Farklı Bir Bakış: The Gift “Atiye” Dizi İncelemesi

 Farklı Bir Bakış: The Gift “Atiye” Dizi İncelemesi
Okunuyor Farklı Bir Bakış: The Gift “Atiye” Dizi İncelemesi

Bildiğimiz üzere Netflix, kısa bir zaman önce Türk dizi ve film piyasasına giriş yaptı ve oldukça kaliteli ve kendine özgü diziler ile müşterilerine ulaşıyor. Kısa zamanda Türkiye’de de oldukça fazla bir şekilde ilgi gördü ve azımsanmayacak bir kitleye ulaştı, bu kitleye ulaşmasındaki pay her ne kadar yabancı diziler olsa da en büyük başarıyı bizzat Türk yapımcıları ile ortak bir şekilde hazırladığı Türk dizileri ile sağlamış oldu. Bu dizilerden bir tanesi de hiç şüphesiz Atiye veya diğer ismiyle “The Gift” olmaktadır. Netflix platformunun ikinci Fantastik ve Dram dizisi olan Atiye, kısa zamanda oldukça fazla bir şekilde ilgi gördü ve dünya listelerinde azımsanmayacak bir değer sağladı, peki bu değeri nasıl sağladı dilerseniz kısaca bu duruma bir bakalım. Atiye dizi incelemesi sizlerle.

Göbekli Tepe

Aslında dizinin bu kadar fazla bir şekilde ilgi görmesini sağlayan en önemli özellik mutlaka, kısa zaman içerisinde arkeologlar tarafından keşfedilen ve dünyanın en eski yerleşim yeri, tapınak yeri olan Göbekli Tepe sayesinde sağladığı şüphesiz kabul edilmektedir. Dizinin başrol oyuncusu olan Atiye, eskiden bağlantıları olan bu yer sayesinde kısa zamanda kendini bambaşka bir dünyada buluyor ve sır kapılarını tek tek aralayarak izleyicilerini muhteşem bir fantastik maceraya sürüklüyor. Bu yüzden bu dizi için şunu kesinlikle söyleyebiliriz sadece Göbekli Tepe bağlantısı için bile izlenmeye değer bir dizi olduğunu bizlere gösteriyor.

Beren Saat Etkisi

Tabi ki her dizide önemli olan birçok nedenler bulunmaktadır mutlaka bunlardan bir tanesi de o dizide yer alan oyuncular olmaktadır, Atiye dizisinde de Türkiye’de yer alan en kaliteli oyunculardan bir tanesi olan Beren Saat yer almaktadır ve diziyi bambaşka bir havaya sürüklemektedir. Beren Saat, her oynadığı dizide mutlaka hayat verdiği karaktere tamamen bürünmüş ve her zaman oyunculuğun hakkını verdiğini bizlere yani izleyicilere göstermiştir. Atiye dizisinde Beren Saat’in oyunculuğuna baktığımız zamanda bu durumu görmek mümkün çünkü gerçekten Atiye dizisinin başrol oyuncusu olan Atiye karakteri için en doğru seçimin Beren Saat olduğu dizinin ilk sezonunda yer alan bütün bölümlerinde net bir biçimde hissedilmektedir.

Diğer Karakterler

Atiye Dizi İncelemesi
Atiye Oyuncuları | Atiye Dizi İncelemesi

Beren Saat kadar dizide diğer oyuncu karakterlerin hakkını veren oyuncular bulunmaktadır, bunlardan en önemlileri olarak Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Melisa Şenolsun oyuncularını örnek olarak verebiliriz. Aslında dizi bu karakterler sayesinde bizlerin Türk dizilerinden oldukça fazla bir şekilde alışık olduğu Dram türüne sürüklüyor ve bizleri dizide birer yabancı olarak kalmaktan kurtarıyor. Fantastik bir dizi olmasının yanı sıra bir dram dizisi olarak da Atiye dizisinin karşımıza çıktığını söylemiştik, eğer izlemek isterseniz dizide yaşanacak olan duygusal ve aşk dolu dakikalar sizleri oldukça fazla bir şekilde etkileyeceğini şimdiden söyleyebilirim, aklınızda bulunsun.

İlk Sezon Nasıl?

Atiye dizisinin ilk sezonu için kısaca şunları sizlerle paylaşmak mümkün, ilk sezon her zaman her dizi için mühim önem arz etmektedir çünkü dizinin uzun ömürlü olup olamayacağına ilk sezonuna bakılarak karar verilmektedir. İlk sezonunu tam olarak izleyen birisi olarak sizlere şunları söyleyebilirim, ilk sezon benim için Türk dizi tarihinde ilk yapılan fantastik dizilere göre oldukça kaliteli olduğunu ve bu şekilde devam ederse ileride daha güzel ve kaliteli projelere imza atılabileceğini göstermektedir. Tam olarak ilk sezon 8 bölümden oluşmaktadır ve genellikle 50 dakika gibi kısa sürelerle çekilen dizi sizleri sıkmadan eğlenceli vakit geçirmenize olanak sağlayacaktır, bundan emin olabilirsiniz.

Atiye dizi incelemesi hakkında yorum yapmayı unutmayın. Hepinize iyi seyirler.

Yabancı dizi sevdalıları için hazırladığımız mutlaka izlemeniz gereken en iyi yabancı diziler listemize de göz atabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın