Redmi 8A Pro Duyuruldu! İşte Özellikleri ve Fiyatı

 Redmi 8A Pro Duyuruldu! İşte Özellikleri ve Fiyatı
Okunuyor Redmi 8A Pro Duyuruldu! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Redmi firması, geçtiğimiz günlerde düzenlediği lansman kapsamında yeni akıllı telefonunu tanıttı. Redmi 8A Pro ismi verilen cihaz, oldukça şık tasarımıyla kullanıcıları büyülüyor. 5000mAh büyüklüğünde batarya kapasitesine sahip akıllı telefon, IPS ekran teknolojisiyle de dikkat çekiyor. Giriş seviyesine hitap etmesi beklenen yeni akıllı telefonun detaylı bir şekilde inceleyelim.

Redmi 8A Pro Özellikleri

Son dönemin en dikkat çeken akıllı telefon üreticilerinden biri olan Redmi firması yeni akıllı telefonunu tanıttı. Oldukça şık tasarıma sahip Redmi 8A Pro özellikleri ile birçok kullanıcının dikkatini çekti. Tanıtımı gerçekleştirilen yeni akıllı telefonun teknik detaylarına gelin birlikte bakarım.

Ekran Özellikleri

Giriş seviyesine hitap etmesi beklenen yeni akıllı telefonun ekran özellikleri belli oldu. 6.22 İnç büyüklüğünde ekrana sahip cihazda IPS ekran teknolojisi bulunuyor. Söz konusu teknoloji sayesinde kullanıcılar, cihaza hangi açıdan bakarlarsa baksınlar herhangi bir görüş kaybı yaşamıyor.

Kamera Özellikleri

Redmi 8A Pro kamera özellikleri sonunda belli oldu. Giriş seviyesine hitap etmesi beklenen cihazı, kullanıcıların karşısına 13 MP çözünürlüğünde ana kamerayla çıkmaya hazırlanıyor. Cihazın arka kısmında ayrıca 2 MP çözünürlüğünde derin sensörü bulunuyor. Uygun fiyatlı olmasıyla birçok kullanıcının dikkatini çeken akıllı telefonun öz çekim kamerasıysa 8 MP olarak duyuruldu.

Batarya Özellikleri

Her ne kadar giriş seviyesine hitap edecek bir akıllı telefon olsa da batarya kapasitesi ile birçok kişinin dikkatini çekti. 18W Gücünde hızlı şarj özelliğine sahip yeni akıllı telefonun batarya kapasitesiyse 5000mAh olarak açıklandı.

Diğer Teknik Bilgiler

32 GB depolama alanıyla piyasaya çıkmaya hazırlanan cihaz kullanıcılara microSD kart desteği sunuyor. Kullanıcılara sunulan destek sayesinde cihazın depolama alanı 512 GB boyutuna kadar yükseltilebiliyor. 3 GB RAM kapasitesiyle piyasaya çıkacak cihazın işlemcisi ise Snapdragon 439 olacağı duyuruldu.

Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Giriş seviyesine hitap etmesi beklenen Redmi 8A Pro fiyatı belli oldu. Öncelikli olarak Endonezya pazarında satışa sunulan cihaz 7100 rupi yani 90 dolar fiyat etiketine sahip. Yeni akıllı telefonun Avrupa pazarına çıkıp çıkmayacağı ise henüz bilinmiyor. Batarya kapasitesiyle bir adım öne çıkan akıllı telefonun ne kadar satacağı ise oldukça mera konusu.

Önerilen Yazı: Huawei P40 Özellikleri ve Fiyatı

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın