Xiaomi Çocuklar İçin Özel Akıllı Saatini Tanıttı

 Xiaomi Çocuklar İçin Özel Akıllı Saatini Tanıttı
Okunuyor Xiaomi Çocuklar İçin Özel Akıllı Saatini Tanıttı

Xiaomi Çocuklara Özel Akıllı Saat Çıkartıyor!

Xiaomi son zamanlarda akıllı saat pazarına da giriş yapmış durumda. Pazara hızlı bir giriş yapan Çinli firma oldukça başarılı adımlar atarak ilerlemeye devam ediyor. Mi Band 4 ile Renkli ekran teknolojisi ne geçmesinin ardından başka saat modellerini de bünyesine ekleyerek Apple ve Samsung’a oldukça güçlü bir rakip olmayı başarmıştı.

Xiaomi marka anlayışı olarak kendisine, neredeyse her kesime hitap etmeyi seçiyor. Durum öyle ki ürettiği saatler her türden bütçeye hitap edebiliyor. Pahalı ve ucuz ayrımı yapılabilen saat modellerinin arasına bir de çocuk saat modeli eklenmiş durumda. Yapay zekâ ve ekstra bazı özellikler ile donatılan akıllı saat çocukların takibini oldukça kolay bir şekilde sağlamayı hedefliyor.

VoLTE Desteği ile Her Yerden Takip İmkânı

Mi Kids Watch 4 ve Mi Kids Watch 4 Pro olarak adlandırılan iki model şeklinde çıkış yapan akıllı saat, 4G VoLTE özelliğine sahip bir şekilde geliyor. Yani bu da demek oluyor ki bu akıllı saatlerin içerisine bir sim kart takılabilecek. Sadece sim kart takımı değil eSIM desteği bulunan ülkelerde de kullanım sağlanabilmesi için eSIM özelliği de yer almakta.

Önerilen Yazı: Redmi 8A Pro Özellikleri ve Fiyatı

368×448 Pixel çözünürlüğe sahip olan akıllı saat 1,78 inç AMOLED bir ekran modeline sahip. AMOLED ekrana sahip olan Akıllı saat oldukça uzun süre kullanım sağlayabiliyor. Saat üzerinde bulundan iki adet kamera sayesinde görüntülü görüşme gerçekleştirmek ve hatta o sırada çocuğunuzun nerede olduğunu görebilme imkânı sunuyor. Kameranın yanı sıra saat üzerinde dahili hoparlör ve mikrofon desteği de bulunuyor. Sadece görüntülü değil sesli olarak sohbet etmek de mümkün halde.

xiaomi çocuklar için özel akıllı saat

Anlık Olarak Durum Takip İmkânı

GPS takibinin yanı sıra içerisinde bulunan Sensörler sayesinde aktivite takibi de sağlayan saatler, çocuğunuzun kalp ve tansiyon durumunu anlık olarak telefonunuza gönderebilmekte. NFC, VoLTE ve Wİ-Fİ desteği bulunan akıllı saat, özellikle güvenlik önlemleri alarak ilerlemek isteyen ebeveynler için oldukça uygun.

Mi Kids Watch 4 ve Mi Kids Watch 4 Pro’nun ekranı da oldukça korumaları bir şekilde gelmekte. Corning Gorilla Glass 3 olarak bilinen en sağlam ekran modellerinden birsine sahip olan akıllı saat darbelere ve yanlışlıkla oluşabilecek çarpmalara karşı oldukça güvenli. 20 metreye derinliğe kadar su geçirmezlik özelliğine sahip olan bu akıllı saati su içerisinde kullanmak da mümkün durumda.

İş fiyat konusuna gelince bir nebze de olsun bu özelliklere sahip bir cihaz korkutucu fiyatlarda olabilir gibi. Ancak durum hiç de öyle değil. 9 Nisan’da Çin pazarında satışa sunulacak olan Akıllı saatlerin fiyatı şu an için 183 dolar olarak belirlenmiş durumda.

Toparlayacak ve özelliklerine genel olarak bakacak olursak Mi Kids Watch 4 Pro ve Mi Kids Watch 4 modeli için karşımızda iki farklı tablo oluyor. Hadi gelin Xiaomi’nin yeni akıllı saatinin özelliklerine bakalım.

 Mi Kids Watch 4 Özellikleri

  • Ekran Özellikleri: 1.78” AMOLED, 326ppi
  • Özellikler: Nabız, Tansiyon ve GPS Takibi
  • Ön ve Arka Kamera: 5MP
  • Bağlantı Türü: 4G, eSIM, WİFİ
  • Batarya Kapasitesi: 920mAh

Mi Kids Watch 4 Pro

  • Ekran Özellikleri: 1.78” AMOLED, 326ppi
  • Özellikler: Nabız, Tansiyon ve GPS Takibi
  • Ön ve Arka Kamera: 5MP – 8MP
  • Bağlantı Türü: 4G, eSIM, WİFİ
  • Batarya Kapasitesi: 920mAh

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın