Huawei P40 Duyuruldu! İşte Özellikleri ve Fiyatı

 Huawei P40 Duyuruldu! İşte Özellikleri ve Fiyatı
Okunuyor Huawei P40 Duyuruldu! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Günümüzün en popüler akıllı telefon üreticilerinden biri olan Huawei firması yeni akıllı telefonunu duyurdu. Çevrimiçi etkinlik kapsamında tanıtılan yeni akıllı telefon Huawei P40 şık tasarımı ile kullanıcıların dikkatini çekiyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl Google ile yaşadığı problemden ötürü oldukça etkilenen firma, çareyi kendi uygulamalarını geliştirmekte bulmuştu. Firma, cihazda kendi geliştirdiği uygulamalara yer vererek tekrar piyasa da söz sahibi olmaya başladı. Peki çevrimiçi etkinlik kapsamında tanıtılan akıllı telefonun özellikleri neler? Oldukça merak edilen bu sorunun cevabını gelin birlikte verelim.

Huawei P40 Özellikleri

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen bir etkinlik kapsamında tanıtılan yeni akıllı telefon Huawei P40 özellikleri ile göz dolduruyor. 6,1 İnç büyüklüğünde ekran ile piyasaya çıkmaya hazırlanan cihaz, kullanıcılara 90Hz yenileme hızı sunuyor. Gücünü Kirin 990 isimli işlemciden alan akıllı telefonda aynı zamanda 8 GB RAM bulunuyor.

Önerilen Yazı: 2020 Yılında Çıkacak Akıllı Telefonlar

Fotoğraf tutkunlarını oldukça mest edecek akıllı telefon, üçlü kamera teknoloji ile geliyor. 50 MP çözünürlüğüne sahip ana kameraya ayrıca, 16 MP çözünürlüğünde ultra geniş açılı kamera ve 8 MP çözünürlüğünde telefoto kamerası eşlik ediyor. Cihazın öz çekim kamerası ise tam 32 MP çözünürlüğünde. Aynı zamanda akıllı telefon Full HD çözünürlüğünde video kaydı yapabiliyor.

6 Farklı renk seçeneği ile piyasaya çıkmaya hazırlanan akıllı telefonun batarya kapasitesi ise standart düzeyde. 4200mAh batarya kapasitesine sahip cihaz, aynı zamanda kullanıcılara hızlı şarj teknolojisini de sunuyor.

Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan yeni akıllı telefon şık tasarımının yanı sıra özellikleri ile kullanıcıların dikkatini çekmeyi başardı. Çıkış tarihi henüz açıklanmayan yeni akıllı telefon ilk olarak Avrupa pazarında kullanıcılar ile buluşacak. Özellikleri ile kullanıcıların dikkatini çeken Huawei P40 fiyatı ise 800 Euro olacak açıklandı. Her ne kadar Google servislerini yaşanan problemlerden ötürü kullanamayacak bir cihaz olsa da özellikleri ile bu fiyatı hak ediyor. Ülkemizde cihazın hangi fiyatla satışa çıkacağı veya cihazın ülkemize gelip gelmeyeceği henüz belli değil. Firma ilerleyen günlerde resmi çıkış tarihini açıklayacak. Cihazın ne kadar satacağı ise oldukça merak konusu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın