Netflix Türk Dizileri – İzlemeniz Gereken En İyi 6 Dizi

 Netflix Türk Dizileri – İzlemeniz Gereken En İyi 6 Dizi
Okunuyor Netflix Türk Dizileri – İzlemeniz Gereken En İyi 6 Dizi

Netflix Türk Dizileri, Netflix’in ülkemizde popülerliğini arttırmasıyla daha da önem kazanıyor. Netflix, Türkiye’ye oldukça yatırım yaparak popüler televizyon dizilerini platforma yüklemeye devam ediyor. Gerek kendi çektiği orijinal içeriklerle gerek de yayın haklarını satın aldığı dizilerle ülkemizde büyük ilgi görüyor. Netflix, Türkiye abonelerinin geçtiğimiz aylarda 16 Milyona kadar çıktığını duyurdu.

Leyla İle Mecnun

Leyla ile Mecnun

2011 yılında TRT kanalında ilk sezonu yayınlanan absürt komedi türündeki Türk dizisidir. Başrollerinde başarılı oyuncular Ali Atay, Ezgi Asaroğlu, Serkan Keskin gibi isimler bulunur. Dizi, yayınlandığı ilk bölümden itibaren olumlu eleştiriler almayı başarmıştır. Zamanla sosyal medya ile çok daha büyük bir izleyici kitlesine ulaşmıştır.

Bu dizinin konusu ise şöyle: Leyla ile Mecnun bebekliklerinden sonra kader onları tekrar karşılaştırır. Mecnun, başta Leyla ile evlenmek istemese de Leyla’yı görür görmez ona kalbini kaptırır. Mecnun’un hayatında çeşitli ilginç şeyler yaşanmaya başlar ve Leyla’yı etkilemek için her yolu denemeye başlar.

Toplamda 3 sezon süren dizi, final yapamadan çeşitli nedenlerden dolayı yayından kaldırılmıştır. Aynı oyuncularla başka bir kanalda farklı bir diziye başlayan ekip, dizinin başlangıcında Leyla İle Mecnun eğer devam etseydi nasıl bir final çekerlerdi diyerek dizinin finalini yayınlamışlardır.

Dizi İsmail Abi karakteriyle, Leyla The Band grubuyla çoğu insanla özdeşleşmiş akıllara kazınan bir Türk komedi dizisi olmayı başarmıştır. Netflix Türk Dizileri arasına girmesiyle de ülkede tekrar tekrar izlenmiştir.

İlk Orijinal Netflix Türk Dizileri Arasındaki: Hakan Muhafız

Hakan Muhafız NEtflix Türk dizileri

2018 yılında Netflix’de ilk sezonu yayınlanan dizi ilk çekilen Netflix yapımı Türk Dizileri içerisindedir. 2020 yılında final sezonu olan dördüncü sezonu yayınlanan dizi, zaman zaman çeşitli eleştiriler alsa da başarılı bir yapım olduğu söylenebilir.

Başrollerinde Çağatay Ulusoy, Ayça Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü, Okan Yalabık gibi ünlü isimlerin bulunduğu bu fantastik dizinin konusu ise şöyle:  İstanbul’da normal bir yaşam sürdürmekte olan Hakan kendisini evlat edinen babasının ölümünden sonra zor zamanlar yaşar. Karşısına çıkan insanlar onun özel biri olduğunu ve yapması gereken özel bir görevi olduğunu söylerler.

Netflix ve Türkiye arasında önemli bir bağ kuran bu yapımı değerlendirirken Netflix Türk Dizileri içinde ilk sırada olduğunu elbette unutmamak gerektir. Yurt dışında da ülkemiz kadar olmasa da ilgi görmüş ve beğeni toplamış bir dizi olmuştur.

Fi

fi netflix

Azra Kohen’in aynı isimdeki üçlemesinden uyarlana dizi 2017 yılında puhutv üzerinden yayınlandı. Ay Yapım tarafından yapılan psikolojik romantik türdeki dizi büyük ilgi gördü. Başrollerinde başarılı oyuncular Ozan Güven, Serenay Sarıkaya ve Mehmet Günsür bulunan dizi 2018 yılında ikinci sezonuyla birlikte final yaptı.

Dizide psikiyatr olan Can Manay’ın başarılı dansçı Duru’ya duyduğu saplantılı hisleri anlatılmaktadır. Duru sevgilisi Deniz ile mutlu ve hayallerindeki hayatı sürerken Can Manay’la tanışması hayatında oldukça farklı değişimler yaratacaktır. Bir yandan ise gazeteci Özge, Can Manay’ın bu kusursuz hayatının ardındaki karanlık sırları açığa çıkarmakta kararlıdır.

Türk dizilerinin internette yayınlamasının en önemli öncülerinden olan bu dizi geçtiğimiz yıllarda Netflix’e yüklenmiş ve Netflix Türk Dizileri arasında yer almıştır.

Aşk 101

aşk 101 Netflix Türk dizisi

2020 Nisan ayında ilk sezonunun yayınlanmasının ardından büyük bir beğeni toplayan Türk komedi tündeki dizidir. Dizinin oyuncuları Mert Yazıcıoğlu, Kubilay Aka, Alina Boz, Selahattin Paşalı, İpek Filiz Yazıcı ve pek çok ünlü oyuncu bulunmaktadır. Dizinin senaryosu ünlü senarist Meriç Acemi tarafından kaleme alınmıştır.

Türkiye’nin 90’lı yıllarında İstanbul’da geçen bu gençlik dizisi birbirlerinden çok alakasız karakterlerde tesadüfen arkadaş olmuş 5 arkadaşın hikâyesini anlatmaktadır. Bu sorunlu öğrenciler okuldan atılmamak uğruna öğretmenlerini birbirlerine âşık etmeye çalışırlar.

Yayınlandıktan sonra adeta insanları ikiye bölen bu dizi büyük tartışmalara yol açtı. Hatta iptal edildiği bile iddia edildi ancak şu anda 2. Sezon çok yakın zamanda gelecek gibi buruyor. Görsellik ve oyunculuk açısından oldukça başarılı olan bu yapıma bir şans vermelisiniz.

Atiye

Netflix orijinal türk dizisi atiye

Netflix Türk Dizleri arasında orijinal içerik olarak ikinci sırada yer almaktadır. 2019 yılında yayınlanmış dizinin ilk sezonu toplamda 8 bölümden oluşmaktadır. Senaryosunu pek çok farklı taraflı senaristin yazdığı hikâyenin orijinali Şengül Boybaş’ın Dünyanın Uyanışı adlı kitabından alınmıştır.

Başrollerinde yıllardan beri televizyonda izlediğimiz Beren Saat, Mehmet Günsür, Melisa Şenolsun, Metin Akdülger gibi ünlü isimler bulunmaktadır. Dizinin çekimleri Şanlıurfa Göbeklitepe’de gerçekleşmiştir.

İstanbul’da ressamlık yaparak hayatını sürdürmekte olan Atiye, kendi bildi bileli resimlerinde bir sembolü kullanmaktadır. Bu sembolün aynısının Göbeklitepe’de bulunduğu haberini alınca oraya doğru yol alır.

Atiye dizisi Netflix orijinal yapımları arasında Türkiye’de en beğenilen dizilerden birisi olmuştur. Bu sebeple en iyi netflix dizileri arasında yer almayı sonuna kadar hak ediyor.

Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi

behzat ç

Emrah Serbes’in aynı isme sahip olan romanından uyarlanmış ve Star Tv’de 2010 yılında yayınlanmaya başlanmıştır. Bir Türk dizisi klasiği haline gelen Behzat Ç dizisinin filmleri de çekilmiştir. Başrol Erdal Beşikçioğlu, bu rol ile kariyerini çok başka bir noktaya getirmiştir.

Dizi özetle cinayet bürosunda baş komiser olan Behzat Ç ve ekibinin olaylarını ele alır. Ankara’da yaşanan cinayetleri çözerken bir yandan Behzat’ın aşk hayatı anlatılır. Hem duygusal olarak hem esrarengizlik gizem konusunda sizi tatmin edecek oldukça başarılı bir dizidir.

Behzat Ç 2013 yılında ekranlara veda etse de 6 yıl sonra Blutv ile ekranlara geri dönmüştür. Üstünden yıllar geçse de büyük bir ilgiyle izlenmiştir. Ayrıca olarak çıkarak 2 filmler de diziye entegre edilmiştir. Netflix Türk Dizileri arasındaki en eski dizi olan bu yapım hala büyük bir beğeni ile izlenilmektedir.

Yabancı dizi önerileri ve en beğenilen dizler için en iyi yabancı diziler yazımızda IMDb en yüksek dizileri bulabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın