Hiç Dizi Bitiremem Diyenleri Bile Ekrana Kilitleyecek 5 Dizi Tavsiyesi

Okunuyor Hiç Dizi Bitiremem Diyenleri Bile Ekrana Kilitleyecek 5 Dizi Tavsiyesi

Evlerimizde kaldığımız şu günlerde en büyük destekçilerimizden biri izlediğimiz diziler. Bilinen dizileri izledikten sonra sıra az bilinen ama güzel dizileri bulmaya geliyor. Onlarca siteden araştırılıyor herkesin beğendikleri not ediliyor ardından konusu araştırılıp izlenmeye başlanıyor. Fakat o da ne! Film herkes beğenmesine rağmen uzun mu uzun, konu bitmek bilmiyor. İşte sizler için dizi gurmelerinin izlemeye bayılacağı sıkmayan mini diziler listesi.

1.Upload

upload - mini dizi önerisi

2020 yapımı mini dizi. Başrollerinde; Nathan (Robbie Ammel), Nora (Andy Allo) yer alıyor. Bilimkurgu türünden olan bu 10 bölümlük mini dizi ölümden sonraki hayatı anlatıyor. 2033 yılında ölüm için seçebileceğiniz iki  yol var: Yüklenmek veya yüklenmemek. Nathan geçirdiği bir kaza sonucu yüklenmeyi seçerek Lakeview’e geliyor. Lakeview 2033 yılının sanal cenneti olarak geçerken, gerçek dünya ile de bağlantısı devam ediyor. Her yüklenenin bir meleği var. Bu melekler gerçek dünyadaki insanlar. Nathan’ın meleği ise Nora.  Başrolümüzün sanal cennetine alışmasını anlatan bu mini dizide geleceğe dair düşünmeden duramayacaksınız. İzlemeye başladığınız andan son ana kadar her detay ve gelişme sizi çok şaşırtacak. Bilimkurgu, komedi, romantizm ve dram barındıran dizimizin ikinci sezon için çekim onayı verildi bile.

2.For Life

for life

Konusu oldukça ilginç olan bir mini dizi. 2 sezon toplam 16 bölümden oluşuyor. Başrollerinde ise Aaron Wallace (Nicholas Pinnock), Marie Wallace (Joy Bryant) bulunuyor. Çok çeşitli karakterlere ev sahipliği yapan bir hapishane dizisi. Suçsuz yere hapse atılan Wallace eşini ve kızını çok seven bir baba. İşlettiği kulüpte arkadaşlarının uyuşturucu satışı yaptığını bilmemesine rağmen tutuklandıktan sonra suçsuz yere hapis cezasına çarptırılıyor. Suçsuz olduğunu ispatlamayı kafasına koyan Wallace hücresinde çalışarak avukat oluyor. Başta hapishane arkadaşlarını kurtarmayla başlayan Wallace ile diğer mahkumların hayat hikayelerini öğreniyoruz. Irkçılık, dinler ve insan hakları konusunda çok güzel mesajlar veren dizi aynı zamanda hukuk sektöründe dönen arka planı da gözler önüne seriyor. İzlerken kimi yerlerde gözyaşlarınızı tutamayacağınız bu dram türü mini dizi, bir insanın nasıl yoktan var olabileceğini size gösterecek.

3.How to Sell Drugs Online (fast)

how to sell drugs online

Konusu ve olayları işleyiş şekliyle sizi kendisine bağlayacak alman dizisi. Kara mizah, gençlik ve komedi-dram kategorisine giriyor.  Başrollerinde Moritz Zimmermann (Maximilian Mundt), Lenny Sander (Danilo Kamperidis), Dan Riffert (Damian Hardung), Lisa Novak (Anne Lena Klenke) yer alıyor. Sevgili olan Moritz ve Lisa çocukluktan beri beraber olan bir çift. Lisa’nın Amerika’ya gitmesi ile gün saymaya başlayan Moritz’in, Lisa döndüğünde hayalleri hiç de umduğu gibi gitmiyor. Kendisinden ayrılan sevgilisinin çok değiştiğini düşünen Moritz neden bu hale geldiğini araştırmaya koyuluyor. Amerika’da hap kullanmaya başladığını öğrenen Moritz, Lisa’nın ilgisini tekrar kazanmak için hap alması gerektiğine karar veriyor. Önce küçük bir paketle dikkat çekmeye çalışsa da iş gittikçe çığırından çıkıyor. En yakın arkadaşı Lenny ile MyDrugs isimli bir internet sitesi açan ikilinin başına hiç beklenmedik işler geliyor. Gittikçe markalaşan şirketleri Hollanda ile bağlantılı çalışmaya başlıyor fakat her adımları kendilerini bir adım daha tehlikeye yaklaştırıyor. Sıkılmadan her bölümünü heyecanla açacağınız bu mini dizi 2 sezon toplam 12 bölümden oluşuyor.

4.Living With Yourself

living with yourself

Bir anda kendinizin en iyi versiyonuna dönüştüğünüzü hayal edin. Her sabah lanet ederek uyanan, eşinizle problemleri olan, işinizde ise gittikçe başarısı düşen birisiniz. Sonra bir gün sizi makineye bağlayarak uyutuyorlar. Gözlerinizi açtığınızda o da ne! Tamamen yenilenmiş, tüm düşünce sisteminiz değişmiş, resmen harika biri olmuşsunuz. Miles Elliot adlı başrolümüz tüm bunları gerçekleştiriyor ama büyük bir problemle karşılaşıyor. İki tane Miles Elliot! Klonlanmış kendisi ile karşılaşan Miles ne yapacağını bilemeyerek yepyeni bir hayata klonu ile başlıyor. Kendinden 10 kat daha iyi olan klonu ile… Onları bekleyen problem ise iki kişinin aynı hayatı yaşıyor olması. Tek ev, tek iş, tek eş… Tüm bu karmaşanın içinden çıkmaya çalışan Miles Elliot’ların tek çıkar yolu var. Birinin ölmesi. 1 sezonluk toplam 8 bölümden oluşan drama-komedi mini dizisinin nasıl bittiğini anlayamayacaksınız bile. Başrollerinde ise Miles rolünde Paul Rutt, Kate rolünde Aisling Bea bulunuyor.

5.Sex Education

sex education

2 sezon toplam 16 bölümden oluşan gençlik, seks komedisi dizisi. Gençlerin seks konusundaki eğitimsizliklerini ve hayatlarına etkilerini anlatan bu mini dizide kendinizi benzettiğiniz bir karakter bulamamanız neredeyse imkansız. Annesi seks terapisti olan Otis okulundaki silik tiplerden biriyken asi kızımız Meave ile tanışınca hayatı değişiyor. Ailesi tarafından terk edilmiş Meave Wiley, para kazanmak için yollar arıyor. O sırada Otis’in annesi ve babasından öğrendiği seks terapisi bilgilerini başkalarına yardım için kullanabileceğini fark ediyor. Böylece yolları kesişen Meave ve Otis gittikçe birbirlerini tanırken, okulda seks konusunda yardıma ihtiyacı olan onlarca insan olduğunu fark ediyor. Seks sorunlarından çok daha derin ve anlamlı olan bu mini diziyi izlerken ekrandan gözlerinizi ayıramayacaksınız. Başrollerinde Meave rolünde Emma Mackey, Otis rolünde ise Asa Butterfield bulunuyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler:

2021 Yılında Yayınlanacak Netflix Türk Dizi ve Filmleri

2021’de Vizyona Girecek 7 Aksiyon Filmi

Netflix Türk Dizileri – İzlemeniz Gereken En İyi 6 Dizi

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın