug, Judy Alvarez, Jackie Welles gibi oyun içerisinde birbirinden özel tasarlanmış birçok karakter bulunuyor. Oyun hikayesinde her biri farklı rol oynadığı gibi, yaptığınız her seçim ile onlarda hikayeye farklı bir şekilde dahil oluyorlar.

Oyun içerisinde 8 adet çete olacak ve her çetenin kendine has özellikleri bulunacak. Gelecekte tüm dünyada suç oranları artmış ve suç oranının arttığı bu dünyada çetelerin bulunması işten bile değil.

Cyberpunk 2077 ve Keanu Reeves

Oyunu iştahla bekleten bir diğer unsur ise oyunun içerisinde Keanu Reeves karakterinin yer alması. “Johnny Silverhand” karakter ismiyle oyunun içerisine yüzünü ve sesini aktaran oyuncu, John Wick severlerin oyunu dört gözle beklemesine neden olan bir diğer faktör diyebiliriz.

Cyperpunk 2077 için ünlü oyuncu bu konuda şöyle bir röportajda bulunmuş:

“Daha önce birçok çizgi film ve belgesel seslendirmiştir ama hiç bu kadar fazlasıyla dahil olduğum bir proje olmamıştı, oyunun içerisinde gerçekten birçok yol çizili ve her yol benim karakterimin nasıl olacağını belirliyor. Bu konu benim için bu oyunu gerçekten eğlenceli kılıyor. Aynı kişi ve karakter içerisinde değişen yollara göre farklı senaryolar oynamak gerçekten ilgi çekici bir durum.”

Gerçekten büyük bir oyuncu ve büyük bir hayran kitlesine sahip böylesine bir insanın oyun içerisinde bulunması oyunun beklenmesini değerli kılan bir başka etken. Oyun içi senaryolarda onun sesini bol bol duyacağız.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın