En Güvenilir Antivirüs Programları Hangileri?

 En Güvenilir Antivirüs Programları Hangileri?
Okunuyor En Güvenilir Antivirüs Programları Hangileri?

Siber saldırıların çok fazla olduğu günümüzde en güvenilir antivirüs programlarından birine sahip olmak verilerimizin gizliliğini sağlamak ve istenmeyen yazılımları bilgisayarımızda barındırmamak için bir zorunluluk haline geldi. Siber saldırılar her geçen yıl giderek artmaktadır. Siz de en güvenilir antivirüs programları hangileridir diye araştırıyorsanız yalnız değilsiniz. Her bilgisayar kullanıcısı bu sorunun cevabını arar. İşinize yarayacak en güvenilir antivirüs programları listemiz size yardımcı olacaktır.

Norton Antivirus Plus

Norton antivirüs en güvenilir antivirüs programları arasında en beğenilen programdır. Bilgisayarınız için sorunsuz bir koruma sağlayan Norton Antivirus Plus sadece Windows bilgisayarlara yüklenebilir. Norton, uzun yıllardır oldukça güvenilir bir imaja sahip olan programdır. Yalnızca bir cihaz için aktif olarak kullanılabilen bu antivürüs programının öne çıkan özellikleri gelişmiş gizlilik güvenliği, finansal güvenlik ve küresel sivil istihbarat ağı sağlamasıdır. Norton Antivirus Plus ile zararlı tarayıcı uzantılarından kolaylıkla kurtulursunuz. Kötü amaçlı yazılım gelişmesini takip eden Norton sizi en güncel saldırılara karşı korumak için idealdir.

Kaspersky AntiVirüs

Tüm siber saldırılara karşı sağlam bir güvenlik seçeneği sunan Kaspersky en iyi antivirüs programları arasında olmazsa olmaz. Kaspersky AntiVirüs programı sadece Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarda kullanılabilir. Bu antivirüs programının en avantajlı yanlarından biri de beş farklı cihazda kullanılabiliyor olması. Kaspersky AntiVirüs bilgisayarınızı sık sık otomatik olarak tarar. Sürücü tarafından şifrelenmiş dosyalara istenmeyen yazılım bulaşmasını engeller ve etkili güvenlik yöntemleri içerir.

Önerilen Yazı: 5G Uyumlu Telefonlar Hangileri?

En iyi performans gösteren antivirüs programlarından biridir ve kullanımı son derece kolaydır. En donanımlı antivirüs koruması arayan ve tam güvenlik paketi olmayanlar için Kaspersky Anti-Virus iyi bir seçenektir.  Çok fazla çevresel özelliğe odaklanmak yerine, Kapersky Anti-Virus kötü amaçlı yazılımları önleme ve algılamanın temelleri üzerinde durur ve bunu da oldukça başarılı bir şekilde yapar. Programın özellikleri arasında web filtreleme yoluyla zararlı URL’lerin engellenmesi, tehdidin kaldırılması ile tespit edilmesi için antivirüs taraması ve sisteminizi çökertmeden önce kötü amaçlı yazılımları bulmak için akıllı izleme teknolojisine sahiptir. Bu özellikleriyle Kapersky bir denemeyi hak ediyor.

ESET NOD32 Antivirus

ESET NOD32 Antivirus programı uzman bilgisayar kullanıcıları için biçilmiş kaftandır. ESET NOD32 yalnızca Windows işletimine sahip bilgisayarlarda kullanılabilir. Bir kullanıcı, 5 farklı cihazda ESET NOD32 hesabını aktive edebilir. ESET NOD32’nin en önemli özelliklerinden biri kullanıcının bilgisayarındaki dosyaları kilitleyip açtırmak için ücret ödemeye zorlayan yazılımlara karşı koyabilmesidir. Aynı zamanda program UEFI taraması da sağlar. UEFI taraması Birleşik Genişletilebilir Ürün Yazılımı Arayüzü anlamına gelir. Bu arayüz bilgisayarınız açılırken önyükleme işleminin başladığı kısımdır. Yetkisiz erişim kazanma programlarını engelleyen ESET NOD32 Antivirus sık sık bulut taraması da yapar. Üstelik ESET size ücretsiz deneme imkanı da sunar. Programın diğer özellikleri arasında cloud tabanlı arama yapması da vardır.

Avast Free Antivirus

Linstemizin sonunda adından bahsettiğimiz Avast Free Antivirüs programını birçok kullanıcı severek kullanıyor. Bu virüs programının bu kadar çok tercih edilmesinin sebebi hem ücretsiz olması hem de çok gelişmiş bir içeriğe sahip olmasıdır. Bilgisayar kullanıcılarının Avast Free Antivirus’ü bu kadar sevmelerinde programın Windows, Android ve Mac işletim sistemelerine sahip tüm bilgisayarlarda kullanılabilmesinin de etkisi vardır. Oyun modu bulunuan program virüsleri kolayca algılar, şifre yöneticiliğini yapar ve kötü amaçlı yazılımları tarar. Son Avast sürümü sayesinde istenmeyen açılır pencereleri kolaylıkla engelleyebilirsiniz. Avast Free Antivirus programının diğer özellikleri de bilgisayarınızı yavaşlatmaması, gizlilik ayarlarını kısıtlamaması ve satın alınabilen bileşenlerle güçlendirilmesidir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın