PUBG Mobile Bilgisayarda Nasıl Oynanır?

 PUBG Mobile Bilgisayarda Nasıl Oynanır?
Okunuyor PUBG Mobile Bilgisayarda Nasıl Oynanır?

Pubg 2019 yılının en popüler oyunlarından biri oldu. Mobil olarak bedava olan oyunu, Steam’den satın almak ise biraz pahalı. Çoğu oyuncu Pubg oyununu bilgisayarda deneyimlemek istese de oyunu alacak yeterli paraya sahip olmayabilir. Bunun için üzülmenize gerek yok çünkü Pubg Mobile oyununu tamamen ücretsiz bir şekilde bilgisayarınızdan oynayabilirsiniz.

Player Unknown Battlegrounds

Player Unknown Battlegrounds, gerçek zamanlı çok oyunculu bir shooter oyunudur. Oyun Player Unkown Ghost Hotel Battle Royal oyununa dayanıyor ve paraşütten iniş, silah ve zırhları toplamanın yanı sıra düşmanları öldürmek ve hayatta kalmak gibi çok sayıda kontrol ve etkinlik içeriyor, bu da onları yönetmeyi zor hale getiriyor. Bunların hepsini telefon ekranından yapmak ise bilgisayardan biraz daha dezavantajlı olabilir.

Önerilen Yazı: En İyi Mobil Oyunlar Hangileri?

Bu nedenlerden dolayı, Pubg Mobile’ı Bluestack ve Nox Player gibi üçüncü taraf PC Android emülatörleri aracılığı ile bilgisayarda oynamak mümkün hale getirildi. Oyunu PC’de oynamak, kullanıcıların gelişmiş oyun deneyimi için klavyelerini ve farelerini kullanmalarını sağlar. Ancak, Bluestack ve Nox Player da Pubg’yi çalıştırırken bazı aksaklıklar yaşadı.

Aksaklıklar ile başa çıkmak için, Tencent Games nihayet GameLoop Emulator adlı resmi Pubg emülatörünü başlattı. Emülatör, şirket tarafından AOW motoru kullanarak bilgisayarınızdaki Pubg mobilda aksaklıklar olmadan oynanabilecek şekilde tasarlanmıştır. Gaming buddy, bilgisayarınızın klavyesini ve faresini otomatik olarak algılar.

PubG Mobile’ı Bilgisayara İndirmenin Adımları

 1. Sayfayı https://syzs.qq.com/en/ bilgisayarınızda açın.
 2. Karşınıza çıkan ”download” tuşuna basın ve yüklemenin tamamlanmasını bekleyin.
 3. İnen dosyayı açın ve bilgisayarınıza kurun.
 4. Dosya tamamıyla kurulduktan sonra ”Başlat” tuşuna basın.
 5. Akabinde GameLoop Emulator otomatik olarak oyunu indirmeye başlayacaktır.
 6. Oyun yüklendikten sonra karşınıza çıkan ”play” tuşuna basın.
 7. Artık oyunu oynamaya hazırsınız iyi oyunlar!

Pubg Mobile Donma Sorunu Nasıl Çözülür?

Daha iyi bir oyun performansı için emülatör ayarlarını düzeltebilirsiniz. İşte donma sorunu için bazı çözüm önerileri.

 • CPU Belleği ≥ 2048 veya daha fazla olarak ayarlayın.
 • DX modu çalışmazsa OpenGL’ye geçin.
 • Çözünürlük: 1280 * 720 olarak ayarlayabilirsiniz. Grafik ve performans açısından neyin en iyi olduğunu görmek için bunu PC çözünürlük ayarlarınıza göre değiştirebilirsiniz.
 • Klavye düzenini ve yapılandırmalarını istediğiniz gibi özelleştirebilir ve ayarları kaydedebilirsiniz.
 • Oyunu çalıştırırken beyaz bir ekranla veya ekran donmasıyla karşılaşırsanız, düzeltmek için emülatörü kapatın ve yeniden başlatın.

Pubg Mobile’ı Bilgisayarda Oynamanın Avantajları

Fare ve Klavye ile Hızlı ve Doğru Yönlendirme

Diğer FPS oyunlarına benzer şekilde, oyuncular Pubg Mobile’ı bilgisayarda esnek ve sorunsuz bir şekilde oynamayı ister. Bu nedenle, GameLoop’un özel motoru olan AOW motoru, oyuncuların oyunda daha az gecikme ve sıkışmayla hassas atış ve nişan alma becerilerini geliştirmelerini sağlar.

2K Çözünürlük, Destek 3A Başyapıt Grafiği

Pubg Mobile’daki Battel Royale’a katılmak istiyorsanız, GameLoop size sürükleyici bir oyun deneyimi sunabilir, ayrıca oyuncuların harita tasarımının ve kullandıkları silahların ayrıntılı bir görünümünü elde etme olasılığı telefon ile kıyaslandığında daha yüksektir.

Düşük Ekipman Gereksinimi, Min. 2GB RAM

Free Fire’ın ekipman kalitesinde yüksek bir gereksinimi olmasına rağmen GameLoop bu endişeleri düzeltti ve düşük ekipmanla da iyi oynayabilme şansını yarattı. Oyuncu kısıtlı ram sorunları hakkında endişelenmeden bilgisayarda rahatça FPS oyunu olan Pubg’yi oynayabilir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın