Facebook Corona virüs Bilgi Merkezi Artık Türkçe Kullanılabilir

 Facebook Corona virüs Bilgi Merkezi Artık Türkçe Kullanılabilir
Okunuyor Facebook Corona virüs Bilgi Merkezi Artık Türkçe Kullanılabilir

Facebook, Corona virüs bilgi merkezi adı verilen corona virüsü ile ilgili yerel ve küresel olmak üzere tüm resmi açıklamaların yer aldığı kısımda artık Türkçe olarak da hizmet verdiğini açıkladı. Geçtiğimiz günlerde Twitter da benzer uygulamayı kullanıcılarının hizmetine sunmuştu. Tüm dünyanın zor zamanlar geçirdiği bu günlerde etrafta bir sürü çöp bilgi dolaşmaktadır. Duyduğumuz, okuduğumuz hangi bilginin doğru hangisinin asılsız olduğunu anlamakta güçlük çekebiliriz. Bu aşamada Twitter, Facebook gibi sosyal ağlara büyük sorumluluklar düşmektedir. Nitekim bu şirketlerde konuya çok büyük hassasiyet göstermektedir.

Ana sayfanın en üst kısmında bulunan Corona virüs bilgi merkezi, yalnızca sağlık bakanlığının değil, başta Dünya Sağlık Örgütü olmak üzere diğer sağlık kuruluşlarının açıklamalarına ve duyurularına yer verecektir. Bu kuruluşların yayınlamış olduğu tüm önlemleri ve açıklamaları ile alakalı gerek videolara gerek makaleleri yayınlayacaktır. Bu şekilde kullanıcılarının asılsız haberlerden uzak tutmayı hedeflemektedir.

facebook corona virüs bilgi merkezi

Bilgi merkezi bunların yanı sıra insanların virüs tehlikesinden korunabilmesi için bazı tedbirler de yer almaktadır. Merkez bölümünün en üst kısmında bulunan haberler her gün yenilenmektedir. Tüm Facebook kullanıcıları konu ile ilgili daha sağlıklı bilgi sahibi olabilmek için bu yeni sistemden rahatlıkla faydalanabilecek. Kullanıcılara sunulan bu kolaylık sayesinde Covıd-19 hakkında gerekli bilgilendirmeler yapılacak alınması gereken önlemler ile alakalı bilgilere yer verilecek.

Corona Virüs İçin Alınması Gereken Önlemler

2019’un Aralık ayında Çin’de ortaya çıkan Corona virüs ile alakalı alınması gereken önlemler son derece önemlidir. Covıd-19 olarak isimlendirilen virüs bugün yüz binlerce insanı etkisi altına almıştır. Konu ile alakalı alınması gereken tedbirler şu şekilde sıralanabilir;

  • El temizliğine dikkat edilmelidir. Sık sık ve en az 20 saniye boyunca tırnak araları da dahil olmak üzere bileklere kadar yıkanmalıdır.
  • Mümkün olduğunca asansör kullanmaktan uzak durulmalıdır. Kullanmak durumunda kalındığında da düğmelere eldivensiz temas edilmemelidir.
  • Yurtdışından dönen yakınlardan en az 2 hafta boyunca uzak durulmalıdır.
  • Öksürük ve hapşırık problemi yaşayan bireyler ile olan mesafeyi korumaya özen gösterilmelidir.
  • Çok elzem olmadıkça evden çıkılmamalıdır.
  • Telefon, tablet gibi sıklıkla kullanılan araçların temizliğine özen gösterilmelidir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın