Xiaomi Stick İle Tüm Televizyonlar Akıllı Olacak!

 Xiaomi Stick İle Tüm Televizyonlar Akıllı Olacak!
Okunuyor Xiaomi Stick İle Tüm Televizyonlar Akıllı Olacak!

Xiaomi Mi TV Stick İle Televizyonlar Akıllı! Xiaomi her ne kadar telefon üreticisi olarak adını duyurmuş olsa da Scooterlardan havluya kadar pek çok alanda üretim yapabiliyor. Teknoloji alanında oldukça yaygın şekilde üretim sağlayan Xiaomi yeni teknolojisi ile birlikte tüm televizyonları akıllı hale getirecek.

Xiaomi Stick İle Tüm Televizyonlar Ses İle Kontrol Edilebilecek

Elektronik konusunda kısa sürede dünyaya adını duyuran ve pek çok ayran kitlesine ulaşan Xiaomi her geçen gün gelişiyor. Gerek telefon gerekse başka konularda attığı adımlar sayesinde sevilen teknoloji firmalarından sadece birisi.

xiaomi mi tv stick

Televizyonların da artık akıllı versiyonları çıktı ancak herkes bu ürünlere erişebilecek güçte değil. Xiaomi TV geliştirdiği yeni Stick teknolojisi sayesinde normal televizyonları da akıllı hale getirecek. Daha önce Asya ülkelerinde bulunan bu teknoloji şimdilerde Avrupa ülkelerine gelmek için hazırlanıyor. Ufacık bir parça içerisinde Android işletim sistemi bulunduran Stick, TV Box ürünlerinin de önüne geçebilecek güçte görünüyor.

Chromecast Özelliği İle Görüntü Aktarma Devri!

xiaomi stick akıllı tv

Xiaomi Stick, Fire Stick benzeri bir yapıda çalışmakta. İçeriğinde dâhili olarak bulundurduğu Chrome Cast özelliği ile her cihazla etkileşime geçerek ekran yansıtma özelliğinin kullanımına imkân tanıyor. Bu özellik sayesinde bilgisayarınızdaki görüntüleri ya da telefonunuzdaki görüntüleri hiçbir şekilde kablo kullanmadan sorunsuzca aktarabilirsiniz.

Görüntü aktarma sisteminde hiçbir şekilde dosya format sınırlandırması bulunmuyor. Neredeyse her formatta aktarım sağlayan Xiaomi Stick gecikmesiz olarak izleme keyfi yaşatıyor. Ekran yansıtma konusunda sadece görüntüyü değil sesi de aktarabilmesi sayesinde pek çok alanda işinizi görebilecek bir sistem. Kurulum gerektirmeyen yapısı sayesinde sunumlarınızı bu istem üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz.

Mi TV Stick Özellikleri Neler?

Mi TV Stick Özellikleri nelerdir? Mi TV Stick oldukça işe yarar bir yapıda ancak detaylı özellikleri sizleri daha da şaşırtabilir. Makul bir fiyatta satılan bu ürün Maalesef ülkemizdeki dolar ve Euro kuru nedeni ile 334 TL gibi bir fiyatta satışa sunulacak. Aynı fiyata daha büyük ve hatta daha güçlü olan Mi TV Box ‘da tercih edilebilir.

Mi TV Stick Özellikleri

  • Ali-450 Grafik Kartı
  • Cortex A53 İşlemci 4 Çekirdek
  • 1 GB Ram / 8GB Rom
  • 1 Ad. HDMI Çıkışı, 1Ad. Micro USB Girişi
  • 1920 X 1080 60FPS Full HD Çözünürlük
  • Dolby Desteği

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın