Instagram Hikayeler İçin Yeni Özellikler Yolda!

Okunuyor Instagram Hikayeler İçin Yeni Özellikler Yolda!

Instagram hikayeler için yeni özellikler geliyor! Instagram her geçen gün yeni özellikler ile kullanıcılarının kalbini kazanmaya devam ediyor. Özellikle anlık olarak paylaşım yapmayı seven kullanıcıları mutlu edecek güncellemeler Instagram için her zaman daha iyi oluyor.

Instagram yeni güncellemeler ile kullanılabilirliğini arttırmayı hedefliyor. Özellikler her gün paylaşılabilen ve paylaşımı oldukça kolay olan hikâyeler üzerinde güncelleme yapan Instagram kullanıcılarını her seferinde mutlu etmeyi başarıyor. Instagram hikayeler özelliğine giflerin eklenmesi ile birlikte daha canlı ve yaratıcı paylaşımlar ortaya çıkmaya başlamıştı.

Eklenecek olan yeni özellik hareketli yazı yazma imkânı sunuyor. Özellikle hikâyelerine önem veren ve her defasında daha farklı tasarımlar ile takipçilerini şaşırtmak isteyen kişilere bu özellik yarayacak. Testlerinin diğer ülkelerde başladığı gözlemlenmekte. Ülkemize ilerleyen aylarda gelmesi muhtemel.

Hareketli Yazı Güncellemesi Nedir?

instagram hikayeler yeni özellik

Hareketli yazı güncellemesi nedir? Hareketli yazı güncellemesi bir diğer deyişle animasyonlu metin nedir. Animasyonlu metin özelleştirilebilir ve görsellik açısından gelişmiş yazı demektir. Ana amaç olarak daha gelişmiş paylaşılması hedeflenmekte.

Instagram güncelleme yönetiminde çalışan bir yazılımcı söz konusu özelliği test ederken Twitter ’da da paylaşım yapmayı ihmal etmemiş. Yapılan paylaşıma göre yeni eklenecek efektler ile yazılarınızı daha ilgi çekici hale getirebileceksiniz.

Metin konusunda farklı fontlar ve şekiller getiren Instagram, söz konusu yeni özelliği ile birlikte kullanıcılarına farklı geçişler ve efektler sunacak. Yazıları daha şekilli halde yazmanıza olanak sağlayacak bu yeni özelliğe kendi animasyonunuzu da oluşturabileceğiniz bir seçeneğinin de eklenmesi bekleniyor.

Instagram Hikayeler Özelliğini Diğerlerinden Farklı Hale Getirmek İstiyor

instagram hikayeler animasyonlu yazılar

Snapchat den sonra sosyal medya uygulamalarının neredeyse hepsinde 24 saat boyunca paylaşımda kalabilecek gönderiler paylaşılmaya başlandı. Snapchat den alınan bu özelliği geliştirerek kendi platformuna ekleyen uygulamalar kısa sürede Snapchat’e rakip oldu.

Sosyal medya platformlarının hikâyeler özelliğini kendi platformuna eklemesinden sonra yeni güncellemeler ile kendilerini diğerlerinden farklı hale getirmeye başladılar. Bu konuda kendini diğerlerinden başarılı şekilde ayırabilen tek platform Instagram oldu. Yeni eklediği animasyonlu yazı efektleri ile birlikte bu başarısını daha da ileriye taşımaya başlıyor.

Önerilen Yazı: Instagram Çekilişi Nasıl Yapılır?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın