Wild Rift Bilgisayarda Oynama ve Emülatör Kurulumu

 Wild Rift Bilgisayarda Oynama ve Emülatör Kurulumu
Okunuyor Wild Rift Bilgisayarda Oynama ve Emülatör Kurulumu

Uzun süredir sevilerek oynanıp dünya üzerindeki en çok oynanan oyunlardan birisi olan League of Legends, 27 Ekim 2020 tarihinde oyunun mobil versiyonu olan Wild Rift adlı oyunu piyasaya sürdü. Oyun League of Legends keyfini akıllı telefonlarınızın içine taşıyor diyebiliriz. Eksikleri ve hataları olmasına rağmen büyük rağbet gören oyun, hem bilgisayardan hem telefondan oynanabilir durumda. Peki bilgisayarda Wild Rift nasıl oynanıyor?

Wild Rift Oynanış

Oynanış konusunda LoL ile birebir olmasa da moba oyun keyfini size telefondan yaşatan oyun, henüz çıktığı için hala içerisinde oturmamış durumlar var. Oyuncuların en büyük sıkıntı çektiği durumlardan birisi basılan tuşun oyun içerisinde geç algılanması. Bu gibi problemler olması yeni bir oyun için gayet doğal diyebiliriz.

Şampiyonlar ve grafikler konusunda ise gerçekten bir bilgisayar oyunu çok iyi bir şekilde bir mobil oyuna dönüştürülmüş diyebiliriz. Wild Rift, telefonda oynandığı haliyle League of Legends oyununun bilgisayar versiyonunu aratmıyor. Tabi oyun daha öncesinde çıkmış olan Mobile Legends oyunu ile büyük bir rekabet içinde. Mobile Legends ise yine LoL yani moba tarzında çıkmış Wild Rift benzeri bir mobil oyun.

Oyun iki türlü oynanabiliyor demiştik. Peki bilgisayardan oynamak için ne yapmanız gerekiyor? Oyun için öncelikle “emulator” denilen yardımcı programları kullanmanız gerekiyor. Emülatör programı olarak en stabil çalışanlardan birisi olan Ldplayer adlı emülatör programını kullanabilirsiniz.

Wild Rift Emülatör Kurulumu

Adım #1: LDPlayer emülatorü kurulum dosyasını indirin ve çalıştırın

wild rift bilgisayarda oynama

Adım #2: Install tuşuna basın. İndirmeniz otomatik olarak başlayacaktır.

wild rift emülatör kurulumu

Adım #3: Start tuşuna bastıktan sonra emülatör içinde oyunu indirmeye başlıyor.

ld player emülatör

Adım #4: Güvenlik duvarı uyarısı ekranında “Erişime izin ver” deyip kapatın.

Tüm adımları tamamlandıktan sonra Wild Rift ve çoğu mobil oyunu bilgisayarda oynayabileceğimiz emülatör bilgisayarımıza yüklenmiş oluyor.

Yüklendikten sonra oyun ara kısmına Wild Rift yazarak oyunu kurabilir ve gönül rahatlığı ile oynayabilirsiniz.

Wild Rift Emülatör Avantajları

Tabi ki emülatör platformunun da mobil oyunlara nazaran avantaj ve dezavantajları mevcut diyebiliriz. Öncelikle avantajlarından başlayalım. En büyük avantajı dokunmatik bir ekranda hassas bir kontrol yerine klavye ile tam kontrol oyunu oynayabiliyorsunuz. Ayrıca telefonlarının ekran işleyicisi düşük olan ve oyunu düşük FPS değerlerinde oynayan oyuncular için emülatör, tam bir hayat kurtarıcı diyebiliriz.

Önerilen Yazı: LOL FPS Arttırma Yöntemleri

Wild Rift oynarken en büyük özelliklerden birisi kombo mekanizmalarını doğru tutturabilmek ve ayarlayabilmek. Nişan alma odaklı karakterler oynadığınız zaman bu çok ince ayarlanan kombolar, bilgisayarda klavye de yapıldığı zaman telefona göre daha kolay oluyor. Ayrıca bilgisayarda oynadığınız zaman daha büyük bir ekran ve görüş alanına sahip oluyorsunuz.

Oyunu emülatör ile oynamak bazı oyunlarda oyundan yasaklanma sebebi olabiliyor. Ama Wild Rift oyunu emülatör ile oynanmaya müsait bir oyun.

Wild Rift Emülatör Dezavantajları

Avantajları olduğu kadar dezavantajları da bulunan bu sistemin en büyük sıkıntısı oyun içerisindeki tuş kombinasyonlarının geç algılanması. Hele ki söz konusu böyle kombo mekanikleri olan bir oyun ise, böylesine bir problem gerçekten göz ardı edilemiyor. Bazı emülatörler için geçerli olan bu problem muhtemelen yeni gelen güncellemeler ile düzelir diye düşünülüyor. Oyunun oynanma ve indirilme gibi istatistikleri ile gelişimi de doğru orantılı olacaktır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın