Google 3D Hayvanlar Güncellemesi Yayınladı

 Google 3D Hayvanlar Güncellemesi Yayınladı
Okunuyor Google 3D Hayvanlar Güncellemesi Yayınladı

Google, Corona virüsü nedeniyle zorlu günlerden geçtiğimiz şu günlerde oldukça yaratıcı ve bir o kadar da eğlenceli olan güncellemesini yayınladı. Google 3D hayvanlar güncellemesi ismi verilen yenilikle kullanıcılar, arttırılmış gerçeklik ile desteklenmiş hayvanları akıllı telefonları üzerinden görebilecek. Peki arama motoruna gelen son güncellemeyle birlikte kullanıcılar hangi aktiviteleri yapabilecek?

Kullanıcılar Hangi Hayvanları 3 Boyutlu Olarak Görebilecek?

google 3d hayvanlar nasıl kullanılır

Google arama motoruna gelen son güncellemeyle birlikte, kullanıcılar birçok hayvanı arttırılmış gerçeklik özelliği sayesinde akıllı telefonlarından görebilecek. Söz konusu güncelleme şu an için panda, köpekbalığı, kartal, köpek, kedi, dinozor, yılan, at, papağan, çita, kaplan ve aslan gibi hayvanları kullanıcılar ile buluşturuyor. İlerleyen dönemlerde farklı hayvanlarında arama motoruna eklenmesi bekleniyor.

Hayvanlarla İlgili Bilgilerde Kullanıcılara Sunuluyor

Google 3B hayvanlar

Yeni güncelleme sayesinde kullanıcılar birbirinde farklı hayvanları, arttırılmış gerçeklik teknolojisi sayesinde akıllı telefonlarından görebiliyor. Ayrıca söz konusu hayvanlarla ilgili yaşam bilgileri kullanıcılara detaylı bir şekilde sunuluyor. Gelen yeniliği kullanmak isteyen kişiler hayvanların yaşam süresi, kilosu, beslenme alışkanlıkları, boyu, uzunluğu, gebelik süresi ve diğer türleri hakkında detaylı bilgiler ile karşılaşabiliyor.

Google 3D Hayvanlar Güncellemesi Nasıl Kullanılır?

Google 3D Hayvanlar Güncellemesi Nasıl Kullanılır?

Google 3D hayvanlar güncellemesi nasıl kullanılır sorusu son dönemde sıklıkla sorulmaya başlandı. Peki söz konusu güncelleme nasıl kullanılır?

  • Öncellikli olarak akıllı telefonlarımızdan Google Chrome tarayıcısını açmalıyız.
  • Açılan tarayıcıda, arama motoruna yukarıda belirttiğimiz hayvanlardan bir tanesi yazmamız gerekmektedir. Arama çubuğuna yazdıktan sonra ara butonuna basmamız yeterli olacaktır.
  • Arama işlemi tamamlandıktan sonra karşımıza hayvanla ilgili bilgiler gelecektir.
  • İsteyen kullanıcılar hayvanla ilgili bilgileri detaylı bir şekilde okuyabilir, isteyen kullanıcılar da 3D olarak göster seçeneğine basarak hayvanın görüntüsünü izleyebilir.
  • Ayrıca kullanıcılar karşılarına çıkan hayvanı dilediği açıdan izleyebilmektedir.

Hayvanları Arttırılmış Gerçeklikle İzlemek İçin Ne Yapmamız Gerekir?

Google 3D hayvanlar güncellemesi sayesinde kullanıcılar, görüntüleri sadece 3 boyutlu olarak görmemektedir. AR teknolojisini destekleyen uygun bir akıllı telefonunuz var ise söz konusu hayvanları istediğiniz yerde görüntüleyebilirsiniz. AR teknolojisini destekleyen cihazınızın yanı sıra bu özellikten yararlanmak için İOS 11 ve Android 7 üzeri bir işletim sistemin sahip olmanız gerekmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın