Elon Musk İsmi İle 2 Ayda 2 Milyonluk Bitcoin Çaldılar

 Elon Musk İsmi İle 2 Ayda 2 Milyonluk Bitcoin Çaldılar
Okunuyor Elon Musk İsmi İle 2 Ayda 2 Milyonluk Bitcoin Çaldılar

Ünlü iş adamı Elon Musk ismini kullanan dolandırıcılar son iki ay içerisinde toplam 2 milyon değerinde bitcoin çaldılar.

Siber Dolandırıcılık Alanında Yeni Hedef Bitcoin

Bitcoin ticaretinin önem kazandığı son günlerde yaşanan siber dolandırıcılık olayı duyanları şok etti! Tesla ve SpaceX firmaları kurucu ve sahibi Elon Musk ismi ile son iki ay içerisinde 2 milyon dolar değerinde bitcoin yasa dışı yollarla alındı.

Bitcoin Sahipleri Kazanç Artırma Vaadiyle Dolandırıldılar

Elon Musk ile ortak olduklarını ifade eden siber dolandırıcılar kurbanlarını bitcoin miktarlarını ikiye katlama vaadi ile kandırdı. Sahip oldukları bitcoin hesabına dijital para aktarmalarını ve kendilerine belirttikleri süre sonunda paralarını iki misli alabileceklerini ifade eden dolandırıcılar gönderdikleri parayı da alamadılar.

67 Adres Dolandırıldı 2 Miyon Dolar Değerinde Bitcoin Çalındı

Aynı anda binlerce adrese mail gönderen siber dolandırıcılar Elon Musk ismini kullanarak 67 farklı adresten 2 milyon dolar değerinde dijital para çaldılar.

ESET güvenlik uzmanı Jake Moore tarafından açıklanan olay, teknoloji ve ekonomi gündemine bomba gibi düştü. Kullanıcıları para aktarmadan önce karşılarındaki hesabın güvenilir olup olmadığını incelemeleri gerektiğini açıklayan Moore, bu dönemde bu tür durumların çok daha fazla olabileceğinin altını çizdi.

Bonus: Elon Musk Kimdir ?

Başarılı iş adamı Elon Musk kimdir kaç yaşındadır nerelidir? Tüm bu soruların cevabı her gün binlerce kişi tarafından araştırılmaktadır. Hal böyle olunca Elon Musk ile ilgili bir haberde Elon Musk kimdir sorusunun cevabını vermeden olmazdı.

Elon Musk, 1971 yılında Kanadalı bir anne ile Güney Afrikalı bir babanın çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Çok küçük yaşlarda yazılım ve programcılığa meraklı olan Musk, geleceğin teknoloji devi Tesla ‘yı kuracağının henüz farkında değildir.

Ailesi tarafından oldukça desteklenen Musk, 12 yaşında ilk kez kendi yazdığı bir oyunu satarak 500 Dolar kazanmıştır. Lisans eğitimi boyunca kendisine ilham veren Nikola Tesla, Bill Gates, Thomas Edison, Steve Jobs ve Walt Disney gibi geçmişten günümüze ün salan profesyonelleri örnek almıştır. Öyle ki uzmanlık alanı seçerken uzay, internet ve temiz enerji alanlarını kendisine yol arkadaşı edinmiştir.

Günümüzün teknoloji devi Tesla ve SpaceX kurucusu Elon Musk, yalnızca yaptığı ticari işlerle değil topluma faydalı hizmetlerde de aktif rol oynamıştır. Özellikle çocuk sağlığı, bilim eğitimi ve temiz yani yenilenebilir enerji kaynaklarına çok sayıda yatırım yapmıştır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın