Whatsapp Profil Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

 Whatsapp Profil Silme İşlemi Nasıl Yapılır?
Okunuyor Whatsapp Profil Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Günümüz teknolojisinde kullanılan akıllı telefonlar sayesinde birçok mesajlaşma programları ortaya çıktı. Whatsapp, bu mesajlaşma programları içerisinde en çok indirilen ve en çok kullanılan program oldu. 2014 yılının başlarında Whatsapp uygulaması  19 milyar dolara Facebook’a satıldı. Whatsapp, en ünlü mesajlaşma programlarından biridir. Whatsapp uygulaması sayesinde yapılabilecekler çeşitlidir. Ses kaydı, video, fotoğraf, mesaj yollayabilir, konum bildirimi atabiliriz. Whatsapp uygulamasının özellikleri nelerdir, Whatsapp’ı telefonumuza nasıl kurabiliriz, Whatsapp profil silme nasıl yapılır,  Whatsapp profil silme işlemini yaptıktan sonra neler olur, şimdi bu soruları cevaplayalım.

Önerilen Yazı: Instagram hesabı nasıl silinir?

Whatsapp Uygulamasının Özellikleri

Kolay, güvenilir mesajlaşma özelliği taşıyan Whatsapp, interneti kullanarak ücretsiz bir şekilde mesaj gönderebileceğimiz kolay anlaşılabilir bir uygulamadır.  Whatsapp uygulamasının özellikleri: grup sohbeti yapabilme, sesli arama özelliği, görüntülü arama sohbetleri, hızlı bir şekilde fotoğraf, video, ses kaydı, mesaj gönderme özelliği ve konum atma özelliği.

Whatsapp Telefona Nasıl Kurulur?

Yazılımın kendi sitesinden de kurmak mümkün. İsteyenler, sanal market olan Google Play Store’dan ücretsiz bir şekilde indirebilirler. Böylece uygulamayı telefonumuza indirmiş oluruz. Uygulamayı kurup, tüm işlemleri yaptıktan sonra  Gsm numarasını yazıyoruz. Sonra Whatsapp telefon rehberi ile eşleme yani senkranizasyon işlemini gerçekleştiriyor. Artık Whatsapp kullanan arkadaşlarınızla istediğiniz kadar ücretsiz olarak mesajlaşabilirsiniz. Arkadaşlarınızla mesajlaşmaya başlayabilirsiniz, çevrimdışı mesaj yollayabilirsiniz, birbirinize konum bildirimi atabilir, ses kayıtları yollayabilir, videolar atabilir, çektiğiniz fotoğrafları gönderebilir, medya uygulamalarını paylaşabilirsiniz. İsterseniz Whatsapp’tan  arama bile yapabilkirsiniz. İsteyenler, Whatsapp uygulamasını bilgisayarlarına da indirebilirler.

Whatsapp Profil Silme Aşamaları

1) Whatsapp uygulamasına girelim, sağ üst köşeden  ayarlar kısmına geçelim.

2) Ayarlar bölümünden hesap bölümüne ordan hesabımı sil seçeneğine tıklayalım.

3) Açılan ekranda,hesabınızı silme başlığı çıkıyor. Whatsapp’tan hesabınızı siler yazısı ile karşılaşıyorsunuz.

4) Hesabınızı silme başlığının olduğu ekranda şöyle bir yazı var: ‘’Hesabınızı silmek için, ülke kodunuzu onaylayın ve telefon numaranızı girin’’. Ülke kodu ile birlikte telefon numaramızı istenilen yere yazıyoruz.

5) Ardından kırmızı renkte yazılan ‘’Hesabımı sil’’ seçeneğine basıyoruz.

6) Whatsapp profil silme işlemi böylece tamamlanmış oluyor. Bu durumda Whatsapp profil silme işlemi kalıcı olarak yapılıyor. Yani bu işlem geri alınamaz. O yüzden dikkatli bir şekilde karar verip bu işlemi yapmak gerekiyor.

Whatsapp Hesabı Silindikten Sonra Ne Olur?

Hesap silindikten sonra Whatsapp üzerindeki tüm verileriniz (mesajlar, resimler, videolar ve sohbet yedekleri) silinir. Whatsapp hesabınıza tekrardan erişim yapamazsınız. Whatsapp gruplarından adınız silinir. Facebook’un diğer şirketleriyle paylaşılan bilgileriniz silinir. Google Drive sistemindeki yedeklenen mesaj verilerinin silinmesi 90 günü bulacaktır. Whatsapp hesabını silmiş olsak bile diğer kişilerle yaptığımız konuşmalar diğer kişilerin telefonunda kalmaya devam eder. Bizim diğer kişilere yolladığımız mesajlar diğer kişilerden silinmez.

Yani özetleyecek olursak, hesabı sildikten sonra bizim verilerimize bizim erişme imkanımız ortadan kalkar. Eğer biz birinin telefonumuza bakıp bir şeyler görmesini  istemiyorsak buna engel olmak adına whatsapp profil silme işlemini yapmamız mantıklı olur. Ancak eğer istediğimiz şey, yazdığımız diğer kişilere gönderdiğimiz mesajların hiç kimse tarafından görünmemesi ise bu mümkün değildir. Diğer kişilerde onlara yazdığımız mesajlar diğer kişilerin telefonunda görünecektir. Yani, Whatsapp profil silme işlemi ile sadece bizdeki Whatsapp mesajları silinir, diğer kişilerdeki mesajlar silinmez.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın