En Büyük Oyun Fuarı E3 2020 İptal Edildi!

 En Büyük Oyun Fuarı E3 2020 İptal Edildi!
Okunuyor En Büyük Oyun Fuarı E3 2020 İptal Edildi!

Dünyanın En Büyük Oyun Lansmanı E3 2020 İptal Edildi!

Geçtiğimiz günlerde ülkemizde de etkilerini göstermeye başlayan korona virüs dünya üzerindeki etkinliklerin alışagelmiş düzenlerini bozmaya devam ediyor. Ülkeler virüse karşı gereken çabayı gösterse de hızla yayılan virüs bazı etkinliklerin iptaline neden oluyor. Geçtiğimiz aylarda Mobil Dünya Kongresi 2020 Korona Virüs nedeni ile iptal edilmişti. O etkinlikten sonra da E3 2020 iptal edildi.

Çin den bir anda dünyaya yayılmaya başlayan virüs uzunca bir süre ülkemizde bulunmuyordu ancak geçtiğimiz günlerde sağlık bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamaya göre bir* kişide tespit edilmiş ve ailesi ile birlikte karantinaya alınmışlar. 4.284 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan virüs pek çok etkinliğin de iptal edilmesine neden oldu. Son olarak iptal edilen E3 2020 ile birlikte iptal edilen etkinlikler arasına bir yenisi daha eklenmiş oldu.

Önerilen Yazı: Korona Virüsü Eşyalar Üzerinde Ne kadar Süre Kalıyor?

e3 2020 iptal edildi

Los Angeles’da Olacak En Büyük Etkinliğin İptali Tepki Topladı

Oyun severler her haziran ayında düzenlenen E3 etkinliği için can atıyor. Yeni oyunların duyurulduğu, duyurulan oyunların test edildiği çoğu zamanda hediyelerin dağıtıldığı E3 iptal edildikten sonra oldukça büyük tepki topladı. Los Angeles’ta düzenlenen ve dünyanın en büyük oyun fuarı olma unvanına sahip olan E3 iptal edildikten sonra, yüzler oyun severi ve firmaları mecburen geri çevirmek zorunda kaldı.

E3 2020 İptal edildi, ancak kesin olarak bilgiler oyunculara verilmedi. E3’ün iptal edildiği ilk olarak Ars Technica teknoloji haber sitesi tarafından duyuruldu. Etkinliğin iptal edildiği ancak şu an için oyun severler ile paylaşılmadığını açıklayan Ars Technica, etkinliğe kısa bir süre kala bu haberin açıklanacağına dair köklü iddialarda bulundu. 10 Mart zamanında açıklama yapılacağı iddia ediliyordu ancak alınan son bilgilere ve kararlara göre etkinlik açıklama zamanı ertelendi.

Virüs Yayılmaya Devam Ettikçe Etkinlik İptalleri Artacak

Ars Technica’nın bu denli bir iddia da bulunması şaşırtıcı bir durum değil. Korona Virüs yayılmaya devam ettikçe bu gibi olayları duymaya etkinliklerin iptal edildiğine şahit olacağımızın bir kaçarı yok. Yetkililer insanları bu virüsten koruma amaçlı bu denli önlemler aldığını açıklıyor olsa da kullanıcılar ve teknoloji seveler bu denli bir önlemin gereksiz olduğunu düşünüyor.

Ars Technica’nın açıklamalarına göre E3 yetkilileri daha ileri bir tarihte virüs daha etkisiz bir hale geldiğinde etkinliği düzenlemeyi ve gerçekleştirmeyi planlıyor. Ancak bunların yanı sıra gelişen teknoloji sayesinde kongrenin Mobil Dünya Kongresinde de olduğu gibi çevrimiçi olarak gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Etkinlik Biletleri Ayarlanmıştı Ancak İptal Edilmesi Tüm Planları Alt Üst Etti

Oyun seveler ve firmalar E3 yetkililerinden gelecek olan kritik açıklama için bekliyorlar. Twitter üzerinden de gündem olan E3 2020’ye durumu olan oyun severler etkinlik için biletlerini ayarlamış, ileri tarihli uçak biletlerini de almıştı. Ancak son zamanlarda yapılan iptal nedeni ile ne yapacaklarından habersiz bir hale gelmiş durumdalar.Durumun bir anda bu aşamaya gelmesi Devologer Digital tarafından açıklama yapılmasına neden oldu. Yapılan açıklamaya göre ileri tarihli bilet alan, otel rezerve eden kişilerin biletlerini ve rezervlerini iptal etmesi gerektiği yöndeydi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın